Справа № 2-о-57/2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 серпня 2008 року
Костопільський районний суд Рівненської області
в складі : головуючого-судді Олійника П.В.
при секретарі Панчук М.В.
з участю прокурора Артерчук Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Костопіль цивільну справу за заявою прокурора Костопільського району в інтересах ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Костопільського району звернувся в районний суд з заявою, в якій просить встановити факт належності ОСОБА_1 документів, які знаходяться в пенсійній справі ОСОБА_1
В обгрунтування заявлених вимог покликається на те, що ОСОБА_1 отримує пенсію по віку згідно пенсійної справи управління Пенсійного фонду України в Костопільському районі. 6 квітня 2005 року ОСОБА_1 встановлено статус учасника війни, що дає їй право на отримання надбавки до пенсії. Однак, їй було відмовлено в цьому, оскільки її прізвище згідно документів пенсійної справи та пенсійного посвідчення, виданого Березнівським райвідділом соціального забезпечення, не відповідає прізвищу в паспорті. В 1951 році ОСОБА_1 уклала шлюб з ОСОБА_2 та змінила своє прізвище на «ОСОБА_2». Через рік після обруження шлюб фактично був припинений. В 1978 році при оформленні паспорту нею було змінено прізвище на ОСОБА_2. Однак, для оформлення пенсії в районному відділі соціального забезпечення колгоспом 22 з'їзду КПРС, в якому працювала заявниця, були подані документи, в яких прізвище заявниці зазначено «ОСОБА_2».
В судовому засіданні прокурор та представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 заявлені вимоги підтримали повністю та по аналогічних мотивах. Просять заяву задоволити.
Представник управління Пенсійного фонду в Костопільському районі не заперечує проти задоволення заяви.
Заслухавши пояснення прокурора, представника заявника, представника заінтересованої особи, з”ясувавши обставини та дослідивши матеріали справи, суд вважає заявлені вимоги обгрунтованими.
Як встановлено в судовому засіданні, при оформленні ОСОБА_1 документів на отримання доплати до пенсії як учаснику війни було виявлено, що її прізвище у паспорті та посвідченні учасника війни не відповідає прізвищу, зазначеному у пенсійному посвідченні та документах пенсійної справи.
Факт того, що документи пенсійної справи належить заявнику, стверджується свідоцтвом про народження, паспортом, посвідченням учасника війни, засвідченою копією форми № 1 Костопільського РВ УМВС України в Рівненській області, де прізвище заявника вказано «ОСОБА_2».
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви.
На підставі наведеного та керуючись ст.10, 60, 212, 256, 259 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Заяву прокурора Костопільського району в інтересах ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, - задоволити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 з часу їх видачі документів, що знаходяться в пенсійній справі ОСОБА_1 а саме : довідки № 74 від 20 жовтня 1980 року; довідки № 74 від 20 жовтня 1980 року про те, що документи за 1949-1950 роки в архів на зберігання не поступали; протоколу № 17 від 20 жовтня 1980 року колгоспної ради соціального забезпечення колгоспу 22 з'їзду КПРС про зарахування стажу роботи в колгоспі з 15 березня 1949 року по 31 грудня 1950 року; довідки № 74 від 20 жовтня 1980 року про роботу в колгоспі 22 з'їзду КПРС з 1 січня 1951 року по 31 грудня 1952 року; довідки № 8 від 8 квітня 1981 року, виданої колгоспом «Україна», про роботу в колгоспі з лютого 1953 року по січень 1981 року; довідки № 8 від 8 квітня ( без року ), виданої колгоспом «Україна» про заробітну плату, отриману з 1 січня 1973 року по 31 грудня 1977 року.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області через Костопільський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ :