Справа №2а/422/481/2012
422/6307/2012
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2012 року м. Дніпропетровськ
Суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Таус М.М., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська про визнання дій неправомірними та здійснення перерахунку пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач 09 липня 2012 року звернувся до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська з позовом до до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська про визнання дій неправомірними та здійснення перерахунку пенсії, в якому просить визнати неправомірними дії відповідача, щодо нарахування мінімального розміру його пенсії без врахування довідки, в якій зазначено, що хвороба позивача пов'язана з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії.
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що у задоволенні позову необхідно відмовити з наступних підстав.
Позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Дніпропетровська та отримує пенсію по інвалідності в розмірі фактичних збитків згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Позивач є учасником ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи першої категорії, інвалід другої групи, захворювання якого пов'язані з участю в ліквідації наслідків на ЧАЕС та звернувся із заявою до відповідача про перерахунок пенсії.
Відповідно до ст. 50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, а розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначається на момент виплати додаткової пенсії згідно із законом про Державний бюджет України і не може коригуватися іншими нормативно-правовими актами.
Згідно до ст. 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.
Відповідно до ч. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 року № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, встановлена щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно зо Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»інвалідам другої групи, які відносяться до першої категорії, виплачується у розмірі 20 відсотків прожиткового мінімуму, встановлено законом для осіб, які втратили працездатність.
Рішенням Конституційного суду України від 23.12.2011 року № 20-рп/2011 щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 розділу VІІ «Прикінцеві положення»Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»встановлено, що норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.
З урахуванням вищевикладеного, правові підстави для здійснення перерахунку пенсії відсутні.
Керуючись ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. 2, 6, 8, 9, 69, 94, 99, 104, 159, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позовних ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська про визнання дій неправомірними та здійснення перерахунку пенсії -відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через Ленінський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя М.М. Таус