Судове рішення #260435
Справа №11-3171 2006 р

 

Справа №11-3171 2006 р. Головуючий у 1 інстанції Добнєв С.С. Доповідач Самойленко A.I.

ВИРОК

Іменем України

17 жовтня 2006 року

Апеляційний суд Донецької області у складі:

головуючого Самойленко А.І. суддів Яременка А.Ф., Свіягіної І.М.

з участю прокурора Каушана І.В. потерпілої ОСОБА_1 засудженого ОСОБА_2 розглянув   у  відкритому  судовому  засіданні  в  місті  Донецьку   справу  за апеляцією прокурора, який,  затвердив обвинувальний  висновок,  на вирок Куйбишевського районного суду м.Донецька від 15 травня 2006 року, яким

ОСОБА_2,  уродженця  М.Слов'янська

Донецької   області,    українця,    громадянина

України,      зареєстрованого      за      адресою:

АДРЕСА_1,     мешканця     м.Макіївки

Донецької області, не судимого

засуджено за ст.152 ч.1 КК України на 3 роки позбавлення волі. На підставі

ст.ст.75, 76 КК України засудженого звільнено від відбування покарання, якщо

протягом іспитового строку 2 роки він не вчинить нового злочину і виконає

покладені на нього обов'язки: не виїжджати за межі України на постійне

проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти

органи  кримінально-виконавчої системи  про  зміну місця  проживання  або

роботи, періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої

системи.

ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні зґвалтування потерпілої ОСОБА_1 за таких обставин.

26 листопада 2005 року приблизно о 19 годині ОСОБА_2 у стані алкогольного сп'яніння перебував у кафе "ІНФОРМАЦІЯ_1" в м.Донецьку, де побачив ОСОБА_1, яка також перебувала у стані алкогольного сп'яніння. З метою зґвалтування останньої ОСОБА_2 запропонував їй вийти порозмовляти за територію кафе, на що ОСОБА_1 погодилась. Перебуваючи за територією кафе, ОСОБА_2 із застосуванням фізичного насильства заштовхав ОСОБА_1 за приміщення кінотеатру "ІНФОРМАЦІЯ_2" , де кілька разів вдарив її кулаком в обличчя і по тулубу. Подавивши таким чином опір потерпілої, ОСОБА_2 привів її до будинку АДРЕСА_2, де він тимчасово мешкав, завів у приміщення  недобудованого  гаража і,  висловлюючи  погрозу  застосування фізичного насильства, яку потерпіла з урахуванням заподіяння їй ОСОБА_2 тілесних ушкоджень сприймала як реальну, зґвалтував ОСОБА_1.

В апеляції прокурор, з урахуванням внесених до неї змін, просить скасувати вироку суду першої інстанції і постановити свій вирок, яким призначити ОСОБА_2 покарання у виді 3 років позбавлення волі. В обгрунтування доводів апеляції прокурор посилається на те, що суд першої інстанції не врахував належним чином характер, ступінь тяжкості і конкретні обставини вчиненого злочину, дані про особу засудженого, через що призначив ОСОБА_2 надмірно м'яке покарання.

Заслухавши доповідача, прокурора, який підтримав апеляцію, потерпілу ОСОБА_1, яка висловилась про необхідність задоволення апеляції прокурора, засудженого ОСОБА_2, який заперечував проти апеляції і просив вирок суду залишити без зміни, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, апеляційний суд вважає, що апеляція підлягає частковому задоволенню, а вирок суду - скасуванню в частині призначення покарання, виходячи з наступного.

Фактичні обставини вчинення злочину, встановлені вироком суду першої інстанції, як і кваліфікація дій засудженого, не оспорюються в апеляції. Тому відповідно до вимог ст.365 КПК України у апеляційного суду відсутні підстави для перегляду вироку в цій частині і скасування вироку в повному обсязі як про це ставиться питання в апеляції прокурора.

У той же час, визнавши винним ОСОБА_2 у вчиненні злочину за наведених у вироку обставин, суд першої інстанції не врахував належним чином конкретні обставини вчинення злочину, зокрема те, що дії ОСОБА_2 носили зухвалий характер, були поєднані із спричинення потерпілій тілесних ушкоджень. Висновки суду у вироку про те, що ОСОБА_2 працює і позитивно характеризується не відповідають фактичним обставинам справи, оскільки згідно характеристики, наданої ВАТ ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_2 працював на цьому підприємстві лише півмісяця, і з 13 серпня 2004 року його звільнено. За цей нетривалий час роботи мали місце випадки невиходу ОСОБА_2 на роботу без поважних причин (а.с.88). Таким чином, ОСОБА_2 з 13 серпня 2004 року ніде не працює, негативно характеризується за останнім місцем роботи, не має постійного місця проживання. За місцем тимчасового проживання в Куйбишевському районі м.Донецька ОСОБА_2 характеризується негативно, як особа схильна до вчинення злочинів, ніде не працює, зловживає спиртними напоями.

Враховуючи сукупність наведених обставин, апеляційний суд вважає, що призначення ОСОБА_2 покарання із застосуванням вимог ст.ст. 75, 76 КК України є несправедливим внаслідок його надмірної м'якості.

Тому вирок у частині призначення ОСОБА_2 міри покарання підлягає скасуванню з постановлениям свого вироку апеляційним судом у цій частині.

Враховуючи наведене, керуючись вимогами ст.ст.365, 366, 378 КПК України, апеляційний суд

засудив:

Апеляцію прокурора задовольнити частково.

Вирок Куйбишевського районного суду м.Донецька від 15 травня 2006 року щодо ОСОБА_2 в частині призначення йому покарання скасувати і призначити йому за ст.152 ч.1 КК України покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі у кримінально-виконавчій установі.

 

Запобіжний захід щодо ОСОБА_2 до набрання вироком чинності залишити без зміни - підписку про невиїзд. Після набрання вироком чинності взяти ОСОБА_2 під варту і строк покарання обчислювати з дня взяття його під варту.

На цей вирок протягом одного місяця з моменту проголошення вироку можуть бути подані касаційні скарги чи касаційне подання до Верховного Суду України через Апеляційний суд Донецької області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація