Судове рішення #2571553
Справа № 1-57

Справа № 1-57

2008 рік

 

 

 

В И Р О К

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

3 червня 2008 року                                                         смт.Рожнятів

 

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

в складі              головуючого   судді                               Бейка А.М.

секретаря                                                                            Гіряк І.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Рожнятів справу про обвинувачення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, Івано-Франківської області, українця, освіта вища, не одруженого, голова Ясенської сільської ради Рожнятівського району, не судимого, громадянина України, в пред'явленому обвинуваченні за ст.ст. 125ч.1, 126 КК України, суд -

в с т а н о в и в:

що підсудний ОСОБА_1. обвинувачується в тому, що умисно спричинив потерпілій ОСОБА_2. легкі тілесні ушкодження, а також умисно завдав удару, який завдав фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень.

Злочин вчинено при слідуючих обставинах.

Проживаючи в с.Ясень вона добивається повернення їй землі, якою раніше користувались її батьки. З цього приводу потерпіла ОСОБА_2. неодноразово зверталась до підсудного з тим, щоб він дав їй довідку про те, яка кількість земельної ділянки рахувалась за її родичами в погосподарських книгах Ясенської сільської ради за 1957-1959 роки. В лютому 2007 року потерпіла ОСОБА_2. звернулась до адвоката, який зробив запит до Ясенської сільської ради, щоб видати їй довідку і цей запит вона віддала ОСОБА_1. до виконання 16 лютого 2007 року. Коли 19 лютого 2007 потерпіла ОСОБА_2. прибула до Ясенської сільської ради, щоб отримати відповідь, то підсудний ОСОБА_1. сказав їй, що книги за вказані роки відсутні. Вийшовши в коридор сільської ради, потерпіла дочекалась поки зі свого кабінету вийде підсудний і запитала його, куди він подів книги з даними про земельні ділянки. Підсудний на слова потерпілої нічого не відповів, а схопив стілець, який стояв у кутку коридору, яким наніс їй удар по ногах в районі колін. Від цього удару вона впала і головою вдарилась до підлоги та знепритомніла, а коли опам'яталась, то в коридорі уже нікого не було. Боячись, що підсудний знову може її побити, потерпіла направилась у Рожнятівський РВ УМВС, де їй дали направлення на судово-медичне освідування.

В сукупності перевірених та зібраних в судовому засіданні доказів суд приходить до висновку, що в діях підсудного ОСОБА_1. відсутній склад злочину передбачений ст.ст.125ч.1, 126 ч.1 КК України.

Так ОСОБА_1. свою вину у вчиненому злочині не визнав та ствердив, що 19.02.2006 року перебуваючи в Ясенській сільській раді Рожнятівського району дійсно бачив потерпілу, яка приходила по довідку згідно адвокатського запиту. Однак він в своєму робочому кабінеті під час знаходження потерпілої в сільській раді не знаходився, а довідку їй готували землевпорядник ОСОБА_3. та інспектор з військового обліку ОСОБА_4 Тілесні ушкодження він їй не наносив і в коридорі Ясенської сільської ради з нею не розмовляв.

Потерпіла ОСОБА_2. в судовому засіданні ствердила, що 19.02.2007 року в коридорі Ясенської сільської ради Рожнятівського району підсудний ОСОБА_1. табуретом наніс їй удар по ногах в область колін. Від цього удару вона впала і головою вдарилась до підлоги та знепритомніла, а коли опам'яталась, то в коридорі уже нікого не було.

Свідки ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_4 та ОСОБА_7 в судовому засіданні ствердили, що в коридорі Ясенської сільської ради Рожнятівського району немає і ніколи не було табуретів чи крісел, а є чотири крісла з'єднані між собою як лавочка. 19.02.2007 року вони не бачили і тим більше не чули, щоб потерпілій ОСОБА_2. в коридорі підсудний ОСОБА_1. наніс тілесні ушкодження.

Актом судово-медичного обстеження №50 від 19.02.2007 року підтверджено, що у ОСОБА_2. мались тілесне ушкодження у вигляді забою м'яких тканин тімяної ділянки голови з травматичним набряком, яке утворилося від дії тупих твердих предметів, і відноситься до легких тілесних ушкоджень.

Висновком експерта №313/50 «Е» від 18.10.2007 року підтверджено, що у ОСОБА_2. мались тілесне ушкодження у вигляді забою м'яких тканин тімяної ділянки голови з травматичним набряком, яке утворилося від дії тупого твердого предмета, може відповідати терміну та обставинам, вказаним у постанові про призначення судово-медичної експертизи і відноситься до легких тілесних ушкоджень.

В судовому засіданні потерпіла ОСОБА_2. наполягала на тому, що підсудний ОСОБА_1. спочатку наніс їй удар табуретом по ногах в районі колін, а вже в наслідок цього вона впалав на підлогу і вдарилась головою. Пояснення потерпілої спростовуються поясненнями підсудного ОСОБА_1., поясненнями свідків, актом судово-медичного обстеження №50 від 19.02.2007 року і висновком експерта №313/50 «Е» від 18.10.2007 року. Спростування обставин справи полягає в тому, що в коридорі Ясенської сільської ради Рожнятівського району немає табуретів чи крісел якими можна було б нанести удар по колінах потерпілої, а також відсутністю будь-яких тілесних ушкоджень на ногах потерпілої.

Проаналізувавши всі зібрані докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1. відсутній склад злочину, передбачений ст.ст.125ч.1, 126 ч.1 КК України, а тому відносно нього слід винести виправдальний вирок.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд -

в и п р а в д а в:

ОСОБА_1 за ст.ст. 125 ч.1, 126 КК України відсутністю в його діях складу злочину.

На вирок може бути подано апеляцію до апеляційного суду Івано-Франківської області протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення через Рожнятівський районний суд.

 

Суддя :                                                                                            Бейко А.М.

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація