Рішення
Іменем України
08 листопада 2012 року
Первомайський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого - судді Забара Г.Я.,
за участю секретаря Йова Є.В.,
розглянувши цивільну справу за заявою Кормовської сільської ради Первомайського району АР Крим про визнання спадщини відумерлою, заінтересовані особи - відділ Держкомзему в Первомайському районі АРК, ОСОБА_1,
встановив:
Кормовська сільська рада звернулася до суду із заявою про визнання відумерлою спадщину, яка відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року після смерті ОСОБА_2, та передати його у комунальну власність Кормовської сільської ради. В обґрунтування заявлених вимог заявник вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2, яка постійно проживала за адресою: АДРЕСА_1. Вказаний будинок належав їй на праві приватної власності на підставі договору купівлі-продажу № 56 від 22.01.1992 року. Після смерті ОСОБА_2 залишилося спадкове майно, що складається з даного будинку. Спадкоємець померлої ОСОБА_1 на спадщину не претендує, її не приймала. Інших спадкоємців померлої не виявлено, протягом встановленого законом строку із заявою про прийняття спадщини або відмову від спадщини ніхто не звертався, з часу відкриття спадщини пройшло більше року, що, відповідно до ст. 1277 ЦК України, є підставою для визнання спадщини відумерлою.
Сторони в судове засідання не з'явилися, надали клопотання про розгляд справи у їх відсутність, заявник заявлені вимоги підтримує, заінтересовані особи не заперечують проти задоволення заяви на підставі наявних у справі доказів.
Повно і всебічно з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог, підтверджених доказами, які відповідають вимогам закону про їх належність та допустимість, суд прийшов до висновку, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2, яка постійно проживала за адресою: АДРЕСА_1. Будинок належав їй на праві приватної власності на підставі договору купівлі-продажу № 56 від 22.01.1992 року та технічного паспорту на будинок.
Спадок після смерті ОСОБА_2 ніхто не прийняв, що підтверджується витягом зі Спадкового реєстру Первомайської державної нотаріальної контори, спадкова справа не заводилася, спадкоємець померлої за законом ОСОБА_1 на спадкове майно не претендує, інші спадкоємці померлої відсутні, що є підставою для визнання спадщини відумерлою. Згідно домової книги в будинку прописані за договором найму житлового приміщення ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, які не перебувають в родинних відносинах з померлою ОСОБА_2
Доводи заявника підтверджуються: договором купівлі-продажу будинку, технічним паспортом на будинок, домовою книгою, свідоцтвом про смерть ОСОБА_2, заявою ОСОБА_1 про відмову від спадщини, довідкою виконкому Кормовської сільської ради, витягами зі Спадкового реєстру та Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 11, 60, 209, 212-215, 274-278, 223, 294 Цивільного процесуального кодексу України, ст.ст. 1220, 1277 Цивільного кодексу України, суд
вирішив:
Заяву Кормовської сільської ради Первомайського району АР Крим задовольнити.
Визнати спадщину, яка залишилася після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, яка проживала за адресою: АДРЕСА_1 відумерлою.
Передати спадкове майно, яке залишилося після смерті ОСОБА_2, яке складається з житлового будинку АДРЕСА_1 у комунальну власність Кормовської сільської ради Первомайського району АР Крим.
Рішення може бути оскаржено до судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Первомайський районний суд АР Крим шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий