Судове рішення #2581848

Справа 2-4305/2007р.

 

РІШЕННЯ

     ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

28 вересня 2007 року Оболонський районний суд м.  Києва у складі:

головуючого судді Маринченко М. М. ,

при секретарі Скрипець Г.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.  Києві цивільну справу за

позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення

аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

 

встановив:

 

10 серпня 2007 року позивачка звернулась до суду з позовом,  уточненим в процесі розгляду справи,  до ОСОБА_2  про стягнення з відповідача на її користь аліментів на утримання неповнолітньої дитини. В обґрунтування своїх вимог посилалась на те,  що між нею та відповідачем ІНФОРМАЦІЯ_1 року було зареєстровано шлюб. Від шлюбу вони мають неповнолітнього сина ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження. Відповідач проживає окремо,  матеріальної допомоги на утримання сина не надає.

У зв'язку з цим просила стягнути з відповідача на її користь на утримання сина аліменти у розмірі % частини всіх видів доходів відповідача.

В судовому засіданні позивачка вказані позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав у повному обсязі.

Заслухавши пояснення сторін,  дослідивши матеріали справи,  суд прийшов до висновку,  що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі  ст.  180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до  ст.  ст.  181,  182 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частці від доходу її матері,  батька і (або) у твердій грошовій сумі,  і не можуть бути меншими,  ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Стягнення аліментів у твердій грошовій сумі відповідно до  ст.  184 Сімейного кодексу України здійснюється у тому випадку,  коли платник аліментів має нерегулярний,  мінливий дохід або частину доходу отримує в натурі.

Шлюб між сторонами зареєстровано ІНФОРМАЦІЯ_1 року відділом реєстрації актів цивільного стану по м.  Хмільнику Хмільницького міськрайонного управління юстиції Вінницької області,  актовий запис НОМЕР_1. Від шлюбу сторони мають неповнолітнього сина ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження.

З пояснень сторін та матеріалів справи вбачається,  що сторони не проживають однією сім'єю та не ведуть спільного господарства. Дитина разом з позивачкою проживає окремо від відповідача,  який не надає матеріальної допомоги,  ухиляючись від свого обов'язку утримувати сина.

Судом встановлено,  що відповідач працює техніком-програмістом ТОВ „Де Мі Фешн" та має регулярний заробіток. Стан його здоров'я задовільний,  інших дітей у нього немає.

За таких обставин суд вважає можливим стягнути з відповідача на користь позивачки на утримання неповнолітнього сина аліменти у розмірі 1/4 частини всіх видів доходів відповідача щомісячно з дня звернення до суду з позовною заявою до досягнення дитиною повноліття,  але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

 

На підставі  ст.   ст.  180-184,  191 Сімейного кодексу України,  керуючись  ст.   ст.  15,  60,  88, 174,  212-215 ЦПК України,

 

вирішив:

 

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження,  проживаючого в АДРЕСА_1,  працюючого техніком-програмістом ТОВ „Де Мі Фешн" за адресою: АДРЕСА_2,  на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження,  у розмірі % частини всіх видів доходів ОСОБА_2 щомісячно,  починаючи з 10 серпня 2007 року і до досягнення повноліття ОСОБА_3,  але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7 грн. 50 коп.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до апеляційного суду м.  Києва через Оболонський районний суд м.  Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не була подана в двадцятиденний строк,  рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги,  рішення,  якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація