Судове рішення #25905292

Справа № 422/6608/12

Справа №2/422/4486/2012

422/6608/2012


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


02 жовтня 2012 року Ленінський районний суд м. Дніпропетровська в складі:

головуючого судді Тауса М.М.,

при секретарі Попович Х.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Дніпропетровської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

встановив:


Позивач 16 липня 2012 року звернувся до суду з позовом в якому зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_3, яка на день смерті проживала та була зареєстрована у квартирі АДРЕСА_1. Позивач у встановлений строк не звернувся до Другої Дніпропетровської державної нотаріальної контори з завою про прийняття спадщини з поважних причин. Просив визначити йому додатковий строк для подачі заяви у нотаріальну контору про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.

Позивач у судове засідання не з'явився, про час, місце та дату судового засідання був повідомлений належним чином. Надійшла письмова заява, в якій просив розглядати справу за його відсутності, позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив задовольнити (а.с.22).

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час, місце та дату судового засідання був повідомлений належним чином. Надійшла заява, в якій просив розглянути справу за його відсутності та прийняти рішення за матеріалами справи згідно з вимогами чинного законодавства (а.с. 21).

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню за наступних підстав.

Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача -ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1, виданого 14 грудня 2011 року Відділом державної реєстрації смерті Дніпропетровського міського управління юстиції у Дніпропетровській області (а.с. 6).

Відповідно до ст. 1270 Цивільного кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого він оголошений померлим (стаття 1220 ЦК України).

Позивач у встановлений законом строк спадщину не прийняв, оскільки у зв`язку зі смертю матері переживав значні моральні страждання, постійно хворів і за своєю юридичною необізнаністю до нотаріальної контори не звернувся. ОСОБА_1 являється учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, у зв'язку з чим має хронічні хвороби, пов'язані з участю в ліквідації аварії на ЧАЕС, що підтверджується посвідченням учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році НОМЕР_2 від 02.04.1998 року (а.с. 14). Крім того, смерть матері спричинила загострення у позивача хвороб та погіршення загального стану здоровя, у зв'язку з чим після смерті матері ОСОБА_1 з 01.06.2012 року по 15.06.2012 року знаходився на лікуванні в КЗ «Дніпропетровський центр первинної медико-санітарної допомоги № 1»з діагнозом «ДОА правого голеностопного сустава». Потім, з 24.06.2012 року по 06.07.2012 року у позивача стався гіпертонічний криз, що підтверджується копією виписки з медичної карти від 12.07.2012 року (а.с. 5). У зв'язку з хворобливим станом та загостренням гіпертонії, позивач був позбавлений можливості своєчасно прийняти спадщину.

Згідно відповіді Другої Дніпропетровської державної нотаріальної контори № 2445/02-14 від 05.07.2012 року, термін для прийняття спадщини позивачем після ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, сплинув 05 червня 2012 року, тому було відмовлено у видачі свідоцтва про прийняття спадщини (а.с. 9).

Судом також встановлено, що ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1. Чоловік ОСОБА_3 -ОСОБА_4, помер ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_3 від 19 листопада 1996 року, виданого Відділом реєстрації актів громадянського стану виконкому Кіровської районної Ради народних депутатів м. Дніпропетровська (а.с. 12), інших дітей ОСОБА_3 не мала. Осіб, які б мали право на обов'язкову частину у спадщині, немає.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки причини, по яких позивач пропустив строк для прийняття спадщини, вважає поважними.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1220, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 5,6, 10, 27, 57-60,174, 212-215 ЦПК України, суд -


Вирішив:


Позов ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Дніпропетровської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, а саме, три місяці з моменту набрання судовим рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.


Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.





Суддя М.М. Таус




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація