Судове рішення #2568517
Категорія справ: 18

Категорія справ: 18

Справа № 2-241

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2007 року                          Маневицький районний суд Волинської області

в складі:      головуючого - судді                           Костюкевича С. Ф.

при секретарі                                                         Боймиструк О.Ф.

за участю:   прокурора                                          Дуднік М. М.

представника позивача                                        Шадури Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт.  Маневичі справу за позовом прокурора Маневицького району в інтересах держави в особі Маневицької філії ВАТ "Волиньобленерго" доОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди,

 

ВСТАНОВИВ:

 

17 травня 2007 року прокурор Маневицького району в інтересах держави в особі Маневицької філії ВАТ "Волиньобленерго" звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди в сумі 8297, 81 грн.

Свої вимоги обґрунтував тим,  що прокуратурою Маневицького району в ході перевірки,  проведеної у Маневицькій філії ВАТ "Волиньобленерго" виявлено порушення правил користування електричною енергією зі сторони громадянки ОСОБА_1 Факт порушення підтверджено актом про порушення Правил користування електроенергією № 023500 від 26 січня 2007 року та протоколом засідання комісії з розгляду актів про порушення ПКЕЕ від 31.01.2007 року. На протязі тривалого часу - 1095 діб ОСОБА_1 споживала електричну енергію з порушенням Правил користування електроенергією -було виявлено підключення потужності поза обліком електролічильника,  в зв'язку з чим ВАТ „Волиньобленерго" було завдано збитків на суму 8297, 81 грн. Відповідачем в добровільному порядку заподіяні збитки не відшкодовані. Покладаючись на зазначені обставини,  прокурор просив стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ „Волиньобленерго" вищевказану суму матеріальної шкоди.

Прокурор Дуднік М. М.  в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі,  пояснила,  що відповідач ОСОБА_1 на протязі тривалого часу,  в будинку,  де вона проживає,  споживала електричну енергію з порушенням Правил користування електроенергією - було виявлено підключення потужності поза обліком лічильника,  чим завдала збитків на суму 8297, 81 грн. Відповідачем в добровільному порядку заподіяні збитки не відшкодовані. Вважаючи,  що шкоду підприємству спричинено з вини відповідача,  просила суд стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ „Волиньобленерго" вищевказану суму збитків.

Представник позивача Шадура Л.В. в судовому засіданні вимоги позову підтримала,  пояснила,  що при проведенні планового обходу абонементів смт.  Колки Маневицького району контролерами Маневицької філії ВАТ „Волиньобленерго" у відповідача ОСОБА_1 було виявлено ряд порушень Правил користування електричною енергією,  про що було складено акт,  який відповідач власноручно підписала. 31 січня 2007 року відбулось засідання комісії з розгляду актів про порушення ПКЕЕ,  яка вирішила

 

нарахування збитків провести відповідно до п. 3.1.6 Методики,  які становлять 8297, 81 грн.,  погашати які в добровільному порядку відповідач відмовилась.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась,  але подала суду письмову заяву,  в якій просила розглядати справу у її відсутності,  позовні вимоги визнала повністю,  проте суму стягнення просила зменшити,  зважити на її похилий вік та тяжке матеріальне становище.

Заслухавши пояснення прокурора,  представника позивача,  врахувавши заяву відповідачки,  проаналізувавши матеріали справи,  суд вважає,  що позов підставний і підлягає до задоволення.

Згідно  ст.  1166 Цивільного кодексу України майнова шкода,  завдана неправомірними рішеннями,  діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи,  а також шкода,  завдана майну фізичної або юридичної особи,  відшкодовується в повному обсязі особою,  яка її завдала. Особа,  яка завдала шкоди,  звільняється від її відшкодування,  якщо вона доведе,  що шкоди завдано не з її вини.

Відповідно до п. 11 "Правил користування електричною енергією для населення",  затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 року відповідальність за збереження приладів обліку електроенергії,  встановлених у квартирі та інших об'єктах споживача та пломб на них несе споживач.3гідно п. 48 вищевказаних Правил користування електроенергією споживач несе відповідальність згідно із законодавством за ... порушення правил користування електричною енергією,  ... розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку,  пошкодження приладу обліку...

В судовому засіданні поясненнями сторін та зібраними письмовими доказами доведено,  що шкоду на суму 8297, 81 грн. ВАТ "Волиньобленерго" спричинено винними діями відповідача ОСОБА_1„ яка споживала електроенергію з порушенням Правил користування електроенергією - було виявлено підключення потужності поза обліком електролічильника в будинку,  де вона проживає у смт.  Колки Маневицького району Волинської області.

Об'єктивність пояснень прокурора та представника позивача підтверджується дослідженим в судовому засіданні актом № 023500 про порушення Правил користування електроенергією від 26.01.2007 року та протоколом засідання комісії з розгляду актів про порушення ПКЕЕ від 31.01.2007 року,  якими доведено,  що ОСОБА_1 використано,  з порушенням ПКЕЕ,  електроенергії на загальну суму 8297, 81 грн. (з урахуванням 20% ПДВ).

Розрахунок збитків,  завданих споживачем порушенням Правил користування електричною енергією,  проводиться відповідно до "Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії,  не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією",  затвердженої постановою НКРЕУ № 562 від 4.07.2006 року,  яка застосовується у випадку виявлення наступних порушень: ... самовільного підключення електроустановок,  струмоприймачів або проводів до електричної мережі поза засобами обліку електричної енергії. Вартість необлікованої електричної енергії розраховується на підставі акта про виявлення порушення,  який складається відповідно до передбаченої ПКЕЕН процедури.

Розрахунок вартості необлікованої електричної енергії здійснюється: за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії; за тарифами (цінами) для населення,  що діяли в період,  за який розраховується розмір вартості не облікованої електричної енергії; за кількістю днів: - у разі встановлення пристрою,  що занижує покази засобу обліку з порушенням умов монтажу,  та самовільного підключення поза приладом обліку прихованою електропроводкою,  виявити які представники постачальника електричної енергії під час проведення контрольного огляду засобу обліку не мали можливості,  то споживачу робиться перерахунок за користування електричною енергією з

 

дати останньої технічної перевірки або допуску електроустановки споживача в експлуатацію (у разі,  якщо технічний огляд у період з дати допуску електроустановки споживача в експлуатацію до дати виявлення порушення не проводився),  але не більше ніж за три роки. Під час проведення розрахунку вартості необлікованої електричної енергії не враховується наявність у споживача пільг з оплати спожитої електроенергії.

Виходячи з наведеного,  суд вважає доведеним,  що з вини ОСОБА_1 спричинено шкоду ВАТ "Волиньобленерго" на загальну суму 8297, 81 грн.,  а тому з відповідача на користь позивача підлягає стягненню вищевказана сума збитків.

Згідно ч. 4  ст.  1193 Цивільного кодексу України суд може зменшити розмір відшкодування шкоди,  завданої фізичною особою,  залежно від її матеріального становища,  крім випадків,  коли шкоди завдано вчиненням злочину.

З оглянутої в судовому засіданні довідки Колківської селищної ради від 12.02.2007 року № 407 вбачається,  що ОСОБА_1 проживає одна,  а довідкою Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі від 06.02.2007 року № 293 встановлено,  що відповідачка отримує мінімальну пенсію,  що ставить її у тяжкий матеріальний стан.

Проаналізувавши надані суду письмові докази,  в їх сукупності та дані про особу,  суд вважає,  що матеріальний стан відповідача є тяжким і рахує за можливе зменшити суму,  яка підлягає до відшкодування в 4 рази,  стягнувши з ОСОБА_1 на користь ВАТ „Волиньобленерго" 2075 грн. у відшкодування завданої шкоди.

У відповідності до вимог  ст.  88 ЦПК України з ОСОБА_1 підлягає стягненню в доход держави 51 грн. судового збору. Крім того з відповідача слід також стягнути 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

Керуючись  ст.  ст.  4,  10,  11,  60,  88,  209,  212-215 ЦПК України,   ст.  1166,  1193 Цивільного кодексу України,  суд,

 

ВИРІШИВ:

 

Позов прокурора Маневицького району задовольнити.

Стягнути зОСОБА_1 (і.н.НОМЕР_1) на користь ВАТ "Волиньобленерго" (р/р 26030337766,  ВГУ "Промінвестбанку",  МФО 303138,  код 00131512) 2075 (дві тисячі сімдесят п'ять) гривень у відшкодування завданої матеріальної шкоди.

Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави 51 (п'ятдесят одну) гривню судового збору.

Стягнути з ОСОБА_1 30 (тридцять) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи судом (р/р 31213259700287,  банк ГУДКУ у Волинській області,  МФО 803014,  одержувач Маневицький р-н Держбюджет 22050000,  код 21740422).

Рішення може бути оскаржено сторонами до апеляційного суду Волинської області через Маневицький районний суд за поданою заявою про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація