Судове рішення #25880565

                    

                                                                                               Справа №2318/4704/12

                                                                                2-а/2318/227/12

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


06.11.2012           Уманський міськрайонний суд Черкаської області


          в складі: головуючої судді Годік Л.С.,

                     при секретарі Криворучко І.В.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Умань адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до головного державного санітарного лікаря Уманського району Черкаської області про скасування постанови головного санітарного лікаря,


в с т а н о в и в :


ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом до відповідача про скасування постанови про накладення на нього штрафу в розмірі 850 гривень, посилаючись на те, що 16 серпня 2012 року отримав лист Уманського районного відділу державної виконавчої служби Уманського міськрайонного управління юстиції Черкаської області про відкриття виконавчого провадження та стягнення штрафу в розмірі 850 грн. Цього ж дня у відділі ДВС дізнався, що 14.06.2012 року головним державним санітарним лікарем Уманського району ОСОБА_2 було винесено постанову № 226 про накладення на нього штрафу щодо порушення ст.. 17, 30, 46, 47 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» та ст.. 42 КУпАП, так як він є приватним підприємцем та має магазин в с. Кочержинці. Дана постанова виносилася на підставі протоколу від 06.06.2012 року, згідно якого його було визнано винним на підставі того, що він не допустив до перевірки працівників СЕС, що не має надвірного туалету та сміттєзбірника, гігієнічне покриття підлоги у торговому залі не відповідає санітарним вимогам, об’єкт продовжує працювати не зважаючи на постанову № 53 головного державного санітарного лікаря Уманського району. Із зазначеним в постанові порушенням він не згідний, вказану постанову вважає протиправною, необ'єктивною та винесеною з істотними порушеннями чинного законодавства, оскільки йому нічого не відомо про складання протоколу від 06.06.2012 року та взагалі про перевірку органами СЕС в червні місяці 2012 року, посилання на порушення ст.. 17, 30, 46, 47 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» є нісенітниця, так як ст.. 46 даного закону говорить про адміністративну відповідальність та фінансові санкції за порушення санітарного законодавства, а ст.. 47 цього ж закону про порядок накладення і стягнення штрафів та застосування фінансових санкцій за порушення санітарного законодавства, ст. 30 взагалі вказує про існування при КМУ Державної надзвичайно протиепідемічної комісії. Також, відповідальність за порушення ст.. 42 КУпАП має бути у вигляді штрафу в сумі від 17 грн. до 204 грн., а згідно постанови № 226 на нього накладено штраф у розмірі 425 грн., який потім СЕС примусово має намір стягнути в розмірі 850 грн. Також ніхто не запрошував його до СЕС на розгляд протоколу від 06.06.2012 року, як того вимагає чинне законодавство та взагалі не надали саму постанову № 226 від 14.06.2012 року, чим порушено право на захист та право оскаржити незаконні дії та рішення працівників СЕС. Тому дана постанова винесена без дотримання вимог ст..ст. 245,279,280 КУпАП, відповідно до яких завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, дотримання процесуального порядку розгляду справи.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задоволити, оскільки постанова від 14.06.2012 року під № 226 є незаконною та винесена головним державним санітарним лікарем Уманського району із значними порушеннями чинного законодавства.

          Відповідач головний державний санітарний лікар Уманського району Черкаської області – ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, був вчасно повідомлений про день та час розгляду справи, причини його неявки суду не відомі, заяв про відкладення розгляду справи на адресу суду від нього не надходило.

          У відповідності до ч.4 ст.128 КАСУ – у разі неприбуття відповідача – суб’єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу маже бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.          

          Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що є підстави для задоволення даного адміністративного позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що постановою головного державного санітарного лікаря Уманського району ОСОБА_2 № 226 від 14 червня 2012 року ОСОБА_1 притягнуто до адмінвідповідальності у вигляді штрафу у сумі 425 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 42 КУпАП та порушення ст..ст. 17,30,46,47 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення». Згідно даної постанови ОСОБА_1 до перевірки не допустив працівників СЕС, порушення вказані рай СЕС не виконуються, надвірний туалет, сміттєзбірник відсутні, гігієнічне покриття підлоги у торговому залі не відповідає санітарним вимогам. Об’єкт продовжує працювати, не зважаючи на постанову № 53 головного державного санітарного лікаря Уманського району.

Головним державним санітарним лікарем Уманського району ОСОБА_2 не обґрунтовано та не підтверджено доказами, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.42 КУпАП, а також порушення передбачені ст.ст. 17,30,46,47 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення».

В своїх запереченнях головний державний санітарний лікар Уманського району ОСОБА_2 посилається на невиконання постанови № 53 від 16.02.2012 року «Про тимчасове призупинення функціонування»(однак даної постанови до матеріалів справи не додає) в зв’язку з чим було проведено 06.06.2012 року позапланову перевірку та вказує, що оскільки перевірка позапланова то і ОСОБА_1 не повідомлявся про проведення такої перевірки при цьому при складанні протоколу про порушення санітарних норм вказано, що протокол складено в присутності приватного підприємця, а також в протоколі в графі «підпис особи, яка вчинила порушення» стоїть підпис касира сільської ради ОСОБА_3. Позапланова перевірка 06.06.2012 року проведена відповідно до наказу № 47 від 06.06.2012 року Уманської районної санітарно-епідеміологічної станції на виконання наказу МОЗ України від 23.04.2012 року № 294, однак даний наказ № 294 від 23.04.2012 року стосується організації медичного забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2012 року. Також зазначено, що розмір штрафу визначено з урахуванням обставин, що обтяжують відповідальність за порушення санітарного законодавства.

Головний державний санітарний лікар Уманського району ОСОБА_2 суб’єктивно, без відповідної правової підстави, дійшов висновку про винність ОСОБА_1, керуючись лише власними переконаннями, всупереч ст.245 та ст.280 КУпАП та виніс постанову про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення в сумі 425 грн..

Згідно ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, застосування посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції у точній відповідності із законом.

Вказана постанова винесена з численними порушеннями норм матеріального та процесуального права, не з'ясовано всебічно, повно та об'єктивно всіх обставин справи.

При складанні оскаржуваної постанови головним державним санітарним лікарем не враховано всі обставини, що мають значення для прийняття об’єктивного та законного рішення по справі, не враховано обставини, які слід враховувати при призначенні адміністративного стягнення відповідно до ст.33 КУпАП.

Відповідно ст.162 КАС України – в разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправним рішення суб’єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання не чинним рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Таким чином, постанова головного державного санітарного лікаря Уманського району ОСОБА_2 № 226 від 14 червня 2012 року відносно ОСОБА_1 підлягає скасуванню, а справа – закриттю провадженням.                    

          Керуючись ст.ст.3,17,19,158,159,160-163, 171-2 КАС України, суд –


п о с т а н о в и в :


          Адміністративний позов задоволити.

          Визнати дії головного державного санітарного лікаря Уманського району щодо складання постанови № 226 від 14.06.2012 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення незаконною.

Постанову головного державного санітарного лікаря Уманського району ОСОБА_2 № 226 від 14 червня 2012 року про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення ст.ст. 17, 30, 46, 47 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» та ст. 42 КУпАП визнати протиправною та скасувати.

Провадження у адміністративній справі закрити.

          Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.






Суддя: Л.С. Годік


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація