Судове рішення #25904076


Справа №2а/422/499/2012

422/6879/2012


П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


12 вересня 2012 року м. Дніпропетровськ

Суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Таус М.М., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії, -


ВСТАНОВИВ:


Позивач 17 липня 2012 року звернувся до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Дніпропетровська, в якому просить визнати неправомірними дії відповідача, щодо застосування показника середньої заробітної плати за 2007 рік у розмірі 1197,91 грн., під час перерахунку пенсії з 01.07.2011 року протиправними.

Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що у задоволенні позову необхідно відмовити з наступних підстав.

Позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Дніпропетровська та отримує пенсію за віком, є працюючим пенсіонером.

Позивач продовжує працювати та звернувся із заявою до відповідача про перерахунок пенсії із врахуванням показника заробітної плати за 2010 рік.

Згідно ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(редакція діяла станом на 1 січня 2008 року) у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.

Аналіз діючої норми абзацу 3 частини 4 статті 42 Закону № 1058 доводить, що перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону. Тобто, правила частини першої статті 40 при перерахунку пенсії, застосовуються виключно з метою визначення періоду страхового стажу, за який може бути обчислена заробітна плата (дохід). Частина друга зазначеної статті передбачає формулу обчислення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, згідно якої середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії, використовується виключно для призначення пенсії.

З урахуванням вищевикладеного, правові підстави для перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки, відсутні, оскільки він застосовується виключно для призначення пенсії.

Частиною 2 статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»встановлено, що заробітна плата для обчислення пенсії визначається з урахуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузі економіки України за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії, і в подальшому при перерахунку пенсії не змінюється.

Таким чином, правовий аналіз вказаних норм свідчить про те, що механізми призначення і перерахунку пенсії різні.

Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, і з набуттям додаткового страхового стажу. В разі, коли після виходу на пенсію зарплата є меншою, аніж до її призначення, то в цьому випадку враховується лише стаж, оскільки заробітна плата (дохід) може вплинути на коефіцієнт заробітної плати, що у свою чергу може призвести до зменшення пенсії.

При цьому зміна періодів, за який береться заробіток, не може бути підставою для проведення перерахунку пенсії, виходячи із середньомісячного заробітку працівників, зайнятих у галузях економіки України, на момент звернення заявника за перерахунком, оскільки такий показник застосовується виключно при первісному призначенні пенсії, а не при її перерахунку.

Позивач, звернувшись з заявою до відповідача про перерахунок, вимагає перерахунку пенсії по заробітній платі із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузі економіки України за 2010 рік, що не ґрунтується на вимогах Закону.

Керуючись ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 2, 6, 8, 9, 69, 94, 99, 104, 159, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -


ПОСТАНОВИВ:


У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії -відмовити.


Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через Ленінський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.




Суддя М.М. Таус



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація