Справа № 1-48
2008 рік
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 березня 2008 року Першотравневий районний суд м.Чернівці в складі:
Головуючого- судді: Вівдиченко Т.Р.
при секретарі: Орищук І.І.
за участю прокурора: Лерко І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Чернівці кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Чернівці, громадянки України, українки, з неповною середньою освітою, неодруженої, має на утриманні одну малолітню дитину, не працюючої, проживаючої в АДРЕСА_1, на підставі ст. 89 ч.1 КК України раніше не судима, -
в скоєнні злочину передбаченого ст.309 ч.1 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Підсудна ОСОБА_1 приблизно в кінці липня 2007 року, проходячи по вул. Парковій в м. Чернівці, на узбіччі дороги знайшла паперовий згорток, в якому виявила суху подрібнену коноплю, яку з метою незаконного придбання без мети збуту, придбала для власного споживання, та з метою незаконного зберігання без мети збуту, незаконно зберігала при собі в сумці та перенесла даний згорток з коноплею для подальшого зберігання до місця свого проживання в АДРЕСА_1, залишивши в підсобному приміщенні, де незаконно зберігала згорток з наркотичним засобом, що згідно з висновком експерта № 412-Х від 08.08.2007 року являється наркотичним засобом - канабісом (маріхуаною), вага канабісу у висушеному стані склала 11,8 грама, до 03.08.2007 року.
Крім цього, ОСОБА_1 30.07.2007 року під час проведення робіт на присадибній ділянці біля свого будинку в АДРЕСА_1, виявила ростучі рослини коноплі, які з метою незаконного придбання та незаконного виготовлення зірвала та перенесла до підсобного приміщення по місцю свого проживання для їх подальшого висушування. В подальшому, з метою незаконного зберігання без мети збуту, умисно зберігала рослини коноплі, які згідно висновку експерта № 411-Х являються наркотичним засобом - канабісом (маріхуаною), загальна вага канабісу у не висушеному стані склала 115 грам, до 03.08.2007 року.
03.08.2007 року в ході проведення обшуку працівниками Першотравневого РВ УМВС України в Чернівецькій області вказаний згорток з висушеним канабісом, вагою 11, 8 грам та рослини коноплі - канабіс, вага якого у не висушеному стані склала 115 грам, було вилучено з підсобного приміщення ОСОБА_1 в АДРЕСА_1.
Підсудна ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні злочину не визнала та пояснила, що знайдені у неї в підсобному приміщенні наркотичні засоби не належать їй і не відомо яким чином вони там опинились. Винною себе визнала на досудовому слідстві, оскільки працівники міліції чинили тиск на неї, обіцяли, що все обмежиться штрафом.
Не дивлячись на те, що підсудна в судовому засіданні вину свою не визнала, її вина в скоєнні злочину, передбаченого ст. 309 ч. 1 КК України по справі повністю доведена показами свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6
Свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 суду пояснили, що 03.08.2007 року були присутніми під час проведення обшуку в підсобному приміщенні підсудної. Там, працівник міліції виявив та показав їм паперовий згорток з речовиною рослинного походження, а також чотири стебла коноплі.
Свідок ОСОБА_4 суду пояснив, що є працівником Першотравневого РВ УМВС України в Чернівецькій області, підтвердив, що під час обшуку в підсобному приміщенні ОСОБА_1 було виявлено та вилучено паперовий згорток з подрібненою речовиною та чотири стебла коноплі.
Свідок ОСОБА_5 суду пояснив, що він проводив обшук в підсобному приміщенні підсудної, під час якого ним було виявлено стеблини коноплі та паперовий згорток з подрібненою речовиною. Тиск на підсудну не чинив.
Свідок ОСОБА_6 пояснив, що тиск на підсудну на досудовому слідстві не чинився, вона добровільно визнала себе винною у скоєному злочині.
Вина підсудної ОСОБА_1 в скоєнні злочину, передбаченого ст. 309 ч.1 КК України по справі також повністю доведена матеріалами справи, а саме:
Висновком експерта № 412-Х від 08.08.2007 року, яким встановлено, що надана на дослідження висушена подрібнена речовина рослинного походження, вилучена 03.08.2007 року з сараю по вул. Парковій, 27 в м. Чернівці за місцем проживання ОСОБА_1, містить тетрагідроканабінол і є наркотичним засобом - канабісом (маріхуаною) висушеним, вага канабісу у висушеному стані склала 11,8 грамів (а. с. 17-18).
Висновком експерта № 411 від 08.08.2007 року, яким встановлено, що надані на дослідження не висушені рослини коноплі, вилучені 03.08.2007 року з сараю який розташований по вул. парковій, 27 в м. Чернівці за місцем проживання ОСОБА_1, містить тетрагідроканабінол і є наркотичним засобом - канабісом (маріхуана) невисушеним. Загальна вага канабісу не висушеного склала 115 грамів (а. с. 25-26).
Протоколом огляду від 27.08.2007 року паперового згортку, в якому знаходиться суха подрібнена речовина рослинного походження та не висушені рослини роду коноплі, які знаходяться в фіолетовому полімерному пакеті (а.с.28-29).
Таким чином, суд приходить до висновку, що вина підсудної доведена повністю, а її дії правильно кваліфіковані за ст.309 ч.1 КК України, які виразились у незаконному придбанні та зберіганні наркотичних засобів без мети збуту.
Покази підсудної ОСОБА_1 про те, що знайдені у неї в підсобному приміщенні наркотичні засоби не її, їй не відомо яким чином вони там опинились, суд вважає їх неправдивими, як обраний нею спосіб захисту від пред'явленого обвинувачення, так як ці її показання спростовуються показами свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які підтверджують факт скоєння злочину ОСОБА_1 і саме ці докази суд приймає до уваги, оскільки вони об'єктивно підтверджуються іншими доказами по справі.
Щодо доводів підсудної, що на досудовому слідстві вона себе обмовила - так як працівники міліції чинили на неї тиск та обіцяли, що все обмежиться штрафом, суд вважає їх безпідставними, оскільки ОСОБА_1 із заявою до правоохоронних органів не зверталася, а за скоєння злочину, у якому вона обвинувачується, покарання у вигляді штрафу не передбачено.
Також, у суду немає підстав не довіряти показам обвинуваченої ОСОБА_1 від 15.08.2007 року даним нею на досудовому слідстві, в яких вона повністю свою вину визнала.
Призначаючи покарання суд враховує ступень тяжкості вчиненого злочину, особу винної та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
При цьому суд враховує, що вчинений злочин - середньої тяжкості, дані про особу - на підставі ст. 89 КК України раніше не судима, має на утриманні одну малолітню дитину, позитивно характеризується по місцю проживання, в ході досудового слідства вину визнавала.
Враховуючи наведені обставини, суд приходить до висновку про можливість виправлення підсудної без відбування покарання із застосуванням до неї вимог ст. 75 КК України, тобто звільнення підсудної від відбування покарання з випробуванням.
Судові витрати за проведення експертиз наркотичних засобів психотропних речовин та прекурсорів у розмірі 282 грн. 44 коп. підлягають стягненню із ОСОБА_1
Речові докази, а саме: поліетиленовий пакет фіолетового кольору, горловина якого зав'язана ниткою чорного кольору, кінці якої заклеєні клаптиком паперу, на якому міститься дві мастичних печатки «Для експертиз та досліджень № 3» та «Для пакетів Першотравневого РВ», в якому містяться зелені не висушені рослини роду конопля без коріння та прозорий поліетиленовий пакет, зав'язаний ниткою чорного кольору, кінці якої заклеєні біркою з мастичними печатками «Для експертиз та досліджень», в якому міститься паперовий згорток з сухою подрібненою речовиною рослинного походження, які зберігаються в камері схову УМВС України в Чернівецькій області - підлягають знищенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 323-324 КПК України суд,
З А С У Д И В:
Визнати винною ОСОБА_1 в скоєнні злочину передбаченого ст. 309 ч.1 КК України і призначити їй покарання у вигляді двох років позбавлення волі.
На підставі ст.75 КК України звільнити засуджену ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо вона протягом одного року іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає покладені на неї обов'язки.
В силу ст.76 КК України зобов”язати засуджену ОСОБА_1: повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та періодично з”являтися для реєстрації в органи кримінально- виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу до набрання чинності вироку засудженій залишити попередню - підписку про невиїзд.
Стягнути з засудженої ОСОБА_1 судові витрати за проведення експертиз наркотичних засобів психотропних речовин та прекурсорів у розмірі 282 грн. 44 коп. на користь НДЕКЦ при УМВС України в Чернівецькій області - р/р 35220002000298, код ЄДРПОУ 25575279, МФО 856135 в УДК в Чернівецькій області.
Речові докази, а саме: поліетиленовий пакет фіолетового кольору, горловина якого зав'язана ниткою чорного кольору, кінці якої заклеєні клаптиком паперу, на якому міститься дві мастичних печатки «Для експертиз та досліджень № 3» та «Для пакетів Першотравневого РВ», в якому містяться зелені не висушені рослини роду конопля без коріння та прозорий поліетиленовий пакет, зав'язаний ниткою чорного кольору, кінці якої заклеєні біркою з мастичними печатками «Для експертиз та досліджень», в якому міститься паперовий згорток з сухою подрібненою речовиною рослинного походження, які зберігаються в камері схову УМВС України в Чернівецькій області - знищити.
На вирок суду може бути подана апеляція до Апеляційного суду Чернівецької області через Першотравневий районний суд м Чернівці протягом п'ятнадцяти діб з моменту його оголошення.
Суддя: ______________ Вівдиченко Т. Р.
- Номер: 5/716/2/2016
- Опис:
- Тип справи: на справу в порядку виконання судових рішень у кримінальних справах (кримінальних провадженнях)
- Номер справи: 1-48/2008
- Суд: Заставнівський районний суд Чернівецької області
- Суддя: Вівдиченко Т.Р.
- Результати справи: подання, заяву, клопотання задоволено, у тому числі частково;
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.02.2016
- Дата етапу: 19.02.2016