Судове рішення #2606224
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

 

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 322

 

ПОСТАНОВА

 

Іменем України

11.08.2008

Справа №2-27/5005-2008А

 

За позовом - Прокурор м. Євпаторія в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Євпаторія АРК,  м. Євпаторія, вул. Дм. Ульянова, 2/40. 

До відповідача - Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1, АДРЕСА_1. 

Про стягнення 3195,25 грн.

 

Суддя Н.В. Воронцова.

При секретарі Пономаренко Н. О. 

 

представники:

Від позивача  -   Придатько, дор. у справі. 

Від відповідача - не з'явився. 

Від прокурора  -  Кулібаба, посв.

Сутність спору:         

Прокурор м. Євпаторія в інтересах держави в особі  Державної податкової інспекції в м. Євпаторія АРК  звернувся до Господарського суду АРК до відповідача про стягнення заборгованості по штрафним санкціям у розмірі 3195,25 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано  тим, що  під час проведення перевірок  було виявлено порушення норм   Закону України « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» від 01.06.2000 р. № 1776 - III За вказані порушення у відношенні відповідача було застосовано штрафні санкції у розмірі 3330,25 грн., з якої відповідачем частково було сплачено лише 135 грн. 

На підставі викладеного, просить позов задовольнити.

Позивач і прокурор позовні вимоги підтримали у повному обсязі.

Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив. Пояснень на позов і витребувані судом документи не надав. Про час і місце розгляду справи був сповіщений належним чином. Кореспонденція надсилалася на адресу відповідача, вказану позивачем у позовній заяві. Про причини неявки суд не повідомив. Вся кореспонденція повернулася від відповідача.

В зв'язку з вказаним забовязання по врученню повістки відповідачу судом було покладено на позивача по справі.

Позивачем вказане було виконано та представлено докази того, що відповідачем було отримано повістку про виклик в судове засідання, що відбулося 11.08.2008 р.,  21.07.2008 р.

Однак відповідач явку представника знов не забезпечив.

При таких обставинах,  суд дійшов висновку,  що справа може бути розглянута за наявними у неї матеріалами. Відсутність представника відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті. 

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представника позивача і прокурора,   суд,  -  

 

                                                                 В С Т А Н О В И В :

 

09.06.2007 р. посадовими особами державної податкової адміністрації в АР Крим   було проведено перевірку по контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу  господарської одиниці - магазин, що розташований за адресою: м. Євпаторія, вул. Приморська, 7/9,  що належить суб'єкту підприємницької діяльності  ОСОБА_1.

По результатам перевірки складено акт №0002651 від 09.06.2007 р. 

Під час проведення перевірки перевіряючі дійшли висновку про те, що позивачем було допущено порушення п. 1, 2, 9,  13  ст. 3 Закону України  “ Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” ( зі змінами і доповненнями ) .

На підставі вказаного акту перевірки було винесено рішення №0066192303 від 23.07.2007 р. про застосування фінансових санкцій у розмірі 2757,75 грн., яке було отримане відповідачем 17.08.2007 р.,  про свідчить підпис відповідача на корінці вказаного рішення. 

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000 р. № 1776 - III суб'єкти підприємницької діяльності забовязані проводити  розрахункові  операції  на  повну  суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку  та  переведені  у  фіскальний  режим  роботи  реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних  розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у   випадках,   передбачених   цим   Законом,   із   застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Відповідно до п. 2 ст. 3 Закону України « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» від 01.06.2000 р. № 1776 - III суб'єкти підприємницької діяльності забовязані видавати  особі,  яка отримує або повертає товар,  отримує послугу  або  відмовляється  від   неї,   розрахунковий   документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Відповідальність  за вказане порушення передбачено п. 1 ст.. 17  Закону України « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000 р. № 1776 - III у п'ятикратному розмірі - у  разі проведення   розрахункових   операцій  на  неповну  суму  вартості проданих   товарів   (наданих   послуг),   у   разі   непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування  відповідного  розрахункового  документа,  що підтверджує  виконання  розрахункової операції,  або проведення її без використання розрахункової книжки.

Згідно до п. 9 ст. 3 Закону України « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» від 01.06.2000 р. № 1776 - III суб'єкти підприємницької діяльності забовязані  щоденно  друкувати  на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з  продажу  товарів  (послуг)  фіскальні звітні   чеки  і  забезпечувати  їх  зберігання  в  книгах  обліку розрахункових операцій.

Відповідальність за вказане порушення передбачена п. 4 ст. 17 Закону України « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» від 01.06.2000 р. № 1776 - III п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  - у  разі  невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

 

Відповідно п. 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 1776-3 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в  безготівковій  формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при  продажу  товарів   (наданні   послуг) у   сфері  торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:  забезпечувати  відповідність  сум  готівкових  коштів  на місці проведення розрахунків сумі коштів,  яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової  книжки -  загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідальність за вказане правопорушення передбачена ст. 22 Закону України « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» від 01.06.2000 р. № 1776 - III,  відповідно до якої  у випадку невідповідності суми наявних коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, що зазначено в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу по розрахункових квитанціях, виданим з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція в п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлене невідповідність.

Судом встановлено, що рішення позивача відповідачем в судовому або адміністративному порядку не оскаржувалося, недійсним у встановленому порядку не визнане, ніким не відмінено.

15.05.2007 р. посадовими особами державної податкової адміністрації в АР Крим   було проведено перевірку по контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу  господарської одиниці - магазин -склад, що розташований за адресою: м. Євпаторія, вул. Приморська, 7/9,  що належить суб'єкту підприємницької діяльності  ОСОБА_1.  

По результатам перевірки складено акт №000570 від 15.05.2007 р. 

Під час проведення перевірки перевіряючі дійшли висновку про те, що позивачем було допущено порушення п. 1, 2,  10, 11,  13  ст. 3 Закону України  “ Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” ( зі змінами і доповненнями ).

На підставі вказаного акту перевірки було винесено рішення №0063042303 від 25.05.2007 р. про застосування фінансових санкцій у розмірі 572,50 грн., яке було отримане відповідачем 25.05.2007 р. про що свідчить підпис відповідача у корінці вказаного рішення. 

Згідно до п. 11 ст. 3 Закону України « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» від 01.06.2000 р. № 1776 - III суб'єкти підприємницької діяльності забовязані проводити   розрахункові   операції   через   реєстратори розрахункових   операцій   з   використанням  режиму  попереднього програмування найменування,  цін товарів  (послуг)  та  обліку  їх кількості.

Відповідальність за вказане порушення передбачена п. 6 ст. 17 Закону України « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» від 01.06.2000 р. № 1776 - III двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян -  у разі   проведення   розрахункових   операцій   через   реєстратори розрахункових  операцій  без  використання   режиму   попереднього програмування  найменування,  цін  товарів  (послуг)  та обліку їх кількості.

Судом встановлено, що рішення позивача відповідачем в судовому або адміністративному порядку не оскаржувалося, недійсним у встановленому порядку не визнане, ніким не відмінено.

Судом встановлено, що відповідач лише частково сплатив заборгованість у розмірі 135 грн.

Таким чином, суд дійшов висновку, що заборгованість у розмірі 3195,25  грн. підлягає стягненню в судовому порядку.   

При таких обставинах, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.       

Відповідно до п. 11  ст.. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах,  містах без районного поділу,   районах  у  містах,  міжрайонні  та  об`єднані  державні податкові інспекції виконують такі функції, зокрема, подають   до  судів  позови  до  підприємств,  установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход  держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках  -  коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також  про  стягнення  заборгованості  перед бюджетом і державними цільовими  фондами  за  рахунок  їх майна.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошено і підписано складом суду 11.08.08 р.

 15.08.08 р. постанову було виготовлено у повному обсязі.                                      

             На  підставі викладеного та керуючись ст. ст.. 94, 98, 122, 158 - 164, 167  Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

     1. Позов задовольнити.

     2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, АДРЕСА_1,  ( ідентифікаційний номер НОМЕР_1, банківські реквізити не відомі )  на користь державного бюджету м. Євпаторія, ( р/р 31112104700015  в Управлінні Держказначейства в м. Євпаторія Головного Управління Держказначейства в АР Крим, м. Сімферополь,  МФО 824026, код платежу  3021080900, ЗКПО 34740798 )   заборгованість по штрафним санкціям у розмірі  3195,25  грн.

 

     Виконавчий документ видати після вступу Постанови в закону силу, за заявою особи на користь якої воно винесено. 

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, Постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст.. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Воронцова Н.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація