Судове рішення #2570100
Справа № 2-429-2008

Справа № 2-429-2008

 

 

 

 

Рішення

іменем України

 

23 квітня 2008 року                                    Горохівський районний суд

                                                                             Волинської області

в складі:

головуючого       -                                                                  Ковальчука В.Д.,

при секретарі       -                                                                  Макієнко Н.О.,

за участю позивача       -                                                        ОСОБА_1.,

представника відповідача       -                                               Пальчука В.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горохові цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Звиняченської сільської ради Горохівського району Волинської області про виділення земельної частки (паю),-

 

встановив:

 

Позивач звернулася з позовом до відповідача про виділення їй земельної частки (паю) ОСОБА_2з земель запасу відповідача, мотивуючи свій позов тим, що її мати ОСОБА_2з 1956 року була членом колгоспу ім.Кірова, що в с.Звиняче Горохівського району, працювала на різних роботах. Правонаступником колгоспу ім.Кірова є приватне сільськогосподарське підприємство «Звиняче». До вибуття на пенсію ОСОБА_2. з членів колгоспу не виключали. ОСОБА_2. померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Враховуючи, що мати на час проведення розпаювання земель була членом колгоспу, позивач як її єдина спадкоємниця за законом першої черги має право на отримання земельної частки (паю) з земель запасу Звиняченської сільської ради.

Представник відповідача Пальчук В.П. в судовому засіданні позов визнав повністю, на виділення позивачу земельної частки (паю) з земель запасу сільської ради згідний.

Суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення.

Відповідно до ст.2 Указу Президента України від 8.08.1995 року №720/95 "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям», право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.

Довідкою приватного сільськогосподарського підприємства «Звиняче» від 04.11.2005 року № 114 стверджується, що ОСОБА_2з 1956 року була членом колгоспу ім.Кірова с.Звиняче і працювала на різних роботах. До вибуття на пенсію із членів колгоспу не виключалась.

Згідно з свідоцтвом про смерть, ОСОБА_2померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

З свідоцтва про народження ОСОБА_1видно, що її матір'ю є ОСОБА_2, а згідно з свідоцтвом про одруження, ОСОБА_1. одружилась та змінила своє прізвище на ОСОБА_1.

Довідкою Звиняченської сільської ради від 22.01.2008 року № 107 стверджується, що єдиним спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_2є дочка ОСОБА_1.

Судом встановлено, що на час проведення розпаювання земель правонаступника колишнього колгоспу ім.Кірова, що в с.Звияче Горохівського району ПСП «Звиняче» ОСОБА_2була членом цього господарства, а тому ОСОБА_1. як її спадкоємниця за законом першої черги має право на виділення їй земельної частки (паю) матері з земель запасу відповідача.

Керуючись ст.ст. 15, 30, 62, 203 ЦПК України, ст.2 Указу Президента України від 8.08.1995 року №720/95"Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" суд,-

вирішив:

 

          Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1право на земельну частку (пай) у приватному сільськогосподарському підприємстві «Звиняче» Горохівського району Волинської області.

Виділити ОСОБА_1 земельну частку (пай) із земель запасу та резерву Звиняченської сільської ради Горохівського району Волинської області.

          Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

          Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

          Головуючий                                                                  В.Д. Ковальчук

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація