ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 307
УХВАЛА
15.07.2008 | Справа №2-13/6532-2008А |
за позовом ТОВ "Юг-Транс", м. Сімферополь вул. Жуковського, 16
доРади міністрів АР К, м. Сімферополь пр. Кірова, 13
з участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору:
1. Виробнича фірма "Строймонтаж", м. Сімферополь провулок Будівельників, 1
2. СПД Дуброва Наталя Миколаївна, м. Сімферополь вул. Підгірна, 1
3. ЗАТ "Автомобільний холдінг "Кримавтотранс", м. Сімферополь вул. Севастопольська, 20
про спонукання до виконання певних дій
Головуючий суддя Жукова А.І.
при секретарі Ковальчук К.В.
Представники:
від позивача не з’явився.
від відповідача не з’явився.
З участю третіх осіб – не з’явилися.
Сутність спору: Позивач – ТОВ "Юг-Транс" звернувся до господарського суд з адміністративним позовом до Ради міністрів АР Крим та просить визнати дії неправомірними, зобов’язати відповідача виключити станційну мережу м. Сімферополь з пункту зупинки на автобусному маршруті № 294 Феодосія – Євпаторія, № 96 Євпаторія – Ялта. Також просить заборонити Раді міністрів АР Крим включати станційну мережу м. Сімферополь в пункт зупинки на автобусному маршруті № 294 Феодосія – Євпаторія, № 96 Євпаторія – Ялта.
Представники сторін та третіх осіб у судове засідання не з’явилися, причини неприбуття суду не відомі. Про день та час слухання справи були сповіщені належним чином.
Суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю у зв’язку з наступним.
Відповідно до ст. 3 Кодексу Адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначена компетенція адміністративних судів, до якої віднесені спори фізичних чи юридичних осію із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Згідно до п. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.
У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватись адміністративним судом.
Так, відповідачем у даній позовній заяві дійсно зазначений суб’єкт владних повноважень, але даний спір не має публічно-правового характеру, оскільки пов'язаний безпосередньо з правом здійснення пасажирських перевезень.
Тобто, між сторонами існує спір про право, що в свою чергу виключає його розгляд в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суддя закриває провадження у справі, якщо: справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З обліком викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 157, ст. 165, кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ:
Закрити провадження у справі.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня отримання особою копії ухвали.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, ухвала вступає в закону силу через 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України у Севастопольський апеляційний господарський суд.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Жукова А.І.