ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2012 р. Справа № 2а/0470/12148/12
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Серьогіної О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська до Колективного підприємства «Дніпромеблі» про стягнення заборгованості в сумі 37179,69 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Колективного підприємства «Дніпромеблі», в якому просить стягнути з Колективного підприємства «Дніпромеблі»заборгованість по фактичним витратам на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»пункту «а»ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»в сумі 37179,69 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що внаслідок порушення вимог ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»від 05.11.1991 року № 1788-ХІІІ та розділу 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 (надалі Інструкція № 21-1) підприємство має заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 1 за період з травня по серпень 2012 року у сумі 37179,69 грн.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.10.2012 року було відкрито скорочене провадження у справі.
Відповідачу надіслано копію ухвали про відкриття скороченого провадження в даній адміністративній справі за адресо: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Артільна, буд. 9.
Відповідно до поштового повідомлення копію ухвали про відкриття скороченого провадження відповідач отримав 19.10.2012 року.
Станом на 02.11.2012 року на адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду заперечення на адміністративний позов не надходили.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Розглянувши матеріали справи та доводи позовної заяви, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
У відповідності зі статтею 58 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (надалі Закон № 1058-IV) Пенсійний фонд є органом, який, зокрема, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій.
Згідно статті 63 Закону № 1058-IV виконавчими органами правління Пенсійного фонду є виконавча дирекція та територіальні органи, якими, зокрема, є головні управління Пенсійного фонду в областях, управління Пенсійного фонду в районах, містах, районах у містах. Головні управління та управління Пенсійного фонду є юридичними особами.
Статтею 64 Закону № 1058-IV встановлено, що виконавча дирекція Пенсійного фонду та територіальні органи мають, зокрема, право здійснювати інші функції, передбачені законодавством
Статтею 3 КАС України визначено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.
Отже, виконавча дирекція Пенсійного фонду України та територіальні органи при реалізації ними прав, передбачених Законом № 1058-IV, є суб'єктами владних повноважень.
Відповідно до п. 5 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, за зверненням суб'єкта владних повноважень.
Статтею 23 Закону № 1058-IV встановлено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Згідно статті 6 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.
Згідно п. «а»статті 13 Закону України від 05.11.1991, № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення»на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:
чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах;
жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам;
Згідно пункту 2 Прикінцевих положень Закону N 1058-IV підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, які мають право на призначення пенсій за списком N 1, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності Законом N 1058, у розмірі 20 % з наступним збільшенням її щороку на 10% до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до Закону N 1058-IV.
Отже, відповідно до положень Закону N 1058-IV підприємства та організації зобов'язані відшкодовувати Пенсійному фонду України фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пункту "а" ст. 13 Закону N 1788.
Згідно п. 6.8. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України
від 19 грудня 2003 р. N 21-1, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Як вбачається з матеріалів справи, на обліку в Пенсійному фонді України знаходяться працівники відповідача, яким призначені пенсії відповідно до пункту а) ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»(список № 1)
При цьому підприємство має заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 1 за період з травня по серпень 2012 року в сумі 37179,69 грн., що підтверджується розрахунками фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, які були отримані відповідачем.
За таких обставин, позовні вимоги є законними й обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 158, 159, 160, 161, 162, 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська задовольнити.
Стягнути з Колективного підприємства «Дніпромеблі» (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Артільна, буд. 9, ідентифікаційний номер 05424779) заборгованість по фактичним витратам на виплату і доставку пенсій за період з травня 2012 року по серпень 2012 року в сумі 37179,69 грн. (тридцять сім тисяч сто сімдесят дев'ять гривень, 69 копійок).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. Постанова підлягає негайному виконанню.
Суддя О.В. Серьогіна