Судове рішення #25845683


ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 118/7210/12



05.11.2012 року м. Сімферополь


№ 118/7210/12


ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

5 листопада 2012 р. м. Сімферополь


Сімферопольський районний суд Автономної республіки Крим у складі

Головуючого судді Томащака А.С.

При секретарі - Літвінєнко В.В.

За участю прокурора - Задорожної О.І.

Потерпілої - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду кримінальну справу за обвинуваченням

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Сімферополя, громадянина України, з неповною середньою освітою, не працюючого, одруженого, маючого двох неповнолітніх дітей, не має судимості на підставі ст. 89 КК України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2


у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 164 КК України,


встановив:


ОСОБА_2 за рішенням Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 02.10.2006 року зобов'язаний до сплати аліментів у розмірі 1\4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісяця, але не менше 30% прожиткового мінімуму на користь ОСОБА_1 на утримання дочки ОСОБА_3, 2005 року народження до досягнення нею повноліття. Однак ОСОБА_2 від сплати аліментів злісно ухиляється з моменту винесення рішення, станом на 10.10.2012 року заборгованість по аліментам складає 21080,01 грн., що утворилася за період з 19.09.2006 року по 10.10.2012 року.

В судовому засіданні ОСОБА_2 вину свою визнав повністю і показав, що від шлюбу з ОСОБА_1 має спільну дитину ОСОБА_3, 2005 року народження, рішенням Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 02.10.2006 року він зобов'язаний до сплати аліментів у розмірі 1\4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісяця, але не менше 30% прожиткового мінімуму на користь ОСОБА_1 на утримання спільної дитини, однак внаслідок тяжкого матеріального становища аліменти не сплачує протягом тривалого часу та має на даний час загальну заборгованість по аліментам в розмірі 21080,01 грн., що утворилася за період з 19.09.2006 року по 10.10.2012 року.

Крім повного визнання виновність підсудного ОСОБА_2 у скоєному злочині встановлена і іншими дослідженими в судовому засіданні доказами.

Потерпіла ОСОБА_1 в суді показала, що після винесення рішення суду Залізничного району м. Сімферополя АР Крим від 02.10.2006 року про стягнення аліментів з ОСОБА_2 на її користь на утримання дочки ОСОБА_3 2005 року народження. ОСОБА_2 ухилявся від сплати аліментів, утриманням і вихованням дочки вона займається самостійно.

Відповідно до довідки розрахунку складеного державним виконавцем ВДВС Сімферопольського РУЮ АР Крим загальна заборгованість ОСОБА_2 по аліментам складає 21080,01 грн., що утворилася за період з 19.09.2006 року по 10.10.2012 року (а.с.39-40).

Покази підсудного ОСОБА_2 відповідають фактичним обставинам справи, ніким не оспорюються, в зв'язку з чим суд, оцінивши зібрані по справі докази у їх сукупності, приходить до висновку про доведеність вини підсудного в повному обсязі пред'явленого обвинувачення.

Оскільки ОСОБА_2 злісно ухиляється від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дитини (аліментів), суд кваліфікує його дії за ч.1 ст. 164 КК України.

Розглянувши цивільний позов, заявлений до підсудного ОСОБА_2 потерпілою ОСОБА_1 на суму 21414грн., суд вважає його не обґрунтованим, оскільки сума заборгованості визначена на підставі рішення суду та підлягає стягненню в примусовому порядку, тому підстав для потворного стягнення суми заборгованості по аліментам не має.

При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, конкретні обставини справи, особу винного, який за місцем проживання характеризується посередньо, відповідно до ст. 89 КК України не має судимості.

Обставиною, що пом'якшує покарання підсудного, суд визнає щире каяття, повне визнання своєї вини.

Обставин, що обтяжують покарання підсудному ОСОБА_2, суд не вбачає.

Враховуючи вищевикладене у своїй сукупності, суд приходить до висновку, що покарання підсудному необхідно призначити у вигляді громадських робіт.

Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд


ЗАСУДИВ:


ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні злочину передбаченого ч.1 ст. 164 КК України і призначити йому покарання у вигляді громадських робіт строком на 100 годин.

ОСОБА_2 до набрання вироком законної сили залишити попередній запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

Цивільний позов, заявлений ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по аліментам- залишити без задоволення.

Вирок може бути оскаржено шляхом подачі апеляції до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом п'ятнадцяти днів з моменту проголошення вироку, через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим.


Головуючий: А.С. Томащак



Суддя



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація