Судове рішення #25880627

Справа № 2а/0124/625/2012

0124/8467/2012




П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И



05 листопада 2012 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі судді Чорної О.В., при секретарі Маланчук А.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Ялтинського міського суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта Автономної Республіці Крим про визнання незаконним та скасування рішення, зобов’язання виконати певні дії,


В С Т А Н О В И В:



Позивач просить суд визнати незаконним та скасувати рішення відповідача № 7 від 06 березня 2012 року щодо відмови призначити пенсію на пільгових умовах за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад та показників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України та зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта Автономної Республіці Крим зарахувати до пільгового стажу період роботи газоелектрозварником з 01 січня 1981 року по 05 жовтня 1984 року у ремонтно-будівельному управлінні виробничого об’єднання «Червоний богатир» та період роботи з 2 березня 1990 року до 19 грудня 1996 року у відкритому акціонерному товаристві «Ялтинський міський молочний завод».

Вимоги мотивовані тим, що він в зазначені періоди працював газоелектрозварником, тобто, працював на роботах з тяжкими та шкодливими умовами праці, тому має право на пенсію за віком на пільгових умовах. Вважає оскаржуване рішення відповідача незаконним, таким, що порушує його право на отримання пенсії на пільгових умовах.

Позивач в судовому засіданні просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні з позовом не погодився та пояснив, що у позивача відсутні належні документи, що підтверджують його роботу з тяжкими або шкідливими умовами праці та дають право на пенсію на пільгових умовах.

Вивчивши матеріали й обставини справи, дослідивши письмові докази, заслухавши сторони, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню за наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування та їх посадови особи зобов’язані діяти лише на підставі та у межах повноважень та засобами, передбаченими Конституцією та законами України.

Статтею 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» гарантовано право громадян на державне пенсійне забезпечення.

У відповідності із ст. 12 вказаного закону чоловіки мають право на пенсію за віком після досягнення 60-ті років і стажу роботи не менше 25 років.

Згідно до п.2 розділу XV Прикінцеві Положення Закону України «Про загально обов’язкове державне пенсійне страхування» Пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

В силу п. б ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи – жінкам.

Порядок пенсійного забезпечення осіб, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених законодавством, що діяло раніше, визначається статтею 100 даного Закону (ч. 4 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»).

Згідно із ст.100 Закону України «Про пенсійне забезпечення» особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13 - 14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.

Судом встановлено, що 24 січня 2012 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача з проханням призначити йому пенсію на пільгових умовах, оскільки він працював з тяжкими та шкідливими умовами праці, при цьому, надав трудову книжку та довідки, згідно яких він працював газоелектрозварником з 01 січня 1981 року по 05 жовтня 1984 року у ремонтно-будівельному управлінні виробничого об’єднання «Червоний богатир»; з 15 жовтня 1984 року до 01 березня 1990 року у відкритому акціонерному товаристві «Ялтинський плодоовочекомбінат»; з 2 березня 1990 року до 19 грудня 1996 року у відкритому акціонерному товаристві «Ялтинський міський молочний завод»; з 15 лютого 1997 року до 06 червня 2000 року у закритому акціонерному товаристві «Пансіонат Прибережний», що підтверджується даними пенсійної справи.

Рішенням Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта Автономної Республіці Крим № 7 від 06 березня 2012 року ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пільгової пенсії за віком, оскільки у ВАТ «Ялтинський міський молочний завод» відсутній правонаступник, тому довідка від 10 лютого 2011 року не може враховуватись; з ЗАТ «Пансіонат Прибережний» відсутні відомості про атестацію робочого місця для визначення права на пільгове забезпечення (а.с. 8-9).

У відповідності із зазначеним рішенням до пільгового стажу роботи можливо зарахувати період роботи з 15 жовтня 1984 року до 01 березня 1990 року у відкритому акціонерному товаристві «Ялтинський плодоовочекомбінат», що складає 5 років 4 місяці 17 днів.

Позивач має загальний стаж – 31 рік 3 місяці 29 днів.

Відповідно до відомостей трудової книжки ОСОБА_1 працював:

з 01 січня 1981 року до 05 жовтня 1984 року газоелектрозварником у ремонтно-будівельному управлінні виробничого об’єднання «Червоний богатир»;

з 15 жовтня 1984 року до 01 березня 1990 року у відкритому акціонерному товаристві «Ялтинський плодоовочекомбінат»;

з 02 березня 1990 року до 19 грудня 1996 року газоелектрозварником у відкритому акціонерному товаристві «Ялтинський міський молочний завод»;

з 15 лютого 1997 року до 06 червня 2000 року у закритому акціонерному товаристві «Пансіонат Прибережний».

Зазначені періоди роботи газоелектрозварником також підтверджується довідками підприємств, де на той час працював позивач (а.с. 10, 13, 14, 15, 18).

Відповідно до довідки № 23 від 10 лютого 2011 року ОСОБА_1 з 02 березня 1990 року до 19 грудня 1996 року працював газоелектрозварником у відкритому акціонерному товаристві «Ялтинський міський молочний завод», виконував роботи зі шкідливими, тяжкими умовами праці відповідно до списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 36 від 16 січня 2003 року (а.с. 13).

Із довідки слідує, що робота ОСОБА_1 виконувалась повний робочий день.

Згідно із довідками № 137 від 23 вересня 2008 року, № 138 від 23 вересня 2008 року ОСОБА_1 з 01 січня 1981 року до 05 жовтня 1984 року працював газоелектрозварником у ремонтно-будівельному управлінні виробничого об’єднання «Червоний богатир», виконував роботи зі шкідливими, тяжкими умовами праці відповідно до списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 36 від 16 січня 2003 року (а.с. 15, 18).

Газоелектрозварник входить до списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (розділ ХХХII).

Судом достовірно встановлено, що позивач більш 12 років 6 місяців працював газоелектрозварником (6 років 8 місяців 18 днів у відкритому акціонерному товаристві «Ялтинський міський молочний завод»; 5 років 4 місяці 17 днів у відкритому акціонерному товаристві «Ялтинський плодоовочекомбінат», 3 роки 10 місяців 5 днів у ремонтно-будівельному управлінні виробничого об’єднання «Червоний богатир»), тобто, працював при наявності шкідливих та тяжких умов праці, що дає йому право на отримання пенсії за віком на пільгових умовах зі зменшенням віку

Таким чином, вимоги позивача підлягають задоволенню в частині визнання протиправним та скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта Автономної Республіці Крим № 7 від 06 березня 2012 року відповідно до ст.ст. 11, 162 КАС України та зобов’язання відповідача зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу період роботи газоелектрозварником з 01 січня 1981 року по 05 жовтня 1984 року у ремонтно-будівельному управлінні виробничого об’єднання «Червоний богатир» та період роботи з 2 березня 1990 року до 19 грудня 1996 року у відкритому акціонерному товаристві «Ялтинський міський молочний завод».


На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 14, 19, 55 Конституції України, ст. ст. 12, 13, 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення», постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1956 року № 1173 «Про затвердження списку № 2 виробництв, цехів, професій і посад з тяжкими умовами праці, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових підставах та у пільгових розмірах», ст. ст. 2, 6, 9, 10, 11, 17, 71, 87, 94, 159-163 КАС України,


П О С Т А Н О В И В:



Позовні вимоги ОСОБА_1 – задовольнити.


Визнати протиправним та скасувати рішення № 7 від 06 березня 2012 року Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта Автономної Республіці Крим, яким ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до списку № 2 виробництв, цехів, професій і посад з тяжкими умовами праці, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових підставах та у пільгових розмірах.


Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта Автономної Республіці Крим зарахувати ОСОБА_1 при призначенні пенсії за віком до пільгового стажу

за списку № 2 виробництв, цехів, професій і посад з тяжкими умовами праці, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових підставах та у пільгових розмірах період роботи газоелектрозварником з 01 січня 1981 року по 05 жовтня 1984 року у ремонтно-будівельному управлінні виробничого об’єднання «Червоний богатир» та період роботи з 2 березня 1990 року до 19 грудня 1996 року у відкритому акціонерному товаристві «Ялтинський міський молочний завод».


Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Ялтинський міський суд в порядку та строки, передбачені ст. ст. 184, 186 КАС України.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація