Судове рішення #25791593


Справа №812/5103/12

Пр.№2-н/812/1118/12


Ухвала

Іменем України

13 червня 2012 року                                                               м.Запоріжжя

Суддя Комунарського районного суду м.Запоріжжя Тучков С.С., розглянувши заяву Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут-2005»про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, -


в с т а н о в и в:


12 червня 2012 року до Комунарського районного суду м.Запоріжжя надійшла заява ОСББ «Добробут-2005»про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 14078,61 гривень.

Відповідно до ст.98 Цивільно-процесуального кодексу України за подання заяви про видачу судового наказу справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом.

Згідно підпункту 4 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір»визначено сплату судового збору за подання заяви про видачу судового наказу у розмірі 50% ставки, що визначається з оспорюваної суми у разі звернення до суду з позовом у порядку позовного провадження.

Підпунктом 1 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір»передбачено ставку судового збору за подання позовної заяви майнового характеру у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, –у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 13 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік»станом на 01.01.2012 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 1073 гривень.

Таким чином, відповідно Закону України «Про судовий збір»та Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік»мінімальний показник судового збору за подання заяви майнового характеру становить 214,60 гривень, а отже з застосуванням п.п.4 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»та з урахуванням ціни позову і розміру мінімальної заробітної плати заявник повинен був сплатити суму судового збору за подання заяви про видачу судового наказу у розмірі 107,30 гривень.

Як вбачається з матеріалів справи в порушення зазначених вимог законодавства України заявником було сплачено судовий збір лише у розмірі 70,39 гривень.

Крім того, відповідно до ч.5 ст.98 Цивільно-процесуального кодексу України до заяви про видачу судового наказу додаються документи, що підтверджує сплату судового збору.

В порушення зазначених вимог заявником не надано належних документів, що підтверджують сплату судового збору.

Так, відповідно до ст.6 Закону України «Про судовий збір»судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку. Згідно ст.9 Закону України «Про судовий збір»судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Статтею 8 Цивільно-процесуального кодексу України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону).

На підставі Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України №15 від 22.04.1993 року, при сплаті державного мита готівкою до документа, щодо якого вчинюється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні мита з рахунку платника –останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту «Зараховано в дохід бюджету ____ грн. (дата)». Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відбитком печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення. У випадках, коли перерахування мита проводиться з рахунку вкладника, що знаходиться в кредитній установі, до документа, оплаченого митом, додається довідка, засвідчена підписом контролера і відбитком печатки кредитної установи.

Таким чином, суд приходить до висновку, що заявником надана квитанція, яка не відповідає чинним вимогам законодавства і не може бути прийнята судом як належний доказ сплати судового збору.

Для усунення недоліків заявнику слід надати суду оригінал платіжного доручення, на зворотному боці якого повинен міститися запис про зарахування судового збору в дохід держави, скріплений офіційною печаткою установи банку.

Згідно ч.6 ст.98 Цивільно-процесуального кодексу України до неналежно оформленої заяви застосовуються положення статті 121 цього Кодексу

Відповідно до ст.121 Цивільно-процесуального кодексу України заява, подана без додержання вимог, викладених у ст.ст.119-121 Цивільно-процесуального кодексу України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Таким чином, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки заявником не сплачено судовий збір у відповідності до Закону України «Про судовий збір».

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.98, 121 ЦПК України, Законом України «Про судовий збір», суддя, -


У х в а л и в:


Заяву Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут-2005»про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг – залишити без руху.

Надати заявнику строк для усунення недоліків заяви –п’ять днів з дня отримання ним копії даної ухвали.

Роз'яснити заявнику, що якщо він у встановлений строк не усуне зазначені недоліки, то заява буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя Комунарського районного суду

м.Запоріжжя                                                     С.С. Тучков


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація