Судове рішення #26082377


ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ


У Х В А Л А


15 листопада 2012 року К/9991/70074/12

Суддя Вищого адміністративного суду України Стрелець Т.Г.,

розглянувши матеріали касаційної скарги третіх осіб ОСОБА_1 та ОСОБА_2

на ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 15 серпня 2011 року

у справі № 2-а-477/11/1516

за позовом ОСОБА_3

до Виконкому Котовської міської ради Одеської області

про скасування рішення міськвиконкому №260 від 24 вересня 2009 року, -


В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою на ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 15 серпня 2011 року у справі № 2-а-477/11/1516.

Перевіривши відповідність вказаної касаційної скарги та доданих до неї документів вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач приходить до висновку, що вказана скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Згідно ч. 2 ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України Касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Відповідно до частини четвертої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження.

В поданій касаційній скарзі скаржниками заявлено клопотання про поновлення пропущеного строку касаційного оскарження у зв'язку з невчасним отримання рішення суду апеляційної інстанції.

Крім того ОСОБА_1 та ОСОБА_2 посилаються на те, що про існування ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 15 серпня 2011 року їм стало відомо випадково 26 жовтня 2012 року.

Таким чином, касаційна скарга подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, а підстави, вказані скаржниками у заяві про поновлення пропущеного строку є неповажними, у зв'язку з чим, касаційна скарга підлягає залишенню без руху, а скаржникам необхідно вказати інші підстави для поновлення строку касаційного оскарження.

Також, відповідно до частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додаються документ про сплату судового збору.

Згідно з частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно вимог статті 4 Закону України «Про судовий збір»від 8 липня 2011 року №3674-VI, який набрав чинності 1 листопада 2011 року, за подання касаційної скарги на рішення суду сплачується 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі та становить 22,53 грн.

До касаційної скарги додано квитанцію №639542 від 1 листопада 2012 року про сплату судового збору у розмірі 16,10 грн. Отже, скаржниками недоплачено судовий збір у розмірі 6,43 грн.

Виходячи з наведеного та відповідно до приписів частини четвертої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач вважає, що касаційну скаргу слід залишити без руху, а скаржнику надати строк для усунення згаданих недоліків протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали.

Відповідно до частини другої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Керуючись ст. 108, ст. ст. 210 - 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В :


1. Касаційну скаргу третіх осіб ОСОБА_1 та ОСОБА_2 залишити без руху.

2. Надати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 тридцять днів з моменту отримання цієї ухвали для усунення вказаних у ній недоліків.

3. Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя Вищого

адміністративного Т.Г. Стрелець

суду України


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація