АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22-5577 Головуючий у 1 інстанції
2006р. Нестеренко Т.В.
Суддя-доповідач Савченко О.В.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 вересня 2006р. м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:
головуючого: Савченко О.В.
суддів: Бондаря М.С., Кримської О.М.
при секретарі: Череватій О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Якимівського районного суду Запорізької області від 3 серпня 2006 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Якимівської районної державної адміністрації Запорізької області про стягнення невиплаченої щорічної одноразової грошової допомоги,
ВСТАНОВИЛА:
У липні 2006 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Якимівської районної державної адміністрації про стягнення недоплаченої у 2003-2005 роках одноразової грошової допомоги учаснику війни, щорічна виплата якої до 5 травня у розмірі 3 мінімальних пенсій за віком передбачена ч.5 ст. 14 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Постановою Якимівського районного суду Запорізької області від 3 серпня 2006 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 - відмовлено.
29.08.2006 року ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу на вказану постанову, в якій також просить поновити строк на апеляційне оскарження, який вона пропустила з причини своєї юридичної необізнаності.
Перевіривши доводи заяви, заслухавши пояснення учасника процесу, колегія суддів вважає, що заява про поновлення строку на апеляційне оскарження не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 186 КАС України про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обгрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС - з дня складання у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Як вбачається з матеріалів справи, повний обсяг постанови суду по даній справі, у тому числі і порядок її оскарження, був проголошений у судовому засіданні З серпня 2006 року, в якому інтереси позивачки на підставі довіреності представляв ОСОБА_2.
Відповідно до ст. 59 КАС України повноваження на ведення справи в суді дає представникові право на вчинення від імені особи, яку він представляє, усіх процесуальних дій, які може вчинити ця особа.
У виданій ОСОБА_1 довіреності від 29 листопада 2005 року спеціально обумовлене право її представника ОСОБА_2 оскаржити судове рішення, однак зазначене право у встановленому порядку і у передбачені законом строки ним реалізовано не було, як і безпосередньо ОСОБА_1, якій копія постанови від 3.08.2006 року з роз'ясненням порядку оскарження була направлена ще 10.08.2006 року.
Враховуючи зазначені обставини, у тому числі те, що участь в адміністративному процесі по даній справі позивачка ОСОБА_1 брала через представника ОСОБА_2, наведені нею у заяві доводи щодо поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження постанови від 3.08.2006 року не є переконливими, а тому колегія приходить до висновку про відсутність підстав для поновлення зазначеного строку.
Керуючись ст.ст. 102, 186 КАС України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Заяву ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Якимівського районного суду Запорізької області від 3 серпня 2006 року -залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову від 3 серпня 2006 року по даній справі - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.