Справа №2318/6217/12
4/2318/343/12
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.11.2012 Уманський міськрайонний суд Черкаської області
суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Годік Л.С. розглянувши подання начальника ВПМ - першого заступника Уманської ОДПІ Черкаської області ДПС підполковника податкової міліції погоджене з прокурором м. Умані про розкриття банківської таємниці, -
В С Т А Н О В И В:
Начальник ВПМ - перший заступник начальника Уманської ОДПІ Черкаської області ДПС підполковник податкової міліції Мельник С.І. звернувся до суду з поданням про розкриття банківської таємниці, з наданням виписок про рух коштів, по розрахункових рахунках ІП «Агро-Вільд Україна» відкритих в ПАТ «КБ Надра» Черкаського РУ, посилаючись на те, що відділом податкової міліції Уманської ОДПІ в порядку ст. 97 КПК України проводиться перевірка по факту фінансово-господарської діяльності ІП «Агро-Вільд Україна» (код ЄДРПОУ 33353730, м. Жашків, вул. Давиденка, 48). В ході перевірки встановлено, що службові особи ІП «Агро-Вільд Україна» протягом 2010-2012 років з метою ухилення від сплати податків до державного бюджету України, незаконно використовуючи податкову пільгу з ПДВ, не нарахували та не сплатили до державного бюджету України податок на додану вартість в сумі 700 (сімсот) тисяч гривень, шляхом відображення по даним бухгалтерського та податкового обліків фактів реалізації с/г продукції на загальну суму 4,2 млн.грн., не власного виробництва. Вказаними діями службові особи ІП «Агро-Вільд Україна» ухилилися від сплати податку на додану вартість в сумі близько 700 (сімсот) тис. грн., відповідальність за що передбачена ст. 212 КК України.
При цьому в поданні начальник ВПМ - перший заступник начальника Уманської ОДПІ Черкаської області ДПС підполковник податкової міліції Мельник С.І. посилається на ст.ст. 97, 177, 190 КПК України.
Стаття 190 КПК України передбачає огляд житла чи іншого володіння особи проводиться лише за вмотивованою постановою судді, яка виноситься з додержанням порядку, встановленого частиною п'ятою статті 177 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 177 КПК України обшук проводиться в тих випадках, коли є достатні підстави вважати, що знаряддя злочину, речі й цінності, здобуті злочинним шляхом, а також предмети і документи, які мають значення для встановлення істини в справі чи забезпечення цивільного позову, знаходяться в певному приміщенні або місці чи в якої-небудь особи.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 28 березня 2008 року № 2 (зі змінами та доповненнями) при розгляді подання про тимчасове обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина суддя перевіряє, чи відображено в ньому всі необхідні дані для їх розгляду, чи підписане воно повноваженої службовою особою і чи погоджене воно у визначених законом випадках з прокурором, вивчає матеріали оперативно-розшукової, контррозвідувальної або кримінальної справи, за необхідності вислуховує суб'єкта внесення подання і виносить умотивовану постанову про задоволення подання або відмову в такому задоволенні.
Відповідно до узагальнення судової практики Верховного Суду України питання про розкриття банківської таємниці вирішуються в порядку кримінального процесуального законодавства у порядку, передбаченому статтями 141, 66, 97, 177, 178 КПК України за наявності кримінальної справи або належним чином заведеної оперативно-розшукової справи.
Суду не надано жодних процесуальних даних, які б давали підстави для задоволення подання та винесення постанови про розкриття банківської таємниці.
На підставі викладеного, керуючись ст. 177 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні подання начальника ВПМ - перший заступник начальника Уманської ОДПІ Черкаської області ДПС підполковник податкової міліції Мельник С.І., що погоджене прокурором м. Умані про розкриття банківської таємниці - відмовити.
На постанову про відмову протягом трьох діб з дня її винесення прокурором може бути подана апеляція до апеляційного суду Черкаської області.
Суддя: Л.С. Годік