Судове рішення #25915783

Справа № 2-4866/12

2609/17375/12

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(заочне)


26 червня 2012 року Солом'янський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді - Лозинської М.І.,

при секретарі - Назарчук П.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Київенерго»до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію, -

В С Т А Н О В И В:


Представник позивача 03.05.2012 року звернувся з позовом до суду, в якому просить стягнути з відповідача борг за спожиту електричну енергію, який станом на 01.03.2012 року становить 925,19 грн. і не сплачується відповідачем у добровільному порядку, а також 3% річних та інфляційну складову боргу у розмірі 430,42 грн. та судові витрати 214,60 грн.

В позові посилається на те, що відповідач проживає в квартирі АДРЕСА_1 та є споживачем електричної енергії, яку постачає ПАТ«Київенерго»в особі структурного відокремленого підрозділу «Енергозбут Київенерго».

Однак зобов'язання по оплаті наданих послуг відповідач виконує неналежно, внаслідок чого станом на 01.03.2012 року виникла заборгованість за спожиту електроенергію в розмірі 925,19 грн. - основного боргу, 107,19 грн. - 3% річних, та 323,20 грн. інфляційна складова боргу.

В судове засідання представник позивача не з'явилась, надавши суду заяву з проханням слухати справу у її відсутність. Позовні вимоги підтримала у повному обсязі, проти ухвалення заочного рішення на підставі наявних у справі доказів не заперечувала.

Відповідач в судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомленим про день, час та місце розгляду справи.

Згідно зі ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Таким чином, суд, дослідивши письмову заяву представника позивача, вважає можливим ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно зі ст. 526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його вимог не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч.1 ст.714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

Судом встановлено, що відповідач проживає в квартирі АДРЕСА_1 та є споживачем електричної енергії, яку постачає ПАТ«Київенерго»в особі структурного відокремленого підрозділу «Енергозбут Київенерго»на відплатній основі.

Пунктом 42 Правил користування електричною енергією для населення передбачено, що споживач електричної енергії зобов'язаний оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі. Вартість електроенергії визначається як добуток обсягу споживання електроенергії на тариф, що діяв у періоді, за який здійснюється оплата.

Відповідно до п.п.19,21 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою КМУ від 26.07.1999 року №1357, розрахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюються за діючими тарифами для населення на підставі показань приладів обліку. Знімання показань приладів обліку проводяться споживачами щомісячно. Енергопостачальник має право контролювати правильність знімання показань приладів обліку та оформлення платіжних документів споживачам. Вартість електроенергії визначається як добуток обсягу споживання електроенергії на тариф, що діяв у період, за який здійснюється сплата.

В ході перевірки оплат, які надійшли на особовий рахунок споживача, було виявлено, що спожита енергія оплачується нерегулярно та не в повному обсязі.

Як вбачається з особового рахунку НОМЕР_1, заборгованість за спожиту електроенергію, з урахуванням проведених відповідачем оплат, станом на 01.03.2012 року становить 925,19 грн.

Наявність заборгованості підтверджується бухгалтерським розрахунком суми боргу, даними особової картки, даними контрольної перевірки.

Відповідно до п.28 Правил користування електричною енергіє, у разі відсутності у споживача коштів на оплату заборгованості він повинен звернутися до енергопостачальника із заявою про складання графіку погашення заборгованості або відстрочення терміну оплати та надати довідки, що підтверджують його неплатоспроможність. Однак відповідних звернень від відповідача на адресу позивача не надходило.

Згідно із п.48 Правил споживач несе відповідальність за прострочення терміну внесення платежів за електричну енергію.

Згідно зі ст. 614 ЦК України особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено законом або договором.

Крім того, відповідач відповідно до ст.625 ЦК України несе відповідальність за порушення грошового зобов'язання і на вимогу кредитору зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Таким чином, виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що з відповідача на користь позивача підлягає стягненню заборгованість за спожиту електроенергію, яка становить 925,19 грн., 3% річних в сумі 107,22 грн. та інфляційна складова боргу у розмірі 323,20 грн., а також згідно ст.88 ЦПК України сума сплаченого позивачем держмита у розмірі 214, 60 грн.

Керуючись ст.ст. 525, 526, 614, 625, 714 ЦК України, Законом України «Про електроенергетику», Правилами користування електричною енергією для населення, ст.ст. 10-11, 57-60, 88, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд, -


В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Київенерго» заборгованість станом на 01.03.2012 року за спожиту електроенергію у сумі 925,19 грн., 3% річних в сумі 107,22 грн. та інфляційну складову боргу у розмірі 323,20 грн., а також судовий збір у розмірі 214,60 грн.

Рішення може бути переглянуто судом, який його постановив, за письмовою заявою відповідача, яка має бути подана протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено позивачем до Апеляційного суду міста Києва через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.


Суддя: Лозинська М.І.,






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація