Судове рішення #26020276

Справа № 1309/8555/12




ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


05 листопада 2012 року. суддя Залізничного районного суду м.Львова Мельничук О.Я., розглянувши у скороченому провадженні в м.Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м.Львова про зобов'язання встановлення підвищення до пенсії як реабілітованому громадянину, -


в с т а н о в и л а :


ОСОБА_1 10 жовтня 2012 року звернувся до суду із позовом про зобов'язання Управління Пенсійного Фонду України в Залізничному районі м.Львова встановити до його пенсії з 19.03.2009 року підвищення як реабілітованому громадянину, в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком відповідно до п. «г»ст.77 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» виходячи з мінімального розміру пенсії за віком, встановленого ч.1 ст.28 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», покликаючись на те, що згідно з довідки про реабілітацію №165-р від 29.05.2001 року його було реабілітовано на підставі ст.3 Закону України від 17 квітня 1991 року «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», п. «г»ст.77 ЗУ «Про пенсійне забезпечення»передбачено, що громадяни, які необґрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані відповідно до ст.3 ЗУ «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», призначені пенсії підвищуються на 25% мінімальної пенсії за віком, однак відповідач вищевказаного підвищення не виплачує, а виплачує особам, які реабілітовані відповідно до ст.3 ЗУ «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», підвищення до пенсії. в розмірі 43.52 грн. на місяць, керуючись при цьому п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 року №654 «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян», що змусило звернутися до суду з даним позовом.

Ухвалою судді Залізничного районного суду м.Львова від 15 жовтня 2012 року відкрито скорочене провадження у адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м.Львова про зобов'язання встановлення підвищення до пенсії як реабілітованому громадянину.

Розглянувши справу у порядку скороченого провадження у відповідності до ст.183-2 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, приходжу до висновку, що позов слід задовольнити частково із наступних підстав.

Встановлено, що позивач ОСОБА_1, 1938 року народження, згідно довідки про реабілітацію №165-р від 29 травня 2001 року є реабілітованим на підставі ст.3 ЗУ «про реабілітацію жертв політичних репресій».

Згідно ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на Відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно з вимогами ст.8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України та повинні їй відповідати.

Відповідно до ст.19 ч.2 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з вимогами ст.99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно п. "г" ст.77 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05 листопада 1991 року, з наступними змінами і доповненнями передбачено підвищення призначеної пенсії громадянам, які необгрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані на 50%, а членам їх сімей, які були примусово переселено на 25% мінімальної пенсії за віком. п.6 розділу "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообв"язкове державне пенсійне страхування" зазначається, що прийняття відповідного закону до пенсій, передбачених цим Законом установлюються надбавки та здійснюється їх підвищення згідно із Законом "Про пенсійне забезпечення".

Вважаю, що виплата, яка проводиться відповідачем щомісячно, в розмірі 43 грн. 52 коп. позивачу, як особі, яка зазнала політичних репресій і продовжує проводити виплати, у розмірі меншому, ніж передбачений Законом, є неправомірною.

За наведеного, відповідачем допущено порушення права позивача на отримання надбавки до пенсії в розмірі, визначеному Законом України «Про пенсійне забезпечення»

Керуючись ст.8, 22 Конституції України, Законом України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", Законом України "Про пенсійне забезпечення", Законом України "Про реабілітацію жертв політичних репресій", ст.ст.2, 159-163 КАС України, -


п о с т а н о в и л а :


Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м.Львова про зобов'язання встановлення підвищення до пенсії як реабілітованому громадянину -задовольнити частково.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Львова нарахувати та виплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії, як реабілітованому громадянину, в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком відповідно до п. «г»ст.77 Закону України «Про пенсійне забезпечення», встановленої ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», починаючи з 10 квітня 2012 року.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Львова на користь ОСОБА_1 судовий збір, в розмірі 22 грн.19 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 10 грн. 00 коп. судового збору.

В решті позовних вимог -відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до адміністративного суду апеляційної інстанції через Залізничний районний суд м.Львова з одночасним направленням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.


Суддя:


Оригінал постанови


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація