Справа № 2-1902/08
Р і ш е н н я
І м е н е м У к р а ї н и
08 травня 2008 року
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді Бровченка В.В.,
при секретарі Кіктенко Л.Є.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в сел. Ювілейне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідачки ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, вказавши, що вона є спадкоємицею свого батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Вона на момент відкриття спадщини, так і зараз, перебувала й перебуває в Італії, де тимчасово працює за цивільно-правовою угодою. 11 жовтня 2007 року, вона за три місяці до спливу встановленого законом шестимісячного терміну для прийняття спадщини, в Генеральному консульстві України в Мілані завірила свою заяву в Дніпропетровську районну державну нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті батька та надіслала своїй сестрі ОСОБА_3, яка доставила в нотаріальну контору, але там заяву не прийняли з тієї причини, що в завірительному написі працівники консульства допустили помилку і замість її фамілії, імені та по батькові вказали невідому ОСОБА_4. Про вказану помилку її сестра відразу повідомила, але повторно оформити в консульстві заяву до спливу шестимісячного терміну на прийняття спадщини було вже неможливо, тому 28 лютого 2008 року вона завірила в консульстві ще одну заяву про прийняття спадщини і вимушена звертатись до суду з цією позовною заявою про визначення додаткового строку для подання її в нотаріальну контору, оскільки шість місяців від дня смерті її батька сплинуло 05 січня 2008 року.
Крім неї спадкоємцями є сестри ОСОБА_3 та ОСОБА_5, а також друга дружина батька відповідачка ОСОБА_2 та її неповнолітній син ОСОБА_6.
Відповідачка ОСОБА_2 заперечує проти задоволення позову, а тому просить суд позов її задовольнити в порядку ч.3 ст.1272 ЦК України, оскільки строк для прийняття спадщини вона пропустила з поважних та незалежних від неї причин.
Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні проти задоволення позову не заперечувала, визнала його та пояснила, що
позивачка фактично є також спадкоємицею за законом першої черги, а тому вона не проти прийняття нею спадщини після смерті ОСОБА_3.
Представник позивачки ОСОБА_7 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.
Треті особи по даній справі ОСОБА_3 та ОСОБА_5 в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та не заперечували проти їх задоволення.
Суд, вислухавши представника позивачки та відповідачку, вислухавши думку третіх осіб, допитавши свідка та дослідивши матеріали справи, вважає позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини обґрунтованим та таким що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 є спадкоємицею свого батька ОСОБА_3, який постійно проживав АДРЕСА_1 і помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Як на момент відкриття спадщини, так і зараз, позивачка перебувала й перебуває в Італії, де тимчасово працює за цивільно-правовою угодою, хоча постійно зареєстрована за вищевказаною адресою.
11 жовтня 2007 року, тобто майже за три місяці до спливу встановленого законом шестимісячного терміну для прийняття спадщини, в Генеральному консульстві України в Мілані позивачка завірила свою заяву в Дніпропетровську районну державну нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті батька. Вказану заяву вона надіслала своїй сестрі ОСОБА_3, яка отримала її в кінці листопада 2007 року та надала в нотаріальну контору, але там заяву позивачки не прийняли з тієї причини, що в завірительному написі працівники консульства допустили помилку і замість прізвища позивачки, імені та по батькові вказали помилково, що завірено підпис ОСОБА_4, що вбачається з наданих суду доказів. Вказаний факт підтвердила в судовому засіданні допитана в якості свідка третя особа ОСОБА_8.
Про вказану помилку сестра позивачки її повідомила, але повторно оформити в консульстві заяву до спливу шестимісячного терміну на прийняття спадщини було вже неможливо.
28 лютого 2008 року позивачка завірила в консульстві ще одну заяву про прийняття спадщини, однак через сплин терміну для подання заяви про прийняття спадщини в нотаріальну контору, не змогла отримати свідоцтво про прийняття спадщини, оскільки термін в шість місяців від дня смерті батька сплинув 05 січня 2008 року.
Крім позивачки спадкоємцями за законом першої черги є її сестри ОСОБА_8 та ОСОБА_5, а також друга дружина батька відповідачка ОСОБА_2 та її неповнолітній син ОСОБА_6, що в судовому засіданні не заперечували учасники розгляду справи.
Суд вважає, що позивачкою пропущено строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважної причини, оскільки, як вбачається з наданих суду доказів, вона своєчасно звернулася до консульської установи в Італії для посвідчення заяви про прийняття спадщини ще 11 жовтня 2007 року, однак працівником консульської установи було допущено описку на заяві позивачки, в зв”язку з чим, вона повторно була вимушена звернутися 28.02.2008 року, тобто з пропуском строку для подання заяви та пропустила вказаний строк для прийняття спадщини з незалежних від неї причин.
Відповідно до ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити достатній додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Суд вважає, що оскільки позивачка строк прийняття спадщини в порядку спадкування за законом пропустила з поважної причини, тому їй необхідно визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини терміном в два місяці з дня набрання чинності рішенням суду.
На підставі викладеного, суд вважає вимоги позивачки обґрунтованими й підлягаючими задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.7, 10, 11, 27, 31, 57, 60, 215, 223 ЦПК України, ст.ст.1261, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, в два місяці з дня набрання чинності рішення суду.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя Бровченко В.В.
- Номер: 22-ц/785/5804/15
- Опис: Ноур Р.О. - про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-1902/2008
- Суд: Апеляційний суд Одеської області
- Суддя: Бровченко В.В.
- Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.06.2015
- Дата етапу: 06.10.2015