Судове рішення #25767145

Справа № 105/1261/12



РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.10.2012                                                             м. Джанкой          


Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим в складі:

                    головуючого судді Федоренко Е. Р.,

                    при секретарі - Жмур Н.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Джанкойського району АР Крим про визначення додаткового строку для звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини , -


в с т а н о в и в:

          17.09.2012 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 сільської ради Джанкойського району АР Крим про визначення додаткового строку для звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Позов мотивовано тим, що 10 січня 2009 року помер її батько – ОСОБА_3 Після смерті батька залишилася спадщина у вигляді земельної ділянки розміром 1,85 га, розташованої на території ОСОБА_2 сільської ради Джанкойського району АР Крим. У передбачений законом строк вона із заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори не зверталася, оскільки про смерть батька дізналася у серпні 2012 року. Так склалося, що у 1988 році її мати розірвала шлюб з батьком і вона з матір’ю переїхали на постійне місце проживання у Київську область. З цього часу зв’язок з батьком вона не підтримувала, не приїжджала до нього, і він також не спілкувався з нею. Про смерть батька їй повідомила сусідка батька ОСОБА_4 Вважає, що строк звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини вона пропустила з поважних причин, оскільки відсутність відомостей про смерть батька стали для неї об’єктивною перешкодою для цього, просила визначити їй додатковий строк, достатній для подачі заяви на прийняття спадщини після смерті батька.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі з підстав, визначених у позовній заяві, просила позов задовольнити. Пояснила, що так склалися обставини, що батьки позивача розірвали шлюб і вона з матір’ю вимушені були переїхати на постійне місце проживання у Київську область. Позивач деякий час підтримувала з батьком зв’язок, але після того, як її батько створив нову сім’ю, зв’язок припинився. Вважає, що її вини в цьому не має, і відсутність відомостей про смерть батька стало тією об’єктивною причиною, що послугувало перешкодою для своєчасного звернення до нотаріальної контори для прийняття спадщини після смерті батька. До того ж ОСОБА_2 сільська рада Джанкойського району АР Крим не претендує на спадкове майно, сприяло її повідомленню про смерть батька, і в повному обсязі визнає позовні вимоги.

Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Джанкойського району АР Крим у судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, просив задовольнити позов.

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи та надані докази, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що 10 січня 2009 року помер ОСОБА_3, про що 12 січня 2009 року ОСОБА_2 сільською радою Джанкойського району АР Крим було зроблено відповідний актовий запис № 04 та видано свідоцтво про смерть серії 1-АП № 129432 (а.с.8).

Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки розміром 1,85 га, розташованої на території ОСОБА_2 сільської ради Джанкойського району АР Крим, що підтверджується сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії КМ № 0218062, виданим Джанкойською райдержадміністрацією АР Крим на ім’я ОСОБА_3 (а.с.11).

Позивач ОСОБА_1 є дочкою померлого ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про народження серії VІІ-УР № 1146669, виданим 11 листопада 1966 року Джанкойською районною Радою Кримської області, та свідоцтвом про укладення шлюбу серії 1-ОК № 059903, виданим 13 лютого 2008 року Виконавчим комітетом Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області, і зміну дошлюбного прізвища «Багрій» на «Петрук» (а.с.9-10).

З відповіді Джанкойської районної державної нотаріальної контори № 2280/01-16 від 09 жовтня 2012 року вбачається, що в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини після смерті 10 січня 2009 року ОСОБА_3 ніхто не звертався, спадкова справа не заводилася, свідоцтво про право на спадщину не видавалось; заповітів від імені ОСОБА_3 посвідчено не було (а.с.22-28).

Згідно свідоцтву про розірвання шлюбу серії ІІ-АП № 395966, виданого 05 червня 1989 року Відділом РАЦС Джанкойського райвиконкому Кримської області, 12 серпня 1988 року розірвано шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_5 (а.с.12).

З довідки № 2501, виданої 11 вересня 2012 року виконавчим комітетом ОСОБА_2 сільської ради Джанкойського району АР Крим вбачається, що позивач ОСОБА_6 була зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, 04 червня 1987 року вибула і знялася з реєстраційного обліку у Київську область (а.с.14).

Згідно акту, складеного комісією ОСОБА_2 сільської ради Джанкойського району АР Крим, ОСОБА_4 доглядала, поховала і розшукала родичів ОСОБА_3, який помер 10 січня 2009 року (а.с.13).

Відповідно до статті 1272 Цивільного кодексу України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

          Відповідно до роз’яснень пункту 24 Постанови № 7 Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 р. «Про судову практику у справах про спадкування» вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов’язані з об’єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

У якості поважної причини пропуску строку прийняття спадщини позивачем зазначено відсутність відомостей про смерть батька, а також відсутність її вини в цьому у зв’язку з тим, що після створення іншої сім’ї батько уникав підтриманню зв’язку з нею. Про смерть батька вона дізналася від його сусідки, яка доглядала його, і розшукала її після смерті батька.

Суд вважає, що доводи позивача про наявність поважних причин пропуску строку для прийняття спадщини можна прийняти до уваги і врахувати у якості таких, оскільки вони доведені посиланням на об’єктивні обставини, при яких позивач не могла своєчасно звернутися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.

Задовольняючи позов, суд визначає позивачу додатковий строк у 2 (два) місяці для подання заяви про прийняття спадщини, що залишилась після смерті 10 січня 2009 року її батька ОСОБА_3

З урахуванням викладеного, на підставі статті 1272 Цивільного кодексу України, керуючись статтями 10, 11, 60, 88, 212, 215 Цивільного процесуального кодексу України, –

          

В И Р І Ш И В:


Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженці ІНФОРМАЦІЯ_3, додатковий строк у 2 (два) місяця для подання заяви про прийняття спадщини, що залишилась після смерті 10 січня 2009 року ОСОБА_3.

Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.



Суддя


ОСОБА_7









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація