Судове рішення #2570124
Справа № 2-421-2008

Справа № 2-421-2008

 

 

 

 

Рішення

іменем України

 

4 квітня 2008 року                                                Горохівський районний суд

                                                                             Волинської області

в складі:

головуючого         -                                                                  Ковальчука В.Д.,

при секретарі        -                                                                  Наконечній Л.П.,

за участю позивача        -                                                        ОСОБА_1.,

представника відповідача        -                                               Ткаченко Н.Д.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в місті Горохові справу за позовом ОСОБА_1до Перемильської сільської ради Горохівського району Волинської області про виділення земельної частки (паю),-

 

встановив:

 

Позивач звернулася з позовом до відповідача про виділення їй земельної частки (паю) з земель запасу відповідача, мотивуючи свій позов тим, що з березня 1975 вона є членом колгоспу ім.Леніна, що в с.Перемиль Горохівського району. Не припиняючи членства в колгоспі, позивач у 1991 році перейшла на іншу роботу. На момент розпаювання земель колгоспу ім.Леніна, правонаступником якого є ПОСП агрофірма «Лан», вона залишалася членом господарства, але не була внесена до списків на отримання земельної частки (паю). В зв'язку з цим позивач просить винести рішення про виділення їм земельної частки (паю) з земель запасу Перемильської сільської ради.

Представник відповідача Ткаченко Н.Д. в судовому засіданні позов визнала повністю, на виділення позивачу земельної частки (паю) з земель запасу сільської ради згідна.

Суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення.

Відповідно до ст.2 Указу Президента України від 8.08.1995 року №720/95 "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям», право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.

Відповідно до трудової книжки колгоспника позивач працювала у колгоспі ім.Леніна, що в с.Перемиль Горохівського району з 1975 року.

Згідно з довідкою № 92 від 3.03.2008 року, ПОСП «Агрофірма Лан» є правонаступником колгоспу ім.Леніна, ОСОБА_1на час розпаювання земельних часток (паїв) з членів господарства не вибувала і по даний час являється членом ПОСП агрофірми «Лан» згідно з рішенням № 13 від 26.12.1991 року.

Довідкою Перемильської сільської ради № 35 від 10.01.2008 року стверджується, що землі сільськогосподарського підприємства передані у колективну власність 7 липня 1995 року.

Отже, судом встановлено, що на час проведення розпаювання земель правонаступника колишнього колгоспу ім.Леніна, що в с.Перемиль Горохівського району ПОСП агрофірми «Лан» позивач була членом цього господарства, а тому має право на виділення земельної частки (паю) з земель запасу відповідача.

Керуючись ст.ст. 15, 30, 62, 203 ЦПК України, ст.2 Указу Президента України від 8.08.1995 року №720/95"Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" суд,-

 

вирішив:

 

          Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) у приватно-орендному сільськогосподарському підприємстві «Агрофірма» “Лан” Горохівського району Волинської області.

Виділити Сидорук Софії Дмитрівні земельну частку (пай) із земель запасу та резерву Перемильської сільської ради Горохівського району Волинської області.

          Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

          Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

          Головуючий                                                                   В.Д. Ковальчук

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація