Судове рішення #26132022

15.11.2012

Справа №212/10929/2012


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


15.11.2012 року Вінницький міський суд Вінницької області


в складі: головуючого –судді Короля О.П.

при секретарі –Стаховій Г.О.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну прізвища дитини,


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про зміну прізвища дитини.

В позовній заяві зазначено, що 18.04.2010 року позивач уклала шлюб з ОСОБА_2, зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції Вінницької області, актовий запис №489.

Від спільного шлюбу сторони мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Спільне життя з відповідачем не склалося, внаслідок чого 19.10.2011 року рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці шлюб між сторонами був розірваний.

Дочка від народження живе та спілкується із позивачем та її батьками, вона свідомо та підсвідомо асоціює себе з близькими для неї людьми. Тому позивачу важливо, щоб вона відчувала приналежність до своєї родини, носила прізвище позивача і тим самим відносила себе до родини, яка її любить та піклується про неї. Позивач постійно проживає, доглядає, утримує, піклується про здоров'я та всебічний розвиток дочки, а тому має повне моральне право долучити дочку до свого роду, що виражається зокрема, спільним із нею прізвищем, яке підкреслюватиме спорідненість, спільність та єдність. Саме тому позивач вирішила змінити прізвище дитини і просила відповідача дати на це свою згоду, однак відповідач відмовився. Позивач не має наміру перешкоджати відповідачу ОСОБА_2 в здійсненні його прав та обов'язків щодо спільної дочки.

Позивач та її представник в судовому засіданні позов підтримали та просили суд задовольнити позов.

Відповідач та його представник в судовому засіданні позов не визнали та просили суд відмовити в задоволенні позову.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, та дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

18.04.2010 року позивач уклала шлюб з ОСОБА_2, зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції Вінницької області, актовий запис №489.

Від спільного шлюбу мають дочку, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 19.10.2011 р. шлюб між сторонами розірваний.

З серпня 2010 року позивач разом із своїми батьками постійно чинять перешкоди відповідачу у спілкуванні із дочкою, внаслідок чого відповідач 26.10.2010 року звернувся до служби у справах дітей м. Вінниці, за результатами розгляду якої 01.12.2010 року відповідач отримав відповідь про те, що із позивачем ОСОБА_1 була проведена бесіда.

Оскільки позивач продовжувала перешкоджати відповідачу у спілкуванні з дочкою відповідач звернувся до служби у справах дітей у м. Вінниці з вимогою про визначення його участі у вихованні своєї дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. За результатами розгляду заяви виконавчим комітетом Вінницької міської ради винесено рішення №360 від 16.02.2012 року, яким встановлено порядок участі відповідача у вихованні дочки та встановлено дні, коли відповідач має право безперешкодно спілкуватись із дочкою.

На отримання аліментів для дитини позивач позов до суду не подавала.

Дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, народилася і була зареєстрована в шлюбі, за спільною згодою отримала прізвище батька ОСОБА_2, хоча після укладення шлюбу ОСОБА_1 своє дівоче прізвище не змінювала і нині зберегла його.

Відповідно до положень п. 4 ст. 148 СК Україна за заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, дитині, яка не досягла 14 років та якій при реєстрації присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків.

При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов'язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини.

На підставі вищевикладеного, позов не підлягає задоволенню, оскільки дитина не досягла семирічного віку, прізвище батьків не змінювалось.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 148 СК України, ст.ст. 10, 60, 213, 215 ЦПК України, –

ВИРІШИВ:


В задоволенні прозову відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення.


Суддя : підпис


Копія вірна.

Суддя :

Секретар :


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація