Справа № 22-1080 2007 року Головуючий суддя у І інстанції - Сидорук Є.І.
Суддя-доповідач в Апеляційному суді - Буцяк З.І.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2007 року м.Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Рівненської області у складі: головуючого Буцяка З.І.
суддів Демянчук С.В., Григоренка М.П.
з участю секретаря судового засідання Колесової Л.В.
ОСОБА_1, ОСОБА_3, представників сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду в м. Рівному цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1на рішення Рівненського міського суду від 22 червня 2007 року у справі за позовом ОСОБА_2до ОСОБА_1про усунення перешкод у користуванні квартирою і вселення та зустрічним позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2і ОСОБА_3про визнання їх такими, що втратили право користування житловим приміщенням,
встановила:
Рішенням Рівненського міського суду від 22 червня 2007 року позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про усунення перешкод у користуванні однокімнатною АДРЕСА_1і вселення задоволено.
ОСОБА_1 у задоволенні його зустрічного позову до ОСОБА_2 і ОСОБА_3 про визнання їх такими, що втратили право користування спірною квартирою, відмовлено за безпідставністю.
В поданій на це рішення апеляційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на те, що його син та колишня дружина у спірній квартирі не проживають без поважних причин з грудня 1992 року, ОСОБА_3 в процесі судового розгляду справи зі спірної квартири у добровільному порядку виписалася сама, просить апеляційний суд його скасувати.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі і з'явилися в судове засідання, перевіривши подані докази та доводи апелянта, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а ухвалене місцевим судом рішення частковому скасуванню з ухваленням у справі апеляційним судом нового рішення з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що спірна АДРЕСА_1у 1989 році була виділена на сім"ю, яка на той час складалася з ОСОБА_1, ОСОБА_3 та малолітнього ОСОБА_2
Крім того, судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_2 зареєструвався у спірній АДРЕСА_127 квітня 2005 року після отримання паспорта. ОСОБА_3 у зазначеній квартирі зі згоди ОСОБА_1 залиша-
лася зареєстрованою до звернення сина сторін ОСОБА_2 із позовом до ОСОБА_1 про усунення перешкод у користуванні спірним житловим приміщенням і вселення.
Законність реєстрації ОСОБА_2 у спірній квартирі ОСОБА_1 у судовому порядку не оспорював.
До 6 вересня 2006 року ОСОБА_2 був неповнолітнім і відповідно до правил ст. 34 ЦК України не володів повною цивільною дієздатністю, через що не міг у повному обсязі здійснювати захист своїх інтересів.
Набувши повноліття, ОСОБА_2 практично відразу, 10 листопада 2006 року звернувся до суду із позовною заявою до ОСОБА_1 про усунення перешкод у користуванні спірною однокімнатною АДРЕСА_1в якій він зареєстрований, та про вселення в неї.
Відповідно до рішення суду, яким шлюб між ОСОБА_1 і ОСОБА_3 у 1993 році був розірваний, малолітній ОСОБА_2 був залишений проживати разом із матір"ю, яка після розлучення стала мешкати у своїх батьків у с В.Омеляна Рівненського району. Таким чином, непроживання ОСОБА_2 у спірній квартирі мало місце відповідно до рішення суду.
У зв"язку з цим доводи ОСОБА_1 про те, що його неповнолітній син у спірній квартирі не проживав без поважних причин, на увагу не заслуговують.
З урахуванням викладеного, а також виходячи з правил ст. 64 та п.3 ч.3 ст. 71 ЖК України місцевий суд, на переконання апеляційного суду, законно й обгрунтовано задовольнив позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 та зобов'язав батька, який не впускав сина у спірну квартиру, не чинити ОСОБА_2 перешкод у користуванні цим житловим приміщенням і вселив останнього у спірну квартиру, одночасно відмовивши ОСОБА_1 у задоволенні його зустрічного позову до сина ОСОБА_2 про визнання його таким, що втратив право користування спірним житловим приміщенням.
Разом з тим, з матеріалів справи безспірно вбачається, що в судовому засіданні суду першої інстанції представник ОСОБА_3 не заперечував той факт, що ОСОБА_3 у спірній квартирі не проживає понад 6 місяців без поважних причин. Більше того, в процесі судового розгляду даної справи ОСОБА_3. добровільно знялася з реєстрації у спірній квартирі.
Частиною 1 ст. 61 ЦПК України встановлено, що обставини, які визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Тому з урахуванням викладеного у місцевого суду не було правових підстав відмовляти ОСОБА_1 у задоволенні його позову до ОСОБА_3 про визнання її такою, що втратила право користування спірною квартирою.
У зв"язку з наведеним рішення суду першої інстанції у зазначеній частині підлягає скасуванню.
На підставі викладеного та керуючись ст. 71 ЖК України, ст.ст. 10, 60, 303, 307, 313, 314, 316, 317 ЦПК України, колегія суддів
вирішила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1задовольнити частково.
Рішення Рівненського міського суду від 22 червня 2007 року в частині відмови ОСОБА_1у задоволенні його позову до ОСОБА_3
про визнання її такою, що втратила право користування житловим приміщенням, скасувати.
Позов ОСОБА_1у цій частині задовольнити.
Визнати ОСОБА_3такою, що втратила право користування АДРЕСА_1
В решті рішення місцевого суду залишити без зміни, а подану апеляційну скаргу відхилити.
Рішення Апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили.