Судове рішення #260527
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД     ЗАКАРПАТСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

88000, м. Ужгород, вул. О.Довженка, 7                                              тел/факс: (0312) 61-53-83

Справа №22-585/06                                                 Головуючий у 1 інстанції-Івашкович 1.1.

Доповідач - Павліченко С.В.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

16 жовтня 2006 року                                                                                               м. Ужгород

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі:

головуючого - Павліченка С.В. суддів - Фазикош Г.В., Куштана Б.П. при секретарі - Талпа С.М.

за участю  представника Управління МВС України в Закарпатській області Щадей Світлани Михайлівни, позивача ОСОБА_1

розглянула у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до УМВС України в Закарпатській області про скасування наказів та стягнення моральної шкоди, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернувся в суд із зазначеним вище позовом, посилаючись на те, що наказом начальника УМВС України в Закарпатській області НОМЕР_1 йому було оголошено догану, наказом НОМЕР_2 йому оголошено сувору догану, а наказом НОМЕР_3 попереджено про неповну посадову відповідність. Позивач зазначав, що накази є протиправними і підлягають відміні. Так. відповідно до ч.4 ст.26 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ перед накладенням стягнення, що оголошується в наказі, від винного відбирається пояснення. Крім того, відповідно до цього ж статуту стягнення не може бути накладено у період перебування працівників ОВС у відпустці чи під час хвороби. Позивач вказував на те, що при накладенні на нього стягнення наказом від 14.07.2005 року не було враховано, що він знаходився у відпустці, а сувора догана не відповідає ступеню тяжкості вчиненого. Крім того, наказ НОМЕР_3 також був винесений під час його хвороби, так як він знаходився на стаціонарному лікуванні в обласній клінічній лікарні. Посилаючись на вказані обставини просив визнати протиправними та скасувати накази начальника УМВС України в Закарпатській області.

В доповненні до позовної заяви позивач просив стягнути з УМВС України в Закарпатській області на його користь 50000 грн. в якості відшкодування заподіяної йому моральної шкоди.

Постановою Ужгородського міськрайонного суду від 22 травня 2006 року позовні вимоги задоволено частково. Визнано протиправними та скасовано накази начальника УМВС України в Закарпатській області відносно ОСОБА_1 НОМЕР_1, НОМЕР_2 про оголошення суворої догани та НОМЕР_3 про попередження про неповну посадову відповідність. Стягнуто з УМВС України в Закарпатській області на користь ОСОБА_1 2500 грн. в якості відшкодування моральної шкоди. В решті позову відмовлено.

В апеляційній скарзі УМВ.С України в Закарпатській області ставиться питання про скасування постанови суду першої інстанції та прийняти нову постанову про відмову в позові ОСОБА_1 Зазначається, що суд першої інстанції дійшов такого висновку з порушенням норми матеріального. Зокрема, вказується, що про накладення кожного дисциплінарного стягнення позивач був особисто повідомлений і давав усні пояснення та жодного разу не повідомляв відділ по роботі з персоналом УМВС про перебування на лікарняному чи переведення в інше відомство. Крім того, згідно 3 Законом України «Про міліцію» та іншими нормативними документами, які регламентують правовим та соціальний статус в органах внутрішніх справ, не передбачено відшкодування моральної шкоди.

Представник апелянта ОСОБА_2 просила апеляційну скаргу задовольнити з підстав, наведених в ній.

Позивач ОСОБА_1 просив постанову суду першої інстанції залишити без змін.

Судом першої інстанції встановлено, що при накладенні дисциплінарних стягнень на позивача згідно наказів НОМЕР_1 та НОМЕР_2 відповідачем було порушено порядок накладення, передбачений дисциплінарним статутом органів внутрішніх справ. Крім того, встановлено, що наказом НОМЕР_3 позивача попереджено про неповну посадову відповідність. Однак ОСОБА_1 з 18.10.2005 року по 30.10.2005 року знаходився на стаціонарному лікуванні в обласній клінічній лікарні, тому зазначене дисциплінарне стягнення також накладено з порушенням зазначеного вище статуту.

Відповідно до ч.4 п.26, ч.2 п.28 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ Української РСР. затвердженого Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 29 липня 1991 року ( який діяв на час накладення адміністративних стягнень на позивача) перед накладенням стягнення , що оголошується в наказі, від винного береться пояснення (письмове чи усне), дисциплінарне стягнення не може бути накладено у період перебування особи у відпустці чи під час її хвороби, або з дня проступку минуло більше року.

Як вбачається, в матеріалах справи відсутні будь-які докази того, що від позивача відбиралось пояснення. Крім того, з 14 липня по 19 серпня 2005 року позивач знаходився у відпустці.

За таких обставин, суд першої інстанції дійшов до вірного висновку про .скасування наказу НОМЕР_1.

Правильним є також висновок суду про скасування наказу НОМЕР_2 зід 15.09,І(?05 року, оскільки ступінь тяжкості вчиненого при виданні цього наказу визначалась з урахуванням попереднього оголошення догани позивачу.

 

Крім того, як видно, позивач ОСОБА_1 в період з 18.10.2005 року по 30.10.2005 року знаходився на стаціонарному лікуванні, тому вірним є також висновок суду першої інстанції про скасування наказу НОМЕР_3.

Отже, постанова суду в частині визнання протиправними та скасування наказів начальника УМВС України в Закарпатській області законна та обгрунтована.

Однак, висновок суду про заподіяння моральної шкоди відповідачем є необгрунтованим, оскільки таке позивачем не доведено в судовому засіданні. Тому постанова суду в цій частині підлягає скасуванню і в задоволенні вимог про стягнення моральної шкоди слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 198, 205. 207 КАС України, колегія суддів. -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу УМВС України в Закарпатській області задовольнити частково.

Постанову Ужгородського міськрайонного суду від 22 травня 2006 року змінити.

Скасувати постанову в частині стягнення з УМВС України в Закарпатській області на користь ОСОБА_1 моральної шкоди в сумі 2500 грн. і в задоволенні вимог про стягнення моральної шкоди відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена протягом одного місяця після набрання нею законної сили, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація