Судове рішення #25876457



НЕТІШИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2/2211/488/2012

                              

28.07.2012 Нетішинський міський суд Хмельницької області в складі:

головуючого-судді Стасюк Р. М.

при секретарі – .,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Нетішині цивільну справу за позовом ПАТ КБ 'надра' до про стягнення заборгованості за договором про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб від 05.10.2006 року , -

ВСТАНОВИВ:

Позивач просить стягнути із ОСОБА_1 на користь ПАТ КБ «Надра», заборгованості за договором про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб від 05.10.2006 року в сумі 9 306,38 грн. та витрати по сплаті судового збору, в розмірі 214, 60 грн., посилаючись на те, що відповідачка порушила умови вищевказаного договору, укладеного 02.09.2008 року з ВАТ КБ «Надра», відповідно до якого, на підставі анкети, отримала кредитну карту « VISA». Позивач відкрив ОСОБА_1 картковий рахунок № 79802810 в національній валюті України за тарифним пакетом «Справжня кредитна картка «45 днів кредиту без відсотків»,встановив ліміт кредитування в розмірі 5 500,00 грн. та забезпечив видачу кредиту шляхом списання з карткового рахунку сум за рахунок кредитних коштів в межах встановленого ліміту кредитування, виконав усі розпорядження останньої щодо перерахування, видачі відповідних сум з рахунків та проведення операцій за рахунками обраного продукту. Відповідно до пунктів 5.2.4, 5.2.5 договору відповіддачка зобов’язалась здійснювати оплату послуг –банку 6згідно тарифів позивача у строки, передбачені умовами даного договору, здійснювати погашення обов’язкових мінімальних платежів з першого дня наступного розрахункового періоду до 15 числа наступного місяця включно.

Відповідно до п. 11.4, 11.6 договору про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб Банк нараховує відсотки щомісячно в білінговий день на суму фактичної кредитної заборгованості з дати фактичного списання коштів з карткового рахунку до дати погашення кредиту.

Згідно з п. 11.10 вказаного договору та згідно умов тарифного пакету у випадку несплати відповідачем в строк до 15 числа наступного місяця обов’язкового мінімального платежу, банк нараховує : - штраф за несвоєчасне погашення мінімального платежу в розмірі зазначеному в тарифному пакеті за кожен випадок; - додаткову відсоткову ставку за перевищення ліміту кредитування та прострочення сплати мінімального платежу в розмірі, зазначеному в тарифному пакеті, за кожен день прострочення.

ОСОБА_1 у встановлені договором строки кредит не погашала, тому станом на 29.11.2011 року за нею наявна заборгованість за картковим рахунком в сумі 9 306,38 грн., в тому числі 4 927,94 грн. непогашений кредит; 3 668,01 грн. несплачені відсотки; 710,43 грн. штраф за несвоєчасне погашення мінімального платежу.

В судове засідання представник позивача не з?явився, згідно поданої ним заяви позовні вимоги підтримує і просить задовольнити, незаперечує проти постановлення заочного рішення.

Відповідач про місце та час розгляду справи повідомлялась належним чином, однак до суду не з?явилась, про причини неявки суд не повідомила.

Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Суд перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.

Ст.1050 ЦК України передбачено, що якщо договором встановлений обов’язок позичальника повернути позику частинами(з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до ст.1048 цього Кодексу.

Згідно ст.ст. 553,554 ЦК України поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов’язання боржником. У разі порушення боржником зобов’язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.

Судом встановлено, що відповідно до укладеного між ВАТ КБ «Надра» і ОСОБА_1 02.09.2008 р. договору про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб від 05.10.2006 року, умови якого остання належним чином не виконувала, станом на 29.11.2011 року утворилась заборгованість в сумі 9 306,38 грн.

Сума заборгованості підтверджена відповідними розрахунками, що містяться на а.с 7-7-10.

Оцінюючи наведені обставини в їх сукупності, суд вважає, що позивач та його представник довели обставини, на які посилались як на підставу своїх вимог, передбачених ч.2 ст.1050 ЦК України, тому є всі підстави для задоволення позову і стягнення з відповідачки, заборгованості по договору про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб .

Керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 212, 213, 214-215 ЦПК України, ст.554, ч.2 ст. 1050, ст. 1054 ЦК України,-

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, жительки АДРЕСА_1, Ін НОМЕР_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» (код ЄДРПОУ 20025456, МФО 321024, к/р 32002180102) заборгованість за договором про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб від 05.10.2006 року в сумі 9 306, 38 грн. судовий збір – 214, 60 грн., а всього – 9 520,98 гривень.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Хмельницької області, через Нетішинський міський суд, протягом десяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте Нетішинським міським судом за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів, з дня отримання його копії, в Нетішинський міський суд.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Хмельницької області через Нетішинський міський суд.


Суддя : Стасюк Р. М.                                                   


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація