Справа № 0907/12282/2012 року
Провадження № 2-а/0907/1759/2012 року
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2012 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Бабій О.М., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про визнання протиправними дій, зобов`язання перерахувати пенсію за віком з 2012 року, стягнення заборгованості пенсійних виплат з 04.05.2012 року, стягнення судових витрат, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась в суд з наведеним адміністративним позовом, вказавши в позовній заяві відповідачем управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, однак адресу зазначено управління пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську, також в прохальній частині свого позову вимоги позивач ставить до управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську, тому суд вважає, що відповідачем у справі є управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську.
Відповідач у визначений законом строк не подав суду письмових заперечень.
Дослідивши письмові докази у справі, судом встановлено, що публічно-правовий спір між сторонами виник з приводу права пенсіонера, який продовжує працювати, на перерахунок пенсії з урахуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.
Так, ОСОБА_1, являється пенсіонером. Йому призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з війської служби та деяких інших категорій громадян».
З 0-4.05.2012 року його переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» згідно його заяви.
Відповідачем не оспорюється, що позивач отримує пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі Закону № 1058-IV) (а.с.17), але продовжує працювати, тому наведена обставина з урахуванням положення ч. 3 ст. 72 КАС України не потребує доказування.
Частиною 4 ст. 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” визначено, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії провадиться з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.
Наведеною статтею Закону встановлено порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, згідно ч. 2 якої заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до формули:
Зп = Зс х (Ск : К), де:
Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;
Зс - середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії;
Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn);
К - кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
З огляду на викладене під час перерахунку пенсії у формулі Зп = Зс х (Ск : К) змінюються лише показники Ск та К. Зокрема, у величину Ск додаються коефіцієнти заробітної плати (доходу) за кожен місяць страхового стажу, який став підставою для перерахунку пенсії. Що ж стосується показника К, то він збільшується кількістю додаткових місяців страхового стажу. Решта показників залишається без змін.
З аналізу частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV слідує, що зазначена норма не встановлює обмеження можливості працюючого пенсіонера скористатись правом на перерахунок пенсії в будь-який час після її призначення. Однак містить застереження, що наступний перерахунок пенсії може бути проведений не раніш як через два роки після здійснення попереднього. При цьому під час перерахунку пенсії величина середньої заробітної плати (доходу) враховується та, яка використовувалася під час призначення пенсії, тобто це – середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.
З 01.10.2011 року Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року було внесено зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а саме, що лише у випадку коли особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід) визначена ч. 2 ст. 40 вказаного Закону для призначення пенсії.
Як вбачається з письмової відповіді УПФ в м. Івано-Франківську, адресованої позивачу 02.07.2012 року №/03, перерахунок його пенсії проведений з 04.05.2012 року.
З огляду на встановлену судом правомірну дію щодо відмови позивачу в проведенні перерахунку пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2007 рік, суддя дійшла висновку, що в задоволенні позову ОСОБА_1 слід відмовити.
На підставі викладеного, відповідно до ст. 8, 22 Конституції України, ч. 4 ст. 42, ч. 2 ст. 40, ст. 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Рішення Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року, керуючись ст. ст. 159-163, 183-2 КАС України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
В адміністративному позові ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про визнання протиправними дій, зобов`язання перерахувати пенсію за віком з 2012 року, стягнення заборгованості пенсійних виплат з 04.05.2012 року, стягнення судових витрат - відмовити.
Постанова є остаточною, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Бабій О.М.