Справа № 1003/14571/12
2/1003/4014/12
Категорія 43
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(ЗАОЧНЕ)
29 жовтня 2012 року Білоцерківський міськрайонний суд у складі:
головуючого судді – Бондаренко О. В. ,
при секретарі – Коляда С. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Біла Церква цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про визнання особи такою що втратила право користування житловим приміщенням
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась до суду з вказаним позовом 06.09.2012 року, посилаючись на те, що їй на праві власності належить квартира АДРЕСА_1. В даній квартирі з 27.03.1991 року прописаний відповідач, який не проживає в зазначеній квартирі, особистих речей в ній немає, місце його проживання невідоме, тому в добровільному порядку зняти його з реєстрації неможливо, позивач просить суд визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням квартири квартира АДРЕСА_1.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.
В судовому засіданні представник позивача за довіреністю ОСОБА_3 підтримала позовні вимоги.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, про день і час розгляду справи був належним чином повідомлений в порядку ч.5 ст.74 ЦПК України, заперечень проти позову до суду не надано.
На підставі ст.ст.224 - 226 ЦПК України, суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов обгрунтований і підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
В судовому засіданні було встановлено, що жиле приміщення квартири АДРЕСА_1 належить на праві власності ОСОБА_1, що підтверджується договором купівлі – продажу квартири від 09.10.2007 року - а.с.10 та витягом з Державного реєстру про реєстрацію права власності на нерухоме майно – а.с. 4.
Відповідно до ст..158 ЖК України наймач користується жилим приміщенням у будинку ( квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, відповідно до договору найму житлового приміщення.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 зареєстрований з 27.03.1991 року за адресою: квартира АДРЕСА_1, за зазначеною адресою не проживає з 10.10.2007 року, даним житлом не цікавиться, квартирну плату та комунальні послуги не сплачує, до позивача з заявою про укладення договору найму житлового приміщення не звертався, своїми діями перешкоджає позивачу вільно користуватися та розпоряджатися власним житлом, що підтверджено матеріалами справи ( довідка ЖЕК № 7 від 03.09.2012 року – а.с.8, акт № 110 від 11.10.2012 року – а.с. 22).
Відповідно до ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду ( про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.
На підставі вищевикладеного, суд вважає можливим визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням квартири АДРЕСА_2.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Позивач сплатила при подачі позову судовий збір в розмірі 107,30 грн. (а.с.1), тому з відповідача на користь позивача стягується дана сума судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 319, 391 ЦК України, ст.158 ЖК України, ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», ст.ст.10,11,60,61,88,209,213-215,224- 226, 294,296 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням квартири АДРЕСА_2.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 107 грн. 30 коп. судових витрат.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Білоцерківський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду.
Суддя ОСОБА_4