Судове рішення #26067524

Справа № 2603/12402/12

РІШЕННЯ

іменем України


12.11.2012

Деснянський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді Зотько Т.А.

при секретарі - Самойловій М.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

В С Т А Н О В И В :


ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини з ОСОБА_2, посилаючись на те, що вони перебували у зареєстрованому шлюбі в період з 22 серпня 1998 року по 16 березня 2006 року, від шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Вона сама займається вихованням дитини, однак матеріально утримувати доньку одній їй важко, а згоди відносно матеріального утримання дитини між нею та відповідачем не досягнуто, а тому вона бажає стягнути аліменти у судовому порядку в розмірі ј частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня пред'явлення позову до суду та до досягнення дитиною повноліття.

В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала позов у повному обсязі, просила суд про його задоволення, посилаючись на той факт, що між нею та чоловіком згоди з приводу матеріального утримання дитини не досягнуто.

Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позовні вимоги визнав, не заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримання неповнолітньої доньки.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебували у зареєстрованому шлюбі в період з 22 серпня 1998 року по 16 березня 2006 року, від шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с. 4, 5, 6).

Як зазначила позивач, відповідач участі в утриманні дитини не приймає, а тому вона має намір вирішити питання про стягнення аліментів в судовому порядку відповідно до вимог чинного законодавства.

Як вбачається з довідки № 335 від 29 жовтня 2012 року, ОСОБА_2 працює в Київській міській дирекції УДППЗ «Укрпошта» Лівобережний поштамт з 5 червня 2009 року на посаді оператора каси, його дохід за період з квітня 2012 року по вересень 2012 року складає 26.412 грн. 09 коп. (а.с. 18).

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

Відповідач працездатний, а тому суд вважає, що він спроможний сплачувати позивачці аліменти на утримання дитини.

Відповідно до вимог ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом, який вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти щомісячно в розмірі ј частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до вимог ст. 367 ч.1 п.1 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.

Підлягає стягненню з відповідача на користь держави судовий збір у розміру 214 грн. 60 коп., відповідно до вимог ст.88 ЦПК України.

Керуючись ст.ст.10, 60, 88, 212, 213 - 215, 367 ч.1 п.1 ЦПК України, ст.ст.180,183 Сімейного Кодексу України, суд -


В И Р І Ш И В:


Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини - задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м.Києва ПІН НОМЕР_1, на користь ОСОБА_1, ПІН НОМЕР_2 аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ј частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, починаючи з ІНФОРМАЦІЯ_3.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м.Києва ПІН НОМЕР_1, на користь держави судовий збір у розмірі 214 грн. 60 коп..

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м.Києва через Деснянський районний суд м.Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подачі апеляційної скарги.




Суддя Деснянського

районного суду м. Києва Т.А.Зотько








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація