Судове рішення #25904485

Справа № 2/0542/2127/2012

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


07.11.2012 року Пролетарський районний суд м. Донецька у складі:


головуючої судді: Мачуського О.М.

при секретарі Клімовій С.Ю.

за участю позивача ОСОБА_1


розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Донецька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «про розірвання шлюбу», -


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи свої вимоги тим, що 12.10.1973 року вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_2 у Палаці щастя Виконкому Донецької міської ради, актовий запис № 3488. Від шлюбу дітей не мають. Шлюбні стосунки фактично припинені з жовтня 2005 року. Подальше сумісне життя та збереження шлюбу неможливе. Втім, добровільно ОСОБА_2 шлюб розірвати не бажає. У зв'язку з чим, просила розірвати шлюб.

Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні вимоги позовної заяви підтримала в повному обсязі, просила шлюб розірвати.

Відповідач в судове засідання не з'явився. Повідомлявся належним чином, про причини неявки не повідомив. У зв'язку з вищевказаним суд вважає можливим розглянути справу відповідно до ст. 224 ЦПК України з проведенням заочного розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає що вимоги позивача законні і обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 56 СК України, кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування на їх збереження, в тому числі примушування до статевого зв'язку за допомогою фізичного або психічного насильства, є порушенням права дружини, чоловіка на особисту свободу.

З матеріалів справи судом встановлено, що 12.10.1973 року сторони зареєстрували шлюб у Палаці щастя м. Донецьк, актовий запис № 3488 (а.с. 3).

Відповідно ст. 120 СК України суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги інші обставини життя подружжя.

Шлюбні стосунки між сторонами припинені у 2005 році, а тому надання сторонам строку для примирення суд вважає недоцільним. Сумісне господарство вони не ведуть. Майнового спору не мають. Будь-яких заходів до примирення не приймають, оскільки збереження шлюбу суперечить інтересам сім'ї.

Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше сумісне проживання подружжя та збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам дітей, що має суттєве значення.

Згідно ч. 3 ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

У зв'язку з викладеним суд вважає можливим шлюб між сторонами розірвати.

На підставі ст. ст. 110 - 112 Сімейного Кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212 - 215, 218, 224-226 ЦПК України, суд, -




ВИРІШИВ:


Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «про розірвання шлюбу» - задовольнити.

Шлюб ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище - ОСОБА_1), ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований, 12.10.1973 року у Палаці щастя м. Донецька, актовий запис № 3488 - розірвати.


Копію рішення суду, яке набрало законної сили надіслати до відділу реєстрації актів цивільного стану Пролетарського районного управління юстиції у м. Донецьку, для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.


Заочне рішення може бути переглянуте Пролетарський районним судом м. Донецька за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.


Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Пролетарський районний суд м. Донецька. Апеляційна скарга на рішення суду подається у письмовій формі протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.



Суддя: О.М. Мачуський



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація