Справа №22ц\1948 Головуючий в суді 1 інст. Зіневич І.В.
Категорія 43 Доповідач Ракалович В.М.
РІШЕННЯ Іменем України
3 жовтня 2006 року Апеляційний суд Житомирської області у складі :
головуючого Ракаловича В.М.
суддів: Невмержицької Т.І.,Худякова A.M.
при секретарі Прищепі О.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ВАТ "Енергопостачальна компанія Житомиробленерго" про захист прав споживача за апеляційною скаргою відповідача на рішення Богунського районного суду від 11 серпня 2006 року,
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою , в якій зазначав, що він , як суддя та голова Корольовського райсуду м. Житомира і споживач має право на знижку в оплаті за спожиту електроенергію в розмірі 50%, але відповідач вимагає від нього оплати за спожиту електроенергію у розмірі 100%.
Просив визнати незаконними дії відповідача по нарахуванню йому 100 % оплати за спожиту електроенергію з 1 січня 2003 року (в межах строку позовної давності) та зобов"язати його провести перерахунок оплати за користування електроенергією з 1 січня 2003 року по 31 грудня 2005 року з 100% на 50% вартості, зарахувати переплачені ним кошти в рахунок майбутніх платежів, зобов»язати відповідача з 1 січня 2006 року припинити нарахування йому оплати за електроенергію у 100% розмірі, а в подальшому проводити нарахування оплати в розмірі 50% вартості.
Рішенням Богунського районного суду від 11 серпня 2006 року позов задоволено.
У апеляційній скарзі відповідача порушується питання про скасування рішення суду і ухвалення нового рішення - про відмову в задоволенні позову.
Апелянт посилається на те , що суд безпідставно задовольнив позов ОСОБА_1, оскільки ВАТ "Енергопостачальна компанія Житомиробленерго" не є належним відповідачем, а відшкодування позивачеві витрат за спожиту електроенергію повинна здійснювати держава.
Апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Суд першої інстанції правильно встановив обставини справи , але зробив висновки, які їм не відповідають і неправильно застосував матеріальний закон.
Задовольняючи позов, суд послався на те, що ВАТ "Енергопостачальна компанія Житомиробленерго" , як підприємство, що надає послуги, є відповідальним перед позивачем, котрий має право на пільги по оплаті за спожиту електроенергію , і його права та гарантії незалежності не можуть бути скасовані чи звужені без відповідної компенсації.
Відповідно до ст.4 4 Закону "Про статус суддів", позивач як суддя має право на відповідну знижку в оплаті за спожиту електроенергію. Проте таке його право гарантоване державою і повинно бути реалізоване за рахунок державних коштів , а не за рахунок коштів суб'єктів підприємницької діяльності, які не несуть відповідальності за зобов'язаннями держави ,та яким відповідно до Законів України про Державні бюджети на відповідні роки державні кошти на покриття втрат у зв'язку з наданням відповідних пільг та гарантій суддям не виділялись.
Суд першої інстанції цього не врахував та безпідставно задовольнив позов ОСОБА_1
За таких обставин рішення суду підлягає скасуванню з ухваленням нового - про відмову у позові.
Керуючись ст.ст.303,304,307,309,313,314,316 ЦПК України , суд
ВИРІШИВ:
Апеляційну скаргу ВАТ "Енергопостачальна компанія Житомиробленерго" задовольнити.
Рішення Корольовського районного суду від 11 серпня 2006 року скасувати, ухваливши нове рішення.
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позову до ВАТ "Енергопостачальна компанія Житомиробленерго" за безпідставністю.
Рішення набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржене у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом 2-х місяців.