Судове рішення #25792223

Справа № 105/1199/12



ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


          30.10.2012 року Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:

          Головуючого, судді –Федоренко Е. Р.,

          при секретарі –Сорочан А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Джанкой цивільну справу за позовною заявою ПАТ Комерційний банк "Приватбанк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором

встановив:


          18 вересня 2012 року Публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Надра» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором. Позов мотивовано тим, що 25.12.2007 року між Відкритим акціонерним товариством «Комерційний банк «Надра», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Надра» та ОСОБА_2 був укладений кредитний договір № 805/2007/980-ПКП/19/084, згідно з умовами якого відповідачу був наданий кредит на споживчі цілі у національній валюті України на загальну суму 6000 грн. з відсотковою ставкою за користування кредитом у розмірі 2,8% на місяць строком до 17 грудня 2009 року. Відповідно до умов кредитного договору, відповідач зобов’язався повертати кредит та сплачувати нараховані відсотки щомісячно, до 15 числа поточного місяця, при цьому щомісячний платіж повинен складати суму не меншу, ніж зазначено в п.2.3.1 кредитного договору. Відповідачем станом на 22 грудня 2011 року порушені умови кредитного договору щодо повернення кредиту та сплати відсотків за користування кредитними коштами, у зв’язку з чим позивач має право вимагати від відповідача дострокового виконання зобов’язань щодо повернення кредиту, сплати нарахованих відсотків та інших платежів, передбачених кредитним договором. Станом на 22 грудня 2011 року за відповідачем склалася заборгованість по кредитному договору у розмірі 16058,10 грн. Відповідач неодноразово повідомлявся про виникнення заборгованості по оплаті передбачених кредитним договором платежів, однак на даний час заборгованість не погашена. Просив стягнути з відповідача зазначену суму заборгованості та судові витрати.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, надав суду заяву, в якій просить розглянути справу у його відсутність на підставі поданих документів. У випадку неявки відповідача у судове засідання не заперечує проти заочного розгляду справи.

Відповідач в судове засідання не з’явилася, повідомлялася за адресою, зазначеною у позовній заяві у відповідності з ч.5 ст.74 ЦПК України, що також є зареєстрованою у встановленому порядку адресою відповідача.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши надані докази, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що 25.12.2007 року між Відкритим акціонерним товариством «Комерційний банк «Надра», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Надра» та ОСОБА_2 був укладений кредитний договір № 805/2007/980-ПКП/19/084, згідно з умовами якого відповідачу був наданий кредит на споживчі цілі у національній валюті України на загальну суму 6000 грн. з відсотковою ставкою за користування кредитом у розмірі 2,8% на місяць строком до 17 грудня 2009 року. Відповідно до умов п.п.2.3.1, 2.3.2 кредитного договору, відповідач зобов’язався повертати кредит та сплачувати нараховані відсотки щомісячно, до 15 числа поточного місяця, шляхом сплати суми мінімально необхідного платежу, розмір якого складає 345,97 грн. (а.с.6-8).

Відповідач ОСОБА_2 не виконувала належним чином умови кредитного договору, у зв’язку з чим станом на 22 грудня 2011 року утворилась заборгованість в розмірі 16058 грн. 10 коп., яка складається з непогашеного кредиту у розмірі 5098,15 грн., несплачених відсотків – 6479,54 грн., пені за прострочення строків виконання зобов’язання – 4120,41 грн., штрафу за прострочення строків сплати мінімально необхідного платежу – 360 грн., комісіі за управління кредитом – 0,00 грн. (розрахунок заборгованості а.с.9).

Відповідно до статті 1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов’язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

Правовідносини сторін регулюються статтями 509, 526, 530, 536, 546-552, 1050, 1054 Цивільного кодексу України.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач, укладаючи та підписуючи кредитний договір, погодилася із зазначеними в ньому умовами.

Позивач виконав належним чином свої зобов’язання за договором, тобто надав відповідачу обумовлену договором суму кредиту, відповідач, у свою чергу, умови кредитного договору належним чином не виконувала, у зв’язку з чим виникла заборгованість.

При з’ясуванні питання щодо дотримання позивачем строку звернення до суду з позовом про повернення заборгованості за кредитним договором, суд враховує роз’яснення п.30 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин» від 30 березня 2012 року № 5, згідно з якими, враховуючи положення пункту 7 частини тринадцятої статті 11 Закону України «Про захист прав споживачів» суди мають виходити з того, що у спорах щодо споживчого кредитування кредитодавцю забороняється вимагати повернення споживчого кредиту, строк давності якого минув. У зв’язку із цим позовна давність за позовом про повернення споживчого кредиту застосовується незалежно від наявності заяви сторони у спорі.

Згідно зі статтею 257 Цивільного кодексу України загальна позовна давність встановлена тривалістю у три роки.

За правилами частини 1 статті 259 Цивільного кодексу України позовна давність, встановлена законом, може бути збільшена за домовленістю сторін. Договір про збільшення позовної давності укладається у письмовій формі.

Кредитним договором № 805/2007/980-ПКП/19/084 від 25.12.2007 року, укладеним між сторонами справи, строк позовної давності встановлений у 10 років (а.с.8).

Перебіг строку позовної давності за зобов’язаннями з визначеним строком виконання, у відповідності з частиною 5 статті 261 Цивільного процесуального кодексу України, починається зі спливом строку виконання.

Строк виконання кредитного договору визначений п.1.4 договору, згідно якому строк, на який позичальнику надано кредит, закінчується 17 грудня 2009 року.

Отже, саме з цього часу починається перебіг строку позовної давності.

Звернувшись до суду з даним позовом 18 вересня 2012 року, позивач дотримався строку позовної давності про повернення заборгованості за кредитним договором.

Розмір заборгованості відповідачем спростовано не було, суд приймає до уваги розрахунок, наданий позивачем, таким чином стягненню з відповідача підлягає вся сума заборгованості за договором, яка склалася за відповідачем станом на 22 грудня 2011 року, в розмірі 16058 грн. 10 коп., яка складається з непогашеного кредиту у розмірі 5098,15 грн., несплачених відсотків – 6479,54 грн., пені за прострочення строків виконання зобов’язання – 4120,41 грн., штрафу за прострочення строків сплати мінімально необхідного платежу – 360 грн.

У відповідності до статті 88 Цивільного процесуального кодексу України, суд стягує з відповідача на користь позивача сплачені судові витрати: судовий збір у розмірі 214,60 грн.

З урахуванням викладеного, на підставі статей 509, 525-527, 530, 554, 610, 1050, 1054, 1055 Цивільного кодексу України, керуючись статтями 10, 60, 88, 174, 212, 215, 224-226 Цивільного процесуального кодексу України, суд -



вирішив:


          Позов Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором – задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» заборгованість за кредитним договором в сумі 16058 грн. 10 коп. і судовий збір в розмірі 214 грн. 60 коп., а всього 16272 грн.70 коп. (шістнадцять тисяч двісті сімдесят дві гривні 70 коп.).

Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою в Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 (десяти днів) з дня отримання копії рішення.


Суддя

ОСОБА_3




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація