Судове рішення #2611433
Справа №2-4556 2007р

Справа №2-4556 2007р.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

12 жовтня      2007 року,  Сихівський  районний суд м. Львова в складі: головуючого-судді-Волоско І.Р. ,  при секретарі - Шаповал І.В..,  розглянувши у відкритому судовому засіданні в   м. Львові ,      цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 до ОСОБА_2ОСОБА_3дретьої особи приватного нотаріуса Мелітопольського міського нотаріального округу Запорізької області про витребування майна та визнання довіреності недійсною, -

 

ВСТАНОВИВ

 

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вимогами,  в яких просить зобов»язати відповідача ОСОБА_2 Повернути йому грошові кошти в розмірі 350 доларів США та 2400 грн., всього 4 167 грн.50 коп, якими,  на думку позивача,  той заволодів незаконно; тапож просить визнати недійсною довіреність від 03.05.2007р.,  посвідчену приватним нотаріусом Мелітопольського міського нотаріального округу Запорізької області Тимченко М.Г.  якою ОСОБА_4уповноважила ОСОБА_2 бути її представником по веденню спадкової справи після смерті сина ОСОБА_5; в обгрунтування вимог ОСОБА_1 покликається на те,  що тривалий час проживав разом з товаришем ОСОБА_5 в квартирі по АДРЕСА_1,  яка належала останньому на праві власності ,  і яку той пообіцяв передати у його власність;однак,  ОСОБА_5 раптово помер,  не залишивши заповіту та не оформивши договору дарування;коли його \ позивача \ виселяли з квартири, то пропали його гроші в сумі 4 167 грн.50 коп.; вважає.що ОСОБА_3 не могла свідомо підписати доручення, т.я.є особою похилого віку,  немічна, за нею доглядають сторонні особи.

В судовому засіданні позивач та його представник вимоги повністю підтримали та просять такі задоволити; пояснення надані аналогічні ,  викладеним у фабулі позовної заяви,  допоповнили,  що доказів в підтвердження позову надати суду не можуть,  т.я. пропажу грошей ніхто не бачив;стан здоров»я ОСОБА_4 ОСОБА_1 може підтвердити лише своїми поясненнями.т.я. в травні ц.р. особисто відвідував останню,  однак,  вона з ним не бажала спілкуватись,  пояснила,  що його не знає.

Відповідач ОСОБА_6 проти позову заперечив та пояснив,  що до пропажі грошей ОСОБА_1 не причетний,  квартиру позивач звільнив сам,  забравши з неї всі свої речі,  при цьому був присутній дільничний інспектор та працівники ЖЕКу,  особисто він \ відповідачі в квартиру не заходив ; після виселення були поміняні замки у вхідних дверях і ОСОБА_1 більше в квартиру не приходив. Щодо доручення,  то таке йому переслала ОСОБА_4,  яка дійсно є особою похилого віку,  однак,  адекватною,  і такою,  що здатна розуміти,  що робить; вона вправі прийняти спадщину після смерті сина ОСОБА_5, тому саме про це уповноважила його своїм дорученням.

Третя особа -приватний нотаріус Мелітопольського міського нотаріального округу в суд не з»явилась,  про час розгляду справи була повідомлена належним чином.

Суд,  з»ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами,  заслухавши сторони , в позові відмовляє ,  виходячи з наступного.

Відповідно до  ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов»язана довести ті обставини,  на які вона покликається в обгрунтування заявлених вимог чи заперечень.

Як пояснив суду ОСОБА_1,  він проживав без реєстрації в АДРЕСА_1у свого знайомого ОСОБА_5,  який номері3.02.2007р.; позивач займався похоронами товариша,  потратив для цього гроші, ; в подальшому зібрав кошти для щоб віддати борги в сумі 350 доларів США,  2400 грн.; 02.07.2007р.в його квартиру прийшли працівники ЛКП ,  дільничний інспектор,  які запропонували йому звільнити квартиру,  т.я. він в ній не прописаний; він звільнив житло,  забравши свої особисті речі,    гроші не забрав;   через кілька днів повернувшись до квартири,  грошей в

 

місцях схову не виявилось;    вважає,  що до зникнення грошей причетний відповідач ОСОБА_2  який займається оформленням спадщини на користь матері ОСОБА_5

Будь-яких доказів з приводу пропажі грошей позивач суду не надав та пояснив, що таких немає,  відтак,  надати суду їх не може ,  оскільки ні очевидців того,  як він ховав гроші в такій сумі в шафу та в постіль,  ні очевидців, що саме відповідач ними заволодів немає.

Як вбачається із акту ЛКП «Стимул=Сихів» від 02.07.2007р., складеного за участю дільничого інспектора С. Сенюри,  при обстеженні квартири по АДРЕСА_1власник якої помер,  було встановлено,  що в ній без законних підстав проживає ОСОБА_1,  якому було запропоновано звільнити житло; ОСОБА_1 зібрав свої речі і добровільно покинув квартиру; в цей же час в квартирі було замінено замки у вхідних дверях;відтак,  неспроможними є доводи позивача, що за грошима він прийшов через кілька днш, зайшов в квартиру, але схованих ним сум грошей не знайшов.

Щодо до доручення,  посвідченого 03.05.2007р. приватним нотаріусом Мелітопольського міського нотаріального округу Запорізької обл.,  яким ОСОБА_4 уповноважила ОСОБА_2 бути його представником по веденню спадкової справи після смерті сина ОСОБА_5,  то така відповідає вимогам цивільного законодавства щодо форми ,  змісту та волевиявленню особи; її дієздатність нотаріусом перевірено; нормами  ст.  ст.  248,  249 ЦК України визначено підстави припинення представництва за довіреністю,  однією з яких є визнання особи,  яка її видала недієздатною або обмеженою в її цивільній дієздатності; таке судове рішення щодо ОСОБА_4 відсутнє; право скасування доручення має також лише особа,  яка його видала. Голослівні доводи позивача,  що остання тривалий час хворіє,  є особою похилого віку,  не є правовою підставою для задоволення позову.

Крім того,  ОСОБА_1 не є стороною оспорюваного доручення ,  його інтересів таке не порушує,  оскільки ,  спадкоємцем першої черги після смерті сина ОСОБА_5 є його мати ОСОБА_4,  яка у встановленому порядку звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини,  і уповноважила ОСОБА_2 бути її представником по веденню спадкової справи..

За наведених обставин заявлені вимоги є безпідставними , жодними доказами не доведені, тому задоволенню не підлягають.

Керуючись CT.CT.60,  209,  212-213 ІДПК України,  на підставі  ст.   ст. 237, 245, 248 ЦК України,  суд, -

 

ВИРІШИВ

 

В позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2,  ОСОБА_3,  третьої особи приватного нотаріуса Мелітопольського міського нотаріального округу про витребування майна та визнання довіреності недійсною -відмовити.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду позивачем може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення ; апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження ;    заява та апеляційна скарга подаються апеляційному суду че, реа районний суд.

Рішення  є оригіналом, ' виготовлено   в одному примірнику  та   зберігається в цив. справі № 2-4556 \2007p.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація