Апеляційний суд Кіровоградської області
Справа № 22-1605 2008 Головуючий у 1 інстанції - Березій Ю.А.
Категорія - 32 Доповідач - Бубличенко В.П.
У Х В А Л А
Іменем України
11 серпня 2008 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області у складі:
головуючої судді - Бубличенко В.П.
суддів - Голованя А.М.
Сукач Т.О.
при секретарі - Ткач І.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді цивільну справу за позовом ОСОБА_1до державного підприємства „Східний гірничо-збагачувальний комбінат”, третя особа: відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Маловисківському районі Кіровоградської області, про відшкодування моральної шкоди, за апеляційною скаргою ОСОБА_1на рішення Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 12 червня 2008 року і
в с т а н о в и л а:
4 лютого 2008 року ОСОБА_1пред'явив позов до Державного підприємства „Східний гірничо-збагачувальний комбінат” про відшкодування моральної шкоди, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що з 2001 року працює на підприємстві відповідача, 21.03.2005 року при виконанні трудових обов'язків отримав травму, внаслідок якої за висновком МСЕК йому встановлено 15 % втрати працездатності. Через травму на виробництві позивач зазнав моральних страждань.
Рішенням Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 12 червня 2008 року ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог про відшкодування моральної шкоди відмовлено.
В апеляційній скарзі позивач просить рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким задовольнити його вимоги. Посилається на те, що судом порушено норми матеріального права.
Заслухавши доповідача, пояснення представника позивача, який підтримав доводи апеляційної скарги, пояснення представника відповідача, який ці доводи заперечив, пояснення представника третьої особи, який також підтримав апеляційну скаргу, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що підстав для задоволення скарги і скасування рішення суду першої інстанції немає.
Суд першої інстанції правильно вирішив справу по суті, застосувавши до правовідносин, які склалися між сторонами по справі, положення статті 255 КЗпП України, відповідно до якої види матеріального забезпечення та соціальних послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням працівникам, а в деяких випадках і членам їх сімей, умови їх надання та розміри визначаються законами України з окремих видів загальнообов'язкового державного соціального страхування, іншими нормативно-правовими актами, які містять норми щодо загальнообов'язкового державного соціального страхування.
За правилами ст. 9 Закону України „Про охорону праці” відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я, здійснюється фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.
Доводи апеляційної скарги з приводу того, що при вирішенні даного спору суду необхідно було застосувати положення статті 237-1 КЗпП України, не є обґрунтованими в зв'язку з тим, що передбачене статтею 237-1 КЗпП України відшкодування моральної шкоди як один зі способів захисту особистих немайнових прав громадян, що відшкодовується особою, яка заподіяла шкоду, або власником чи уповноваженим ним органом, не застосовується до осіб, що підлягають обов'язковому соціальному страхуванню відповідно до Закону „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що рішення суду ухвалено з дотриманням норм матеріального права, тому не підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 313-315 ЦПК України колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1відхилити.
Рішення Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 12 червня 2008 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може
бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуюча
Судді