Судове рішення #25908449

1215/1355/2012

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.10.2012


Лутугинський районний суд Луганської області в складі


головуючого судді Шубочкіної Т.В.

при секретарі Чернявській С.В.


розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Лутугине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу по договору позики,


В С Т А Н О В И В :


Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив стягнути з відповідача 34000 гривень, які 07 квітня 2012 року відповідач взяв у борг у позивача, уклавши договір позики. Зазначену суму він повинен був повернути до 07 травня 2012 року. у зв»язку з тим, що відповідач гроші не повернув та відмовляється їх повертати, він змушений звернутися до суду. Просив позов задовольнити та стягнути з відповідача суму боргу та витрати по сплаті судового збору.

Позивач в судове засідання не з*явився, про час слухання справи повідомлений належним чином, подав суду заяву про розгляд справи за його відсутністю та наполягав на позові.

Відповідач у судове засідання не з»явився, про час слухання справи повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.

Ухвалено провести заочний розгляд справи.

Розглянувши позов, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст.11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненнями фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Згідно ст.10 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставі своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Стаття 60 ЦПК України встановлює, що кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст. 57 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно ст. 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Стаття 1047 ЦК України визначає, що договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми.

Судом встановлено, що відповідно до договору позики від 07 квітня 2012 року ОСОБА_2 отримав від ОСОБА_1 гроші у сумі 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень із обов*язком повернення коштів до 07 травня 2012 року (а.с.3). Договір підписаний відповідачем та посвідчений приватним нотаріусом Лутугинського районного нотаріального округу ОСОБА_3, що підтверджує факт отримання відповідачем грошей, тобто позивач свої зобов'язання за договором виконав у повному обсязі.

Статтею 1049 ЦК України передбачено, що позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором

Оскільки відповідач не повернув у визначений строк борг, суд вважає сума боргу підлягає стягненню з нього на користь позивача.

Відповідно до ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею судові витрати.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,11,60,88,212-215,226 ЦПК України, ст.ст. 1046-1047 ЦК України,

В И Р І Ш И В :


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу по договору позики задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 34 000 (тридцять чотири тисячі )гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 340 (триста сорок) гривень.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України.

Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

Заочне рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через Лутугинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.


Суддя





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація