1/1312/433/12
В И Р О К
іменем України
"01" листопада 2012 р. Личаківський районний суд м.Львова
в складі: головуючого- судді Мартинишина Я.М.
при секретарі судових засідань Здибель І.І.
за участю прокурора Проданець Н.В.
захисника ОСОБА_2
при підсудному ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Львова,
українця, громадянина України, непрацюючого,
судимого: 28.12.2001 р. Франківським районним судом м.Львова за ч.3 ст.185 КК
України до 3 років 6 місяців позбавлення волі, постановою Сихівського районного суду
м.Львова від 24.05.2004 року невідбуту частину покарання замінено на обмеження волі;
18.04.2006 р. Франківським районним судом м.Львова за ч.2 ст.263 КК України до 1
року позбавлення волі;
зареєстрованого АДРЕСА_1
за ч. 2 ст. 185 КК України, суд-
в с т а н о в и в :
Підсудний ОСОБА_3 06 липня 2012 року о 10:00 год., маючи умисел на таємне викрадення (крадіжку) чужого майна, діючи з корисливих мотивів, перебуваючи в приміщенні підвалу, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, шляхом вільного доступу, повторно, таємно викрав майно потерпілого ОСОБА_4, а саме кольоровий метал (мідь) вагою 5 кг, вартість якого становить 285 грн., чим завдав потерпілому матеріальної шкоди.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_3 винність у таємному викраденні чужого майна, вчиненого повторно, визнав та пояснив, що 06.07.2012 року зайшов в підвальне приміщення, де побачив кольоровий метал, який вирішив викрасти. Вчинене пояснив незадовільним матеріальним становищем. У вчиненому щиро кається.
Крім повного визнання винуватості підсудним, його вина у вчиненні таємного викрадення чужого майна (крадіжці), вчиненого повторно, доведена зібраними та перевіреними по справі доказами.
Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні показала, що підсудний 06.07.2012 року викрав у її батька кольоровий метал, який зберігався в підвальному приміщенні.
Показаннями потерпілого ОСОБА_4, даними на досудовому слідстві, оголошеними та перевіреними судом, з яких вбачається, що на початку липня 2012 року він виявив відсутність металобрухту у підвальному приміщенні будинку, в якому проживає, у зв'язку з чим звернувся до правоохоронних органів. (а.с.21-22)
Показаннями свідка ОСОБА_6, даними на досудовому слідстві, оголошеними та перевіреними судом, з яких вбачається, що його тесть ОСОБА_4 виявив відсутність металобрухту у підвальному приміщенні. (а.с.24-26)
Показаннями свідка ОСОБА_7, даними на досудовому слідстві, оголошеними та перевіреними судом, з яких вбачається, що на початку липня 2012 року придбав у підсудного металобрухт, а саме мідні вироби, випалений дріт, мідні фрагменти за 250 грн. (а.с.27-28)
Протоколом очної ставки між свідком ОСОБА_7 та підсудним ОСОБА_3, під час якої обидві сторони наполягали на своїх показаннях. (а.с.43-45)
Таким чином, зібраними по справі доказами, винність підсудного у вчиненні крадіжки, повторно, доведена повністю.
Кваліфікація дій підсудного ОСОБА_3 за ч.2 ст.185 КК України є вірною.
Призначаючи покарання підсудному, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, який віднесений до злочину середньої тяжкості, особу винного, його психічний стан, не працевлаштування, те, що він перебуває на обліку у наркологічному диспансері з червня 1998 року з діагнозом розлади психіки та поведінки внаслідок вживання алкоголю (а.с.93), не перебуває на обліку в психоневрологічному диспансері, та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Судом враховано, що згідно висновку спеціальної медичної наркологічної комісії №392 від 05.09.2012 року ОСОБА_3 страждає: розлади психіки та поведінки внаслідок вживання алкоголю, синдром залежності. Активне вживання. На час огляду наявні: цироз печінки, активна фаза. Не рекомендовано застосування статі 96 КК України (а.с.58) З акту №803 амбулаторної судово-психіатричної експертизи вбачається, що ОСОБА_3 на даний час психічним захворюванням не страждає, виявляє розлади психіки та поведінки внаслідок вживання алкоголю із синдромом залежності. Ступінь даної патології не досягає рівня психічного захворювання ячи недоумства та не позбавляє його здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. У період інкримінованих дій ОСОБА_3 психічним захворюванням чи недоумством не страждав, не виявляв будь-яких тимчасових чи інших хворобливих розладів психічної діяльності та міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Застосування примусових заходів медичного характеру не потребує. (а.с.62-63)
Обставинами, які пом'якшують покарання підсудному, суд визнає щире каяття, сприяння розкриттю злочину, незадовільний стан здоров'я (цироз печінки токсико-аліментарної етіології, прогресуючий перебіг, активна фаза: мінімальна активність; стадія С)
Обставин, що обтяжує покарання підсудному судом не знайдено.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що виправлення підсудного можливе без відбування покарання, тому, призначаючи покарання в межах санкції ч.2 ст.185 КК України у виді обмеження волі, ОСОБА_3 можливо звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням згідно ст.ст.75,76 КК України.
Цивільний позов не заявлено.
Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, -
з а с у д и в:
ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.185 КК України та призначити йому покарання - 1 (один) рік 6 місяців обмеження волі.
На підставі ст.75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_3 від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк - 1 (один) рік, протягом якого він не вчинить нового злочину та належно виконає покладені на нього обов'язки.
Згідно ст.76 КК України ОСОБА_3 зобов'язати періодично у визначені дні з'являтись на реєстрацію в органи кримінально-виконавчої системи, без їх відома не змінювати місце фактичного проживання та не виїжджати за межі України.
Тривалість іспитового строку ОСОБА_3 рахувати з моменту проголошення вироку.
Запобіжний захід ОСОБА_3 до набрання вироком законної сили залишити попередній -підписка про невиїзд.
На вирок може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Львівської області протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Суддя Я.М.Мартинишин