Справа №0310/3073/2012 Головуючий в суді І інстанції Войтюк Л.М.
Провадження: №33/0390/311/2012
Категорія: ч.1 ст.483 КУпАП
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К РА Ї Н И
м. Луцьк 14 листопада 2012 року
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Волинської області Матат О.В., з участю ОСОБА_3, його захисника ОСОБА_4, представника митного органу Кондратюка І.П., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1, працюючого провідником пасажирського вагону ВЧ-1 ст. Київ пасажирський, на постанову судді Любомльського районного суду від 11 жовтня 2012 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.483 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Зазначеною постановою ОСОБА_3 визнаний винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 КУпАП з накладенням на нього адміністративного стягнення у виді 11880 (одинадцять тисяч вісімсот вісімдесят) гривень штрафу з конфіскацією 1600 (одна тисяча шістсот) пачок цигарок, загальною вартістю 11880 (одинадцять тисяч вісімсот вісімдесят) гривень, вилучених згідно протоколу про ПМП Ягодинської митниці №1259/20500/2012 від 07.09.2012 року.
Його визнано винним у тому, що він 07 вересня 2012 року близько 18 годин 10 хвилин, слідуючи з України в Республіку Польща через ВМО №1 (ст. Ягодин) Ягодинської митниці провідником вагону №278 пасажирського потяга №29, що слідував за маршрутом «Київ-Берлін», намагався незаконно, з приховуванням від митного контролю, перемістити через митний кордон України 1600 пачок цигарок різних найменувань, загальною вартістю 11880 (одинадцять тисяч вісімсот вісімдесят) гривень, які були приховані в конструктивній порожнині вентиляційного каналу над туалетом, в міжстелевому просторі коридору, за батареєю опалення купе №10 вагону №278 і були виявлені під час митного контролю, чим вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст.483 МК України.
ОСОБА_3 у своїй апеляції просить постанову суду скасувати, а провадження по справі закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення. Вважає, що його вина у спробі незаконного переміщення цигарок через митний кордон не доведена, не взято до уваги, що у вагоні де він був провідником їхало 20 пасажирів, а в купе де були знайдені цигарки було 2 пасажира.
Заслухавши ОСОБА_3 та його захисника, які просили апеляційну скаргу задовольнити, а постанову судді скасувати, представника митного органу, який заперечував проти апеляційної скарги, перевіривши доводи скарги і матеріали справи, приходжу до висновку що апеляційна скарга ОСОБА_3 до задоволення не підлягає.
Висновок суду про вчинення ОСОБА_3 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України ґрунтується на досліджених та перевірених доказах і є правильним.
Доводи ОСОБА_3 про те, що він не знав і не міг знати про наявність цигарок які були приховані в конструктивній порожнині вентиляційного каналу над туалетом, в міжстелевому просторі коридору, за батареєю опалення купе №10 вагону №278 і були виявлені під час митного контролю, є суперечливими і повністю спростовуються сукупністю доказів.
Зокрема, як вбачається з пояснень головного інспектора Ягодинської митниці Тимченка Ю.Г., дані ним в судовому засіданні, про те, що при здійсненні митного контролю потяга №29 вагону №278 ним було виявлено велику кількість пачок цигарок, які були приховані в конструктивній порожнині вентиляційного каналу над туалетом, в міжстелевому просторі коридору, за батареєю опалення купе №10. Протокол склали на ОСОБА_3 в зв'язку з тим, що для приховування такої великої кількість цигарок та у тих місцях де їх було знайдено потрібно багато часу, тому пасажири не могли приховати вилучені цигарки.
Враховуючи місця схову та кількість прихованих цигарок, для приховування яких в місця їх виявлення потрібно затратити велику кількість часу та виконати великий об'єм роботи, суд підставно прийшов до висновку, що приховати дані цигарки при наявності у вагоні пасажирів або пасажирами неможливо, особливо в міжстелевому просторі коридору вагона.
Окрім того, згідно п.2.4 інструкції «Провіднику пасажирських вагонів»№ЦЛ-0038, яка затверджена наказом Укрзалізниці від 01.09.2003 року №234-Ц перед поїздкою з початкового пункту відправлення провідник зобов'язаний здійснити огляд усіх місць -вагона, де можуть бути заховані предмети або переховуватися люди (вугільні ящики, котельні відділення, конструктивні порожнини і т.п.), накласти на них засоби контролю (пломби, липкі стрічки, саморуйнівні голографічні етикетки, тощо). Під час приймання -здавання чергування та на шляху прямування поїзда періодично перевіряти зазначені місця.
Отже ОСОБА_3, перед поїздкою з початкового пункту відправлення, повинен був здійснити повний огляд вагона та на шляху прямування поїзда періодично перевіряти його.
З врахуванням всіх цих доказів у їх сукупності, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_3 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, а саме у тому, що він 07 вересня 2012 року близько 18 годин 10 хвилин, слідуючи з України в Республіку Польща через ВМО №1 (ст. Ягодин) Ягодинської митниці провідником вагону №278 пасажирського потяга №29, що слідував за маршрутом «Київ-Берлін», намагався незаконно, з приховуванням від митного контролю, перемістити через митний кордон України 1600 пачок цигарок різних найменувань, загальною вартістю 11880 (одинадцять тисяч вісімсот вісімдесят) гривень, які були приховані в конструктивній порожнині вентиляційного каналу над туалетом, в міжстелевому просторі коридору, за батареєю опалення купе №10 вагону №278 і були виявлені під час митного контролю, доведена.
Тому доводи ОСОБА_3 про відсутність в його діях складу правопорушення є безпідставні.
Постанова суду першої інстанції є законна і обґрунтована, а підстав для її скасування немає.
Керуючись ст.294 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову судді Любомльського районного суду від 11 жовтня 2012 року щодо нього -без зміни.
Дана постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя апеляційного суду
Волинської області О.В.Матат