Судове рішення #2589277
Справа 2-38

Справа 2-38

2008 р.

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

(заочний розгляд)

 

19 лютого 2008 року                                                                  смт.Рожнятів

 

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області в складі: головуючого-судді Бейка А.М., секретаря Максимонько Т.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Рожнятів цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про встановлення окремого режиму проживання суд ,-

в с т а н о в и в:

в основу позовних вимог позивач зіслався на те, що з 22.06.2005 р. перебуває в шлюбі з відповідачкою. Від цього шлюбу народилася дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1., яка проживає з відповідачкою. Позивачем також усиновлено дитину відповідачки - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2

Однак у сторін виявились різні погляди на сім'ю та сумісне проживання. Між ними систематично виникали непорозуміння і сварки, внаслідок чого їхні стосунки погіршились і з початку 2007 року вони проживають окремо. Відповідачка переїхала до своєї матері та проживає з нею. Позивач залишився проживати зі своїми батьками. Сімейні відносини між ними фактично припинились, спільне господарство не ведеться. Позивач не має змоги брати участь у вихованні їхніх дітей, оскільки ніде не працює.

Внаслідок тривалих сімейних конфліктів їхня сім'я остаточно розпалась, вона носить формальний характер і зберегти її неможливо. Розірвати шлюб в даний час сторони не можуть, оскільки дочці ОСОБА_3 ще не виповнився один рік. Однак, фактично сімейних стосунків вони не підтримують, участі у вихованні дітей позивач не приймає. Постійні конфлікти призвели до того, що сумісне життя та збереження сім'ї стали неможливими. Оскільки перебування в формальному шлюбі тягне за собою певні права та обов'язки, слід встановити режим окремого проживання.

Вищезазначені обставини та неможливість спільного проживання з відповідачкою, позивач змушений звернутися до суду для встановлення для подружжя режиму окремого проживання. Правові наслідки встановлення такого режиму, передбачені ст. 120 СК України, позивачу відомі.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю.

Відповідачка в судове засідання не з'явилася, не дивлячись на те, що про час та день слухання справи повідомлялася через оголошення у газеті / „Галичина” від 02 лютого 2008р. за № 16/.

Так, згідно п.9 ст.74 ЦПК України, відповідач, місце проживання (перебування чи роботи) або місцезнаходження якого позивачеві невідоме, викликається в суд через оголошення у пресі. З опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про час та місце розгляду справи, а тому суд вважає за можливе і доцільне розглянути справу у його відсутності з винесенням заочного рішення та при наявних матеріалах справи, яких достатньо, щоб вирішити питання про права та обов'язки сторін.

Суд, вислухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав:

Сторони перебувають в шлюбі, який зареєстрований 22.06.2005 р у відділі реєстрації актів цивільного стану Рожнятівського районного управління юстиції Івано-Франківської області, актовий запис №19. Від цього шлюбу є дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1., а також позивачем  усиновлено сина відповідачки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 За період  спільного проживання сторони не змогли створити належної сім'ї. На даний час сторони разом не проживають, подружніх стосунків не підтримують, шлюб між ними існує тільки формально. Сумісне життя та збереження сім'ї неможливе. За таких обставин суд вважає, що між подружжям слід встановити режим окремого проживання.

На підставі ст.ст. 119, 120 СК України та керуючись ст.ст.10, 11, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України суд ,-

 

р і ш и в:

позов задоволити.

Встановити режим окремого проживання між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3., жителем АДРЕСА_1та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4., жителькою АДРЕСА_2

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Рожнятівський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути розглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

 

 

 

 

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація