Судове рішення #26030570

1із2           Справа №705/702/2012          

ПОСТАНОВА про залишення скарги без розгляду 22.03.2012 м. Іршава

Суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Іваницький Р.С. при секретарі Якуб В.В., за учасю сторін ОСОБА_1, ОСОБА_2, в попередньому розгляді розглянувши скаргу ОСОБА_1 поданої в порядку ст..27 КПК України, про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_2 за ознаками злочину передбаченого ст. 125 ч.1 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

          12.03.2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду з даною скаргою посилаючись на те, що 16 грудня 2011 року близько 19.00 год. під час сварки ОСОБА_2 біля будинку № 80 на вул. Лазянській в с. Осій, на ґрунті давніх неприязних відносин вдарив його дружину ОСОБА_3, намагаючись заступитися за дружину, він відштовхнув ОСОБА_2, який став наносити йому множинні удари руками по обличчю, вхопився пальцями рук за обличчя чим спричинив травму обличчю, також пошкодив слизову оболонку рота під язиком, інцендент припинився, коли він відкинув ОСОБА_2 від себе та визволив свою дружину від ОСОБА_4. Інцидент тривав короткий проміжок часу, очевидцем даної події була його дружина ОСОБА_3 та її брат ОСОБА_5. Просить постановити обвинувальний вирок, яким визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні злочину та засудити за ст. 125 ч.1 КК України, стягнути з нього моральну шкоду в сумі 5 000 гривень та 500 гривень витрат на правову допомогу.          

          Заслухавши сторони ОСОБА_6, ОСОБА_2, вивчивши матеріали скарги, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ст. 251 КПК України скарга приватного обвинувачення повинна відповідати вимогам ст.ст. 223, 224 КПК України.                                                                                                              Відповідно до вимог ст. 223, 224 КПК України скарга приватного обвинувачення повинна містити: обставини справи; місце, час, способи, мотиви і наслідки злочину, вчиненого кожним з обвинувачених, а також докази, які зібрано в справі, і відомості про потерпілого; показання кожного з обвинувачених по суті пред'явленого йому обвинувачення, доводи, наведені ним на свій захист, і результати їх перевірки; наявність обставин, які обтяжують та пом'якшують його покарання. При посиланні на докази обов'язково зазначаються аркуші справи. В резолютивній частині наводяться відомості про особу кожного з обвинувачених, коротко викладається суть пред'явленого обвинувачення з зазначенням статті кримінального закону, яка передбачає даний злочин. До скарги приватного обвинувачення додаються: список осіб, що підлягають виклику в судове засідання, з зазначенням їх адреси і аркушів справи, де викладені їх показання або висновки; довідки про речові докази, про цивільний позов, про заходи, вжиті до забезпечення цивільного позову і можливої конфіскації майна; довідка про судові витрати в справі з посиланням на відповідні аркуші справи.                                                                                                               Відповідно до ст. 94 ч.2 КПК України, «Справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину».

Скарга ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст.ст. 223-224 КПК України, так як у резолютивній частині не розмежовано, які саме удари спричинив обвинувачений, чи такі містять склад злочину, передбачений ст. 125 ч.1 КК України, також скаржником не зазначено в повній мірі всі відомості про обвинуваченого, а саме: щодо наявності судимостей у ОСОБА_2, не зазначено місце складання скарги, довідки про речові докази.

2із2


До скарги не додано список осіб, що підлягають виклику в судове засідання, з зазначенням їх адреси і аркушів справи, де викладені їх показання або висновки.

          В скарзі скаржник зазначає, що підлягають виклику в судове засідання в якості свідків ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_4, однак в скарзі скаржником не зазначено відомості, які можуть показати дані свідки, їх покази в скарзі відсутні. В описовій та резолютивній частині скарги скаржник ставить питання про стягнення з ОСОБА_2 моральної шкоди, що не передбачено ст.ст. 223, 224 КПК України, цивільний позов з обґрунтуванням суми завданої шкоди повинен бути оформлений, як позовна заява з додержанням вимог ст. 28 КПК України.                                                                                                                                  Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 251 КПК України, суддя, одержавши від потерпілого скаргу з проханням порушити справу, залишає скаргу без розгляду, якщо вона не відповідає вимогам, зазначеним у частині першій цієї статті, та повертає її особі, яка подала скаргу.

Враховуючи наведене, вважаю, що подану скаргу слід залишити без розгляду і повернути її скаржнику ОСОБА_1.

          На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 27 ч.1 , 28, 94 ч.2, 223, 224, 251 КПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Скаргу ОСОБА_1 про притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_2 за ст. 125 ч. 1 КК України залишити без розгляду та повернути дану скаргу скаржнику ОСОБА_1 для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає

Суддя:

ОСОБА_7



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація