Справа № 0907/10255/2012 року
Провадження № 2-а/0907/1686/2012 року
ПОСТАНОВА
31 липня 2012 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої — судді Бабій О.М.,
секретаря Сивухіної Ю.Ю.,
з участю представника позивача по довіреності від 19.12.2011 року ОСОБА_1, представника відповідача по довіреності ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Івано-Франківського міського суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про визнання неправомірними дій щодо нарахування пенсії із обмеженого заробітку та зобов’язання провести перерахунок пенсії з 05 січня 2012 року з врахуванням повного заробітку з якого сплачувались внески до Пенсійного фонду, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся в суд з адміністративним про визнання неправомірними дій щодо нарахування пенсії із обмеженого заробітку та зобов’язання провести перерахунок пенсії з 05 січня 2012 року з врахуванням повного заробітку з якого сплачувались внески до Пенсійного фонду, мотивуючим тим, що з 18.03.2009 року йому була призначена пенсія за роботу на Крайній Півночі при стажі роботи 35 років, в тому числі 10 років 5 місяців 26 днів за роботу на Півночі. На даний час він отримує пільгову пенсію по списку №2, однак при призначенні даної пенсії його заробіток скориговано невірно, оскільки його заробіток за період до 01.07.1998 року Пенсійний фонд обмежив в розмірі 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні. Працюючи на Крайній Півночі він отримував заробіток з якого утримувався податок і сплачувались внески до Пенсійного фонду з загальної суми, а для призначення пенсії беруть не повний заробіток, а обмежений. З урахуванням вищенаведеного просив позов задовольнити.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала з мотивів наведених в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, мотивуючи тим, що відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Пунктом 1 ст. 41 вказаного Закону встановлено, що суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески. А за період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати, з якої сплачувались зазначені внески, - у межах сум, які до законодавста, що діяло раніше, включались до заробітної плати, з якої обчислювалась пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум. Відповідно, при призначенні пенсії позивачу за віком на пільгових умовах по списку «2 з 18.09.2009 року при обчисленні заробітної плати за період з 01.12.1988 року по 30.11.1993 року та з 26.08.2000 року по 30.04.2009 року, врахована північна надбавка та районний коефіцієнт тільки за період з 01.12.1998 року по 31.12.1991 року, а з 26.08.2000 року по 31.03.2009 року – в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески. Просив в позові відмовити в повному обсязі.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази у справі, судом встановлено, що публічно-правовий спір між сторонами виник з приводу захисту порушеного права пенсіонера на належний розмір пенсії з врахуванням повного заробітку на Крайній Півночі.
Так, ОСОБА_3, являється пенсіонером, перебуває на обліку в управлінні Пенсійного Фонду України в м. Івано-Франківську та отримує пенсію за віком по списку №2 з 01.10.2010 року. Дані обставини сторонами не оспорюються, тому наведені обставини з урахуванням положення ч. 3 ст. 72 КАС України не потребують доказування в судовому засіданні.
Згідно довідки ОАО «Газпромнефть – ННГ» від 06.03.2009 року №05-23/10582 (а.с. 8), позивач дійсно з 26.08.2000 року по 03.05.2001 року працював вахтовим методом на Ноябрському нафтогазорозвідувальному підприємстві.
У відповідності до ч.1 ст. 40 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь - які 60 календарних місяці страхового стажу підряд до 01.07.2000 року, незалежно від перерв та за весь період страхового стажу, починаючи з 01.07.2000 року.
Частино 2 ст. 41 цього ж Закону визначено, що суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Середній заробіток позивача за період до 01.07.1998 року Пенсійний фонд обмежив в розмірі 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні. Однак дане обмеження було прийнято Законом від 13.01.2005 року.
Позивач вважає, що йому безпідставно не врахували при призначені розміру пенсії повний заробіток
В матеріалах справи наявна довідка (а.с. 12-15) про заробітну плату з 01.12.1988 року.
Відповідно до ч.4 ст. 45 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії, провадиться, у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про визнання неправомірними дій щодо нарахування пенсії із обмеженого заробітку та зобов’язання провести перерахунок пенсії з 05 січня 2012 року з врахуванням повного заробітку з якого сплачувались внески до Пенсійного фонду слід задовольнити.
На підставі викладеного, відповідно до ст. 41 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. ст. 6-12, 72 КАС України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про визнання неправомірними дій щодо нарахування пенсії із обмеженого заробітку та зобов’язання провести перерахунок пенсії з 05 січня 2012 року з врахуванням повного заробітку з якого сплачувались внески до Пенсійного фонду задовольнити.
Визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську щодо нарахування пенсії із обмеженого заробітку.
Зобов`язати управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську провести ОСОБА_3 перерахунок пенсії з 05 січня 2012 року з врахуванням повного заробітку.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, але якщо апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня її проголошення, а у разі прийняття постанови в письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Бабій О.М