Судове рішення #25948474

Справа № 0907/10570/2012 року

Провадження № 2/0907/5652/2012 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2012 року                               м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючої – судді          Бабій О.М.

секретаря                    Шевчук І.Ю.,

з участю позивачки ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Івано-Франківського міського суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та стягнення аліментів на утримання дружини, з якою проживає дитина, до досягнення дитиною трирічного віку, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулася в суд з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та на своє утримання, мотивуючи тим, що 15.05.2010 року органом РАЦС зареєстровано їх шлюб з відповідачем. Від шлюбу у них народилась дитина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який знаходяться на її утриманні. Шлюбні відносини між ними фактично припинено в травні 2011 року, у зв’язку з тим, що відповідач залишив сім’ю. З того часу вони з відповідачем спільно не проживають та спільного господарства не ведуть. Відповідач фактично не бере участі у вихованні дитини та не надає жодної матеріальної допомоги на його утримання. Дитина постійно хворіє та потребує профілактичного огляду та оздоровчих заходів. Вона перебуває у відпустці по догляду за дитиною та не працює, то не в змозі самостійно в повному обсязі забезпечити себе та дитину всіма необхідними засобами та створити умови для нормального, повноцінного життя і розвитку малолітньої дитини. Оскільки відповідач офіційно не працює, про джерело його доходів їй не відомо, просила суд прийняти рішення про стягнення з відповідача на її користь аліментів на дитину в розмірі 1200 грн. щомісячно та призначити стягнення аліментів з відповідача на її утримання до досягнення дитиною трьох років в розмірі 522 грн. щомісячно до досягнення дитиною трьохрічного віку.

В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала з мотивів наведених в позовній заяві.

Відповідач в судовому засіданні вимоги позову визнав частково, просив стягувати з нього аліменти на утримання дитини в розмірі 500 грн. щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, а також погодився оплачувати витрати на лікування дитини в разі якщо це буде необхідно. Щодо стягнення аліментів на утримання дружини, то в цій частині позовних вимог просив суд відмовити, оскільки він не працює та немає можливості сплачувати аліменти на утримання дружини.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають у зареєстрованому шлюбі з 15 травня 2010 року (а.с.3). Від шлюбу мають дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Згідно з свідоцтвом про народження серії 1-НМ №174099, виданим відділом державної реєстрації актів цивільного стану Івано-Франківського міського управління юстиції 13.12.2007 року та серії 1-НМ №180287, виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Івано-Франківського міського управління юстиції 26.01.2011 року (а. с.4) ОСОБА_2 є батьком, а ОСОБА_1 - матір’ю дитини ОСОБА_3.

Положеннями ст. 180 Сімейного кодексу України визначено, що батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття.

Відповідно до ст. 1, 2 Закону України “Про охорону дитинства” батьки зобов'язані забезпечити дітям умови для достатнього фізичного, духовного та культурного розвитку.

В силу дії ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька або в твердій грошовій сумі і виплачується щомісячно.

За приписами ч. 2 ст. 182 цього кодексу мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 184 Сімейного кодексу України і роз’яснень, викладених в пункті 17 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ відносно батьківства, материнства і стягнення аліментів", якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

За змістом ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених позовних вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

В даному випадку позивачка просить про стягнення аліментів з відповідача на користь малолітньої дитини у твердій грошовій сумі.

З урахуванням наведених положень ЦПК України та доводів позивачки, суд дійшов висновку, що аліменти, які підлягають стягненню з відповідача на утримання малолітньої дитини слід визначити в твердій грошовій сумі.

За правилами ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

При визначенні розміру аліментів суд відповідно до ст. 182 СК України враховує, що відповідачем не надано суду доказів про його матеріальне становище та стан здоров’я. Проте, відповідач є працездатною особою і спроможний платити аліменти на утримання дітей.

Відповідно до вимог ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовну вимогу про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини в розмірі 1200 грн. слід задовольнити частково, визначивши розмір аліментів, який підлягає стягненню з відповідача в користь позивачки на утримання малолітньої дитини в розмірі 500 грн. щомісячно до досягнення сином повноліття, починаючи з 11.07.2012 року.

Що стосується вимоги позивачки про стягнення з відповідача аліментів на її утримання до досягнення сином трьохрічного віку, то суд виходить з наступного.

Позивачка на даний перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення дитиною трирічного віку.

В силу дії ч. 2 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Зі змісту наведеної норми слідує, що дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини, до досягнення дитиною трьох років, незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Оскільки відповідач є молодою працездатною особою, то спроможний платити аліменти на утримання дружини, з якою проживає дитина, до досягнення дитиною трирічного віку. Доказів щодо свого матеріального становища та стану здоров’я відповідач не надав суду.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що вимога позивачки про стягнення з відповідача аліментів на її утримання в розмірі 522 грн. до досягнення дитиною трирічного віку підлягає задоволенню частковому задоволенню та визначити розмір аліментів, який підлягає стягненню з відповідача в користь позивачки на її утримання в розмірі 200 грн. щомісячно до досягнення сином трьохрічного віку, починаючи з 11.07.2012 року.

На підставі вищенаведеного, відповідно до ст.ст. 84 ч. 2, 180, 181 ч. 3, 182, 184 ч. 1, 191 Сімейного кодексу України, ст. 1, 2 Закону України ”Про охорону дитинства”, п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ відносно батьківства, материнства і стягнення аліментів", керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та стягнення аліментів на утримання дружини, з якою проживає дитина, до досягнення дитиною трирічного віку задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти в користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, жительки м. Івано-Франківська, вул. Тесленка, буд. №6 «а», на утримання малолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі в розмірі 500 грн. щомісячно до досягнення сином повноліття, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти в користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, жительки м. Івано-Франківська, вул. Тесленка, буд. №6 «а», на її утримання в твердій грошовій сумі в розмірі 200 грн. щомісячно до досягнення сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років.

Стягнення аліментів розпочати з 11.07.2012 року.

В решті вимог в позові відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3 - в спеціальний фонд Державного бюджету України з зарахуванням на рахунок 31214206700002, отримувач коштів УДКСУ у м. Івано-Франківську Івано-Франківської обл., код за ЄДРПОУ 37952250, банк отримувача ГУДКС України в Івано-Франківській області, код банку отримувача (МФО) 836014, код класифікації доходів бюджету 22030001, код ЄДРПОУ суду 02891693 - 214 грн. 60 коп. судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається через Івано-Франківський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених статтею 294 ЦПК України, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.


Суддя                                                  Бабій О.М.










Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація