Судове рішення #2575732
Копія:

Копія:

№ 1-221/07

Вирок

іменем України

 

20 липня 2007 року .                                                           Охтирський міськрайонний суд

Сумської області в складі:

головуючого-судді                                                                                       Білери П.П.

при секретарі                                                                                               Хмарській К.Ф.

з участю прокурора                                                                                      Шестірко Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Охтирка кримінальну справу по обвинуваченню

ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  українця, громадянина України,  уродженця та мешканця АДРЕСА_1,  не працюючого ,  освіта середня-технічна,  вдівця ,  згідно до  ст. 89 КК України раніше не судимого,  до якого 31 серпня 1998 року було застосовано Закон України „Про амністію"

по  ст.  ст.  190 ч.1 КК України,  суд

 

встановив:

 

Підсудний ОСОБА_1  2 червня 2007 року близько 22 години,  перебуваючи в стані алкогольного сп"яніння ,  знаходився в приміщенні квартириОСОБА_2 по АДРЕСА_2,  маючи на меті шляхом обману та зловживання довірою потерпілого ОСОБА_3.,  заволодіти його майном ,  попросив у останнього мобільний телефон ,  щоб зателефонувати . Потерпілий ОСОБА_3 ,  довіряючи підсудному ,  передав останньому свій мобільний телефон . Підсудний ОСОБА_1  з корисних спонукань ,  заволодів шахрайським шляхом мобільним телефоном „1"ЮКІА 6233" потерпілого ОСОБА_3. вартістю 1224 грн. з сім-картою мобільного оператора „ЦМС" вартістю 25 грн. на рахунку якого знаходилось 120 грн. ,  чим спричинив останньому матеріальну шкоду в сумі 1369 грн.

Підсудний ОСОБА_1  в судовому засіданні свою вину у вчиненому злочині визнав повністю і пояснив суду ,  що він 2 червня 2007 року близько 22 години ,  перебуваючи в стані алкогольного сп"яніння ,  знаходився в приміщенні квартириОСОБА_2 по АДРЕСА_2,  попросив у ОСОБА_3. мобільний телефон ,  щоб зателефонувати . Потерпілий ОСОБА_3 передав йому свій мобільний телефон і він шахрайським шляхом заволодів мобільним телефоном „NОКІА 6233",  який потім продав невстановленій особі за 70 грн.

Крім повного визнання своєї вини підсудним ,  вина його в скоєному злочині повністю доказана доказами,  зібраними під час досудового слідства і перевіреними в суді:

Так вина підсудного ОСОБА_1  у вчиненні шахрайства підтверджується : довідкою вартості викраденого майна(а.с. 14) ; висновком судово-товарознавчої експертизи (а.с. 27).

Дослідивши докази по справі та давши їм оцінку в їх сукупності,  суд вважає ,  що підсудний ОСОБА_1  винний у вчиненні заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство) і його дії суд кваліфікує по  ст. 190 ч.1 КК України .

Органами досудового слідства підсудному вміняється в вину викрадення мобільного телефону„NОКІА 6233" вартістю 1244 грн. ,  але в судовому засіданні судом

 

2

було встановлено ,  що вартість викраденого мобільного телефону згідно до висновку судово-товарознавчої експертизи становить 1224 грн. ,  тому суд дійшов висновку ,  що в обвинуваченні підсудного слід уточнити вартість викраденого майна і вважати вірною вартість в сумі 1224 грн.

При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчинених злочинів ,  особу винного та обставини справи,  які пом"якшують та обтяжують покарання.

Суд до обставин ,  які обтяжують покарання відносить те ,  що підсудний вчинив злочин в стані алкогольного сп"яніння.

Суд враховує те ,  що підсудний щиро розкаявся у вчиненому злочині,  позитивно характеризується за місцем проживання ,  має на утриманні неповнолітню доньку ОСОБА_4,  1990 року народження .

З врахуванням особи винного ці обставини суд вважає такими ,  що пом"якшують покарання.

Враховуючи всі обставини справи ,  фактичну тяжкість вчиненого злочину та особу винного,  суд приходить до висновку про можливість обрання підсудному ОСОБА_1  міри покарання у виді обмеження волі .

По справі потерпілим ОСОБА_3заявлено цивільний позов про стягнення з підсудного 1369 грн. за спричинену матеріальну шкоду та 500 грн. за спричинену моральну шкоду . У відповідності до  ст. 28 КПК України та  ст.  1166 ЦК України майнова шкода ,  завдана майну фізичної особи відшкодувується в повному обсязі особою ,  яка її завдала,  в судовому засіданні знайшло своє підтвердження спричинення підсудним потерпілому матеріальної шкоди . Також потерпілий просить стягнути з підсудного за спричинену йому моральну шкоду 500 грн.,   ст. 1167 ЦК України передбачено ,  що моральну шкоду відшкодовує винна особа,  якою в даному випадку являється підсудний . Тому суд вважає ,  що позов потерпілого слід задовольнити повністю і стягнути з підсудного за спричинену матеріальну шкоду 1369 грн. та 500 грн. за спричинену моральну шкоду,  а всього 1869 грн.

На підставі вищеозначеного та керуючись  ст.  ст.  323-324 КПК України,  суд -

 

засудив:

 

ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину передбаченого  ст. 190 ч.1 КК України та призначити йому покарання по цьому закону у виді 2 років обмеження волі.

Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1 ,  до вступу вироку в законну силу ,  залишити попередню - підписку про невиїзд,  строк відбування покарання йому обчислювати з дня прибуття і постановки засудженого на облік у виправному центрі.

Засудженого ОСОБА_1  направити до місця відбування покарання в порядку встановленому для осіб засуджених до позбавлення волі.

Цивільний позов потерпілого ОСОБА_3. задовольнити. Стягнути з засудженого ОСОБА_1  на користь потерпілого ОСОБА_3. за спричинену матеріальну шкоду 1369 грн. та 500 грн. за спричинену моральну шкоду ,  а всього 1869 грн.

Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через

Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом 15 діб з моменту його

проголошення.   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація