ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к.
ПОСТАНОВА
Іменем України
22.09.2006 |
Справа №2-15/12616-2006 |
(10 г. 10 хв.)
Господарський суд Автономної Республіки Крим у складі :
Судді Іщенко І.А.
при секретарі Козлової Г.В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
За адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Феодосії
До відповідача Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, м. Феодосія
Про стягнення 85, 31 грн.
За участю представників сторін:
Від позивача - Уханов М.П., дов. №1 від 04.01.2006 р., у справі
Від відповідача - не з'явився
Суть адміністративної справи: Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Феодосії звернулося до господарського суду АР Ким до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення 85, 31 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків та спонукання зареєструватися у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Феодосії якості страхувальника.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1, порушуючи Закон України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності” від 23.09.1999 р. не виконала обов'язок реєстрації у якості страхувальника, та не виконувала сплату загальнообов'язкових страхових внесків, чим заподіяла збиток інтересам держави при реалізації державної політики у сфері реалізації страхування від нещасних випадків на виробництві.
Згідно з пунктом 6 Закону України „Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України” № 2953-ІV від 06.10.2005 р., що набрав чинність 01.11.2005 р., до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року (1798-12), вирішують у перший та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, дійсним Кодексом і міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких дано Верховною Радою України.
Провадження по адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, що діє на час здійснення окремої процесуальної дії, розгляду справи.
Відповідно до пункту 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень.
Згідно з пунктом 7 частині 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Позивач є суб'єктом владних повноважень.
Аналіз суб'єктного складу та характеру правовідносин свідчить, що дана справа є справою адміністративної юрисдикції.
Представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив. Пояснень на позов і витребувані судом документи не надав. Про час і місце розгляду справи був сповіщений належним чином - ухвала суду надіслана на його юридичну адресу, вказану позивачем. Про причини неявки суд не повідомив.
Справа розглянута за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності розпорядженням Феодосійського голови НОМЕР_1 (а.с.9-10)
Згідно інформації Феодосійського міського центру зайнятості, який є на підставі пункту 2 „Порядку реєстрації трудового договору між робітником та фізичною особою” затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики населення від 08.06.2001 р., органом реєстрації трудових договорів що укладаються між суб'єктами підприємницької діяльності та найманими працівниками, СПД ОСОБА_1 уклала трудовий договір з найманим працівником 12.04.2002 р. (а.с.7-8)
Згідно статей 2, 7, 10, 45 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності” від 23.09.1999 р. фізична особа, яка не має статусу підприємця та використовує найману працю, у десятиденний строк після укладення трудового договору (контракту) з першим із найманих працівників повинна подати заяву про взяття на облік у Фонді соціального страхування та своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Однак СПД ОСОБА_1 не звернулась до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Феодосії щодо реєстрації як страхувальника та внески не сплатила.
При таких обставинах позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно статті 47 Закону України „Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 22.02.2001 р. та Постанови кабінету Міністрів України № 1423 від 13.09.2000 р. „Про затвердження порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань” розміри страхових внесків визначаються в залежності від галузі економіки та виду виконуваних робіт суб'єктом підприємницької діяльності у відсотках від сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників.
Відповідно до вищезгаданих законодавчих актів всі галузі економіки і види робіт класифіковані на 20 класів професійного ризику і відповідно кожному класу встановлений розмір тарифу страховки (внеску страховки).
З інформації Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції СПД ОСОБА_1 свій бізнес здійснює у сфері роздрібної торгівлі, яка згідно класифікатора класів ризику відноситься до 7 класу ризику.(а.с. 11-12)
З інформації Управління пенсійного Фонду України в М. Феодосія фонд оплати праці найманих робітників СПД ОСОБА_1 відповідно до наданих нею звітами, за 2002-2003 р.р. складає 8364, 03 грн.(а.с.13-14)
Таким чином сума страхових внесків, які підлягають сплаті, складають: 8364, 03 грн. x 1,02 % : 100 % = 85, 31 грн.
У відповідності статті 45 Закону України „Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 22.02.2001 р., роботодавець зобов'язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Тарифи, розмір та порядок сплати визначені статею 47 вишезгаденого Закону та Закону України „Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 22.02.2001 р.
Підпункт 4.12., пункт 5 Інструкції про порядок перерахунку, обліку й витрати страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань України № 12 від 20.04.2001 р., страхувальники - платники страхових внесків зобов'язані щомісяця, у день одержання коштів на оплату праці в установах банку перерахувати страхові внески у Фонд.
У чинність статті 55 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності” спори щодо страхових внесків. А також щодо розміру шкоди й прав на його відшкодування, накладення штрафів й інших питань вирішується в судовому порядку.
Тим самим несвоєчасне перерахування обов'язкових страхових внесків заподіює збиток Фонду, а в його особі й державі, ущемляє інтереси громадян, що захищають їм, що потерпіли від нещасного випадку на виробництві, тому що дані кошти згодом витрачаються на поліпшення охорони праці на підприємстві, і попередження нещасних випадків, а також на відшкодування збитку потерпілим від каліцтва на виробництві.
Тому що відповідач у чинність закону зобов'язаний вчасно й у повному розмірі сплачувати страхові внески за найманих працівників, позовні вимоги про стягнення заборгованості в сумі 85,31грн. підлягає задоволенню.
Кодексу Адміністративного Судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Керуючись частиною 1 статті 71, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, банківські реквізити відсутні) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Феодосії АР Крим, 98100, м. Феодосія, вул.. Куйбишева, 28-А (р/р 37173400900024 у УДК в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 24406008) 85, 31 грн. заборгованості.
3. Зобов'язати Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) зареєструватися у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Феодосії АР Крим (98100, м. Феодосія, вул. Куйбишева, 28-А ,ЗКПО 24406008) як страховика.
Виконавчий документ видати після вступу Постанови в закону силу, за заявою особи на користь якої воно винесено.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, Постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Іщенко І.А.