Судове рішення #2581388
Справа №2-1195

Справа №2-1195

2007р.

 

РІШЕННЯ

Іменем                                                                 України

24 жовтня 2007 року Святошинський районний суд м.  Києва в складі:

головуючого судді -                                                                                  Оздоби М. О.,

при секретарі -                                                                                         Скиданенко Т.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Комунального підприємства з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення «Спецжитлофонд»,  Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації,  третя особа: ОСОБА_2про зобов»язання надати жиле приміщення та видати ордер та зустрічним позовом Комунального підприємства з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення «Спецжитлофонд» до ОСОБА_1,  третя особа: Відділ громадянства,  імміграції та реєстрації фізичних осіб Святошинського РУГУ МВС України в м. Києві про визнання таким,  що втратив право користування жилим приміщенням шляхом зняття з реєстраційного обліку,  суд,  -

 

встановив:

 

ОСОБА_1. звернувся до суду із позовом до КП «Спецжитлофонд» про зобов»язання надати жиле приміщення в будинку АДРЕСА_2,  а Святошинську районну у м. Києві державну адміністрацію затвердити рішення КП «Спецжитлофонд» про надання житлового приміщення та видати ордер. В обґрунтування позовних вимог посилається на ті обставини,  що відповідно до ордеру з 2002р. проживав у кімнаті АДРЕСА_2та був тимчасово зареєстрований до 22.11.2002р.,  а рішенням Святошинського районного суду м. Києві від 31.10.2005р. реєстрацію у вказаній кімнаті було продовжено. Оскільки відповідач перешкоджає у проживанні за місцем реєстрації,  позивач просить позов задовольнити на підставі  ст.  ст. 100-102,  132 ЖК України.

В судовому засіданні позивач та його представники позовні вимоги підтримали,  посилаючись на обставини,  викладені в позовній заяві.

Представник відповідача КП «Спецжитлофонд» в судовому засіданні проти позову заперечував,  посилаючись на його безпідставність та необґрунтованість,  звернувся до суду із зустрічним позовом та з урахуванням доповнених позовних вимог просив визнати ОСОБА_1. таким,  що втратив право користування кімнатою АДРЕСА_2шляхом зняття з реєстрації за вказаною адресою. Зустрічний позов обґрунтовував тим,  що ОСОБА_1. не проживає у спірній кімнаті з лютого 2005р.,  квартирну плату та плату за комунальні послуги не сплачує,  а

 

на підставі ордеру ОСОБА_2.  на сім»ю з чотирьох осіб,  в тому числі і ОСОБА_1. надана квартира АДРЕСА_1.

Позивач та його представники проти зустрічного позову заперечували,  посилаючись на його безпідставність та необґрунтованість,  а також те,  що КП «Спецжитлофонд» чинить перешкоди у проживанні ОСОБА_1. за місцем реєстрації,  а іншого житла він не має.

Представник Святошинської районної державної адміністрації в судове засідання не з»явився,  про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином,  просить слухати справу у його відсутності,  оскільки питання про надання житлового приміщення та видачу ордера не належить до його компетенції.

Третя особа ОСОБА_2.  в судовому засіданні проти основного позову заперечувала,  посилаючись на те,  що її бувший чоловік ОСОБА_1. не проживає у квартирі АДРЕСА_1,  а про видачу ордера,  у якому вказано і позивача вона не знає,  оскільки такого ордеру не отримувала.

Представник ВГІРФО Святошинського РУГУ МВС України в м. Києві в судове засідання не з»явився,  про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином,  просить слухати справу у його відсутності.

Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представників Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації та ВГІРФО Святошинського РУГУ МВС України в м. Києві на підставі наявних доказів.

Заслухавши пояснення позивача,  його представників,  представника відповідача,  третьої особи ОСОБА_2. ,  допитавши свідків,  суд вважає,  що основний позов не підлягає задоволенню,  а зустрічні позовні вимоги підлягають задоволенню,  виходячи з наступного.

Відповідно до  ст. 60 ЦПК України,  кожна сторона зобов»язана довести ті обставини,  на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.

Судом встановлено,  що рішенням профкому та адміністрації КДП «Ізумруд» від 25.02.2002р. ОСОБА_1. надана кімната АДРЕСА_2 та видано ордер (а.с. 5, 6).

Відповідно до Розпорядження Київської міської державної адміністрації від 12.03.2002р. №472 «Про прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Києва гуртожитку по АДРЕСА_2» вказаний гуртожиток було передано до комунальної власності територіальної громади м. Києва та закріплено за КП «Спецжитлофонд» на праві повного господарського відання (а.с. 27,  28,  29).

Як пояснив судовому засіданні позивач,  у вказаній кімнаті він проживав разом із дружиною ОСОБА_2.  та двома неповнолітніми дітьми з 2002р. та був тимчасово зареєстрований до 22.11.2002р.

Постановою Святошинського районного суду м. Києва від 31.10.2005р.,  яка набрала законної сили,  зобов»язано ВГІРФО Святошинського РУГУ МВС України в м. Києві продовжити реєстрацію ОСОБА_1. по АДРЕСА_2(а.с. 7).

 

В обґрунтування заперечень проти зустрічного позову,  ОСОБА_1. та його представник вказували про те,  що відповідно до  ст. 61 ЦПК України,  обставини,  встановлені судовим рішенням у цивільній,  господарській або адміністративній справі,  що набрали законної сили,  не доказуються при розгляді інших справ,  у яких беруть участь ті самі особи або особа,  щодо якої встановлено ці обставини,  а тому,  на думку позивача,  відсутні підстави для задоволення зустрічного позову.

З такими твердження,  суд погодиться не може,  оскільки,  як вбачається із постанови суду від 31.10.2005р.,  підставою для задоволення позову стало те,  що відповідно до ордеру №81 від 20.05.2002р. квартира АДРЕСА_1 була надана ОСОБА_2.  на сім»ю з трьох чоловік: неї та неповнолітніх дітей,  а ОСОБА_1. вказана квартира не надавалась (а.с. 70). Однак,  як вбачається із заяви ОСОБА_2.  на ім. »я начальника Головного управління житлового забезпечення від 19.03.2004р.,  вона просила видати ордер на квартиру АДРЕСА_1 в якому вона фактично мешкає зі складом родини в тому числі і чоловіка ОСОБА_1. (а.с. 34).

Розпорядженням Київської міської державної адміністрації №1485 від 10.08.2005р. «Про використання жилих приміщень «будинку АДРЕСА_1»,  надано ОСОБА_2.  на чотири особи (вона,  чоловік та дві дочки) двокімнатну квартиру №2 жилою площею 37, 8кв.м. ,  загальною площею 56, 2 кв.м.  (а.с. 31.-32).

Із відповіді Головного управління житлового забезпечення вбачається,  що на підставі розпорядження,  ОСОБА_2.  було виписано ордер,  однак вона з невідомих причин його не отримала (а.с. 83).

Таким чином,  на думку суду,  твердження ОСОБА_1. та ОСОБА_2.  про те,  що вони не отримували ордер,  виданий на підставі розпорядження та не знали про те,  що він виписаний на чотири особи,  шлюб між ними розірваний рішенням суду від 22.05.2006р.,  а тому у ОСОБА_1. відсутнє інше житло,  не можуть бути підставою для задоволення позову про надання житлового приміщення,  оскільки вказаний ордер виданий відповідно до вимог чинного законодавства,  недійсним не визнаний,  а також і позовні вимоги про визнання його недійсним в судовому засіданні не заявлялись. Суд не приймає також до уваги показання в судовому засіданні свідків ОСОБА_3. - брата позивача та ОСОБА_4. про те,  що ОСОБА_1 періодично у них проживає,  у зв»язку з відсутністю іншого житла,  оскільки квартира АДРЕСА_1 надавалась також і ОСОБА_1.,  в зв»язку з чим він має право користування нею.

Відповідно до  ст. 107 ЖК України,  у разі вибуття наймача на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття.

Оскільки в судовому засіданні достовірно встановлено,  що ОСОБА_1. вибув до іншого жилого приміщення,  у кімнаті АДРЕСА_2 не проживає та не сплачує квартирну плату та плату за

 

комунальні послуги,  наявність реєстрації не є підставою для визнання права користування жилим приміщенням,  вимоги зустрічного позову про визнання особи такою,  що втратила право користування жилим приміщення шляхом зняття з реєстраційного обліку є обґрунтованими та такими,  що підлягають задоволенню.

Керуючись  ст. 107 ЖК України,  Постановою Пленуму Верховного Суду України «Про деякі питання,  що виникли у практиці застосування судами Житлового кодексу України» №2 від 12.04.1985р. з наступними змінами,   ст. ст10,  11,  57-61,  88,  209,  212-215 ЦПК України,  суд,  -

 

вирішив:

 

У задоволенні позову ОСОБА_1до Комунального підприємства з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення «Спецжитлофонд»,  Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації,  третя особа: ОСОБА_2 про зобов»язання надати жиле приміщення та видати ордер - відмовити.

Зустрічний позов задовольнити.

ОСОБА_1 визнати таким,  що втратив право користування кімнатою АДРЕСА_2 знявши з реєстраційного обліку за вказаного адресою.

Стягнути з ОСОБА_1на користь Комунального підприємства з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення «Спецжитлофонд» судові витрати у розмірі 24грн.50коп.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація