Судове рішення #2611435
справа №2-4361 2007р

справа №2-4361 2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

\заочне\

 

1 жовтня 2007 року,  Сихівський районний   суд м. Львова в складі: головуючого - судді - Волоско І.P.,  при секретарі - Давиденко О.,     розглянувши      у відкритому    судовому засіданні   в   м. Львові    цивільну справу   за позовом ОСОБА_1  ОСОБА_2,  ОСОБА_3,  ОСОБА_4.,  до Львівської Шостої держнотконтори, Львівської міськради про визнання права на спадщину -

 

ВСТАНОВИВ

 

Позивачі звернулись до суду з вимогами про визнання за ними права на спадщину,  яка складається із 1\5 ідеальної частини АДРЕСА_1належної ОСОБА_5 ,  який помер в 1997р.; у зв"язку із необізнаністю з вимогами законодавства,  що регулює питання прийняття спадщини,  вони впродовж 10 років не звертались із відповідною заявою до нотаріуса; крім цього,  ОСОБА_5  був їх відчином,  відтак,  у родинних стосунках не перебував,  тому вони не могли прийняти спадщину відповідно до норм ЦК України \1963р.\; з 1989 р. вітчим постійно проживав з ними однією сім"єю,  тому вони відносяться до четвертої черги спадкоємців за законом по ЦК України ; з вимогами щодо відумерлої спадщини органи влади не звертались.

Відповідачі в судове засідання не з"явилась,  про час розгляду були належно повідомлені,  тому суд вважає за можливе розглянути справу в їх відсутності на підставі наявних у справі документів та відповідно до  ст. 224 ЦПК України постановити заочне рішення..

Суд ,  з"ясувавши обставини справи,  заслухавши сторони,  вважає,  що вимоги слід задоволити ,  виходячи з наступного.

Згідно Прикінцевих та перехідних положень ЦК України ,  Правила Книги шостої застосовуються також до спадщини,  яка відкрилася,  але не була прийнята  ніким   із спадкоємців до  набрання чинності цим Кодексом.

Відповідно до  ст. 12б4 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали із спадкоємцем однією сім"єю не менш як п"ять років до часу відкриття спадщини.

Відповідно до  ст.   ст. 357,  358 ЦК України частки у праві спільної сумісної власності вважаються рівними,  якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом; співвласники мають рівні права на користування та володінням спільним майном.

Встановлено,  що позивачам по справі ОСОБА_1  ОСОБА_2,  ОСОБА_3,  ОСОБА_4 згідно свідоцтва про право власності на квартиру від 30 .12.1996р.. на праві спільної сумісної власності належить АДРЕСА_1; співвласником квартири був також ОСОБА_5 ,  який помер в 1997р..

 

Із заявою про прийняття спадщини протягом 10 років ніхто не звертався.

Позивачі визнають рівність своїх часток у праві спільної сумісної власності на квартиру,  відтак,  такі частки слід визначити по 1\5 ідеальній частині за кожним із співвласників.

Із матеріалів справи вбачається ,  що ОСОБА_5  з 1989р. постійно проживав в АДРЕСА_1разом із позивачами,  яким доводився вітчимом \ довідки ЛКП „Житловик-С" від 19.07.2007р., свідоцтва про одруження та"народження \.

В судовому засіданні свідки ОСОБА_6,  ОСОБА_7 ,  ОСОБА_8 ствердили,  що ОСОБА_5  постійно проживав з позивачами в спірній квартирі; вони ним опікувались доглядали,  надавали необхідну допомогу,  і стосунки між ними були дуже добрими.

Таким чином, суд вважає ,  що позовні вимоги знайшли своє ствердження в судовому засіданні і підлягають до задоволення, за позивачами слід визнати право на спадщину після смерті ОСОБА_5 .яка складається із 1\5 ідеальної частини спірної квартири.

Керуючись     ст.      ст.     212-215                   ЦПК    України    , на    підставі

 ст.  ст. 357, 358, 1264 ЦК України суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задоволити . Визначити ідеальні частки у праві спільної сумісної власності співвласників АДРЕСА_1- по І \5 ідеальній частині за кожним -ОСОБА_1,  ОСОБА_2,  ОСОБА_3 ОСОБА_4.,  ОСОБА_5 .

Визнати за ОСОБА_1,  ОСОБА_2,  ОСОБА_3,  ОСОБА_4право на спадщину після смерті ОСОБА_5- належну останньому                                            1\5 ідеальну частину АДРЕСА_1

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення ; апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження; заява та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через районний суд.

Заочне рішення може бути переглянуте судом,  що його ухвалив,  за письмовою заяврю відповідача,  яка може бути подана протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення є   оригіналом,    виготовлено в   одному примірнику,  зберігається   у цивхправі  №2-4361 \ 2007 р.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація