АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2006 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі:
головуючого : Ковальчука О.В., суддів : Луценка В.В., Іващука В.А., при секретарі: Цехмістер О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Селянського (фермерського) господарства ВІА "Прогрес" с. Збараж, Козятинського району (далі СФГ ВІА "Прогрес"), Вінницької області про виділення майнового паю, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 18 травня 2006 року,
установила:
Рішенням Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 18 травня 2006 року постановлено:
Позов задовольнити.
Зобов'язати СФГ ВІА "Прогрес" виділити ОСОБА_1 в рахунок майнового паю наступне майно:
по І групі (будівлі) - частину накриття автопарку на суму 7671 грн.,
по II групі (автопарк) - колесо з автомашини САЗ - 3508 вартістю 467 грн.,
по III групі (тракторний парк) - райборонки ПБ-06 6 штук на суму 300грн.; борони середні 4 штуки на суму 211 грн.; генератор від САКа на суму 1250 грн.; а всього майна на суму на суму 8899 грн.
Решту у сумі 1038 грн. в рахунок майнового паю стягнути з СФГ ВІА "Прогрес" на користь ОСОБА_1
Стягнути з СФГ ВІА "Прогрес" на користь ОСОБА_1 450 грн. за надання юридичної допомоги та витрати на судовий збір у сумі 109 грн.
Судом першої інстанції встановлено, що СФГ ВІА "Прогрес" створене в процесі реорганізації колективного сільськогосподарського підприємства "Прогрес" та є його правонаступником, що підтверджується статутом СФГ ВІА "Прогрес" (а.с. 28-31).
Справа №22 - 1933 2006 р. Категорія: 33 Головуючий у суді першої інстанції Воронюк В.А.
Доповідач: Ковальчук О.В.
Згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат), виданого 28 січня 2002 року Збаражською сільською радою Козятинського району, розмір майнового паю ОСОБА_1 становить 16283 грн. 16 коп.
Відповідно до довідки СФГ ВІА "Прогрес" від 27 квітня 2006 року залишок майнового паю ОСОБА_1 становить 10 937 грн. 14 коп., в тому числі по структурі:
I група (будівлі) - частину накриття автопарку на суму 7671 грн.,
II група (автопарк) - колесо з автомашини САЗ - 3508 вартістю 467 грн.,
III група (тракторний парк) - 1762 грн., незавершене рослинництво -
406 грн. 14 коп., незавершене будівництво - 631 грн.
23 березня 2005 року ОСОБА_1 звільнився з СФГ ВІА "Прогрес" за власним бажанням та поставив питання про виділення майнового паю.
Врахувавши побажання пайовика та можливості підприємства, суд дійшов до висновку про виділення позивачу саме такого майна та коштів як зазначено у резолютивній частині рішення.
У апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення суду та ухвалити нове, яким задовольнити його позовні вимоги у повному обсязі, посилаючись на те, що при вирішенні спору суд врахував лише інтереси підприємства, не врахувавши його інтересів.
СФГ ВІА "Прогрес" подало заперечення на апеляційну скаргу, посилаючись на законність та обґрунтованість рішення суду.
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення у межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення останньої.
Встановивши вищенаведені обставини, суд дійшов вірного висновку про саме такий як зазначено у його рішенні спосіб виділення позивачу його майнового паю, який(спосіб)визначений судом з урахуванням інтересів обох сторін.
Позивачем не доведено, що при виділенні йому будівель олійні та контори цегельного заводу буде враховано не тільки його бажання але й не буде порушено інтересів відповідача, тому доводи скарги про неврахування інтересів позивача не можна визнати обґрунтованими.
Рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,
ух валила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 18 травня 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України.